Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Drgania z tyłu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam koledzy proszę o radę na wolnych obrotach oraz niewielkich nierównościach z lewego tyłu dochodzą stuki sprawdzałem i tłumik nigdzie nie dotyka, wszystko poskręcane wieszaki nie uszkodzone choć nieco lużne. Wszyscy piszą o wymianie złącza elastycznego ale czy to napewno coś da. U mnie oprócz tych stuków nic nie trzęsie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jeśli masz stuki to nie koniecznie to wina plecionki - plecionka odpowiada za buczenie/rezonans w ukladzie.

Opublikowano
  • Autor

wiec co to może być całe tylnie zawieszenie sprawdzone amorki też brak pomysłów

Opublikowano

Mi to wygloada na mocowanie tlumika, o te gumowe zaczemy mi chodzi ale skoro mowisz ze to sprawdziles to ciezko okreslic co tam innego moze jeszcze stukac.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

zaczepy (3 szt) wymienione na nowe stuki podobne do lużnych amoków ale słuszalne także przy zapalonym autku na postoju. Wynika chyba z tego, że to tłumik ale nigdzie nie dotyka ogólnie poracha daje sobie z tym na luz niestety tylko głośno radio mnie ratuje. Dzieki za rady i pozdro

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

masz cos w radzaju takich pojedynczych metalicznych stukow?

ja mam cos takiego i rowniez nie moge zdiagnozowac skad pochodza, na postoju namachalem sie autem w rozne strony i nie jestem w stanie odtworzyc tego stuku, a wystarczy przejechac wolno na nierownosciach i pojawia sie odrazu.

Opublikowano

masz cos w radzaju takich pojedynczych metalicznych stukow?

ja mam cos takiego i rowniez nie moge zdiagnozowac skad pochodza, na postoju namachalem sie autem w rozne strony i nie jestem w stanie odtworzyc tego stuku, a wystarczy przejechac wolno na nierownosciach i pojawia sie odrazu.

To ja Wam panowie powiem co to moze byc :) !! Podniescie autko (koło) i w plaszczyźnie koła poruszajcie nim dosc mocno gora-dół, lewo-prawo - sprawdzcie czy nie ma luzu na łozyskach.

Miałem identyczna sytuacje, (pisałem tu i temat przeniesiony do "zawieszenie") poczytajcie. Były metaliczne stuki, a jazda po kostce to była masakra dosłownie... Wczoraj odebrałem autko od mechanika - wymienione łozysko - cisza :) stukanie ustało...

Opublikowano

masz cos w radzaju takich pojedynczych metalicznych stukow?

ja mam cos takiego i rowniez nie moge zdiagnozowac skad pochodza, na postoju namachalem sie autem w rozne strony i nie jestem w stanie odtworzyc tego stuku, a wystarczy przejechac wolno na nierownosciach i pojawia sie odrazu.

To ja Wam panowie powiem co to moze byc :) !! Podniescie autko (koło) i w plaszczyźnie koła poruszajcie nim dosc mocno gora-dół, lewo-prawo - sprawdzcie czy nie ma luzu na łozyskach.

Miałem identyczna sytuacje, (pisałem tu i temat przeniesiony do "zawieszenie") poczytajcie. Były metaliczne stuki, a jazda po kostce to była masakra dosłownie... Wczoraj odebrałem autko od mechanika - wymienione łozysko - cisza :) stukanie ustało...

Kołem poruszałem, żadnych luzów. Dźwięk jednak właśnie słychać z koła/zawieszenia. Czy jeżeli brak luzów, to może być to jednak lożysko czy nie?

Po zdjeciu koła, nad tarcza jest jakby taka obwódka metalowa, która mogłaby wydawać podobny dźwięk. Jednak nie wyczuwam również na niej żadnych nieprawidłowości.

Troche się tym martwie bo na weekend czeka mnie trasa, a stuki nadal występują.

Opublikowano

Sprzawdz jeszcze zacisk i stan kolocków. hmm co do łozyska to gdy nie mają one luzów to ich zużycie objawia sie częściej wyciem niż stukaniem. Moje było w tak kiepskim stanie ze stukało i to głośno. Jeśli jesteś pewny że to nie łożysko to sprawdz tuleje czy nie mają luzów, czy amory są suche, ich mocownie... (czasami lubią sie luzowac śruby)

Opublikowano

W moim przypadku sytuacja zostala rozwiazana, z zacisku hamulca wysunal sie ten haczyk od wkladki ciernej, i ona sobie latala na nierownosciach i stukala. Swoja droga nie moglem odkrecic dolnej sruby od zacisku i troche musialem sie nagimnastykowac aby wsadzic to spowrotem.

Dzieki za sugestie i rady.

hamulecex1.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.