Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterownika skrzyni TIPTRONIC 5HP19


szymus_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniłem w swoim autku skrzynię biegów tiptronic bo mi padła. dawcą było troszkę nowsze audi a skrzynia była o innym oznaczeniu. Okazało się, że wszystko jest prawie Ok-auto jedzie, tylko na 3 biegu wchodzi w tryb awaryjny - pokazuje bład 17101-czujnik prędkości g182 brak sygnału. Skrzynia, którą wsadziłem ma inny rodzaj tego czujnika- jest to czujnik halla, w oryginalnej siedział czujnik indukcyjny. Czy można "nauczyć" sterownik skrzyni aby odczytywał dane z czujnika halla zamiast indukcyjnego? Może zmiana kodowania załatwi sprawę? czy od razu szukać nowego sterownika?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Sterownik sprzętowo nie obsłuży takiego czujnika. Szukaj innego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzej kotleta mam identyczny problem pacient to a6 c5 2.4 aga fwd 06.97r tiptronic skrzynia Pierwotnie oznaczenie DES która Padła założyłem skrzynie od a4 2.4 aps oznaczenie EBV wszystko hula ale auto ma tryb awaryjny oraz brak moźiwości wbicia wstecznego biegu spowodowany iż w skrzyni DES był czujnik Indukcyjny Prędkosci obrotowej natomiast w EBV jest czujnik halla jak rozwiązać problem by sterownik skrzyni odczytywał prędkośc skrzyni z czujnika Halla (przekładka czujników odpada są w inne zamocowania i różnica jest w sposobie czytania predkości obrotwej skrzyni

czy są jakieś sterowniki które obsługują taką przekładkę ?

dodam iż sterownik silnika jak i skrzyni nie ma lini can

Edytowane przez MATIUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...