Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Na czym mam luz? Próba lokalizacji. Prośba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szanowni Koledzy,

Mam na kierownicy luz ok 0,5-1 cm ruszając lekko kierownicą na postoju w górę i w dół, nie poruszając przy tym kół.

Luz jest wyczuwalny zarówno przy włączonym i wyłączonym silniku.

Wahacze Mastersport komplet nowe. Dokręcone.

Końcówki drążków kierowniczych Lemfoerder nowe.

Wspomaganie działa elegancko. Poziom płynu ok. Nie bulgocze. Wycieków brak.

Żadnych stuków. Kierownica sama wraca po skręcie.

No i gdzie ten luz? Na drążkach kierowniczych? Wymieniane nie były.

Pozdrawiam

Opublikowano

a moze blokada regulacji kierownicy nie do konca sie zamknela albo juz jest wyrobiona

Opublikowano
  • Autor
a moze blokada regulacji kierownicy nie do konca sie zamknela albo juz jest wyrobiona

Jak kierownica zamknięta jest na blokadę to jest sztywna i nie można jej poruszyć wcale więc to nie ten trop.

Słucham kolegów dalej, po nie będę błądzić i wymieniać wszystkiego po kolei.

Pozdrawiam

Opublikowano

Jak nie wymieniałeś drążków kierowniczych to nie wykluczone, że na tych elementach masz luz.

Opublikowano

Jest bardzo prawdopodobne, że masz luz na drążkach kierowniczych. Więc najpierw tam lukaj

Opublikowano
  • Autor
Jest bardzo prawdopodobne, że masz luz na drążkach kierowniczych. Więc najpierw tam lukaj

A dużo roboty jest z wymianą drążków?

Na co trzeba uważać?

Opublikowano

duzo roboty nie jest po za zdjeciem kul a pozniej zaplaceniu 60 zl za ustawienie zbierznosci i lepiej zeby dobrze to zrobili bo niektorzy nie maja o tym pojecia a wielce robia

Opublikowano

Działo się tak przed czy po wymianie wachaczy?

Opublikowano
  • Autor
Działo się tak przed czy po wymianie wachaczy?

Po wymianie wahaczy luz ograniczył się do tego co opisałem.

Przed wymianą luz był jeszcze gorszy, bo wyszło, że osłona końcówki drążka kierowniczego była rozerwana.

Po wymianie wszystko było sztywne. Później miałem wrażenie, że zrobił się jakiś luz i wymieniłem końcówki po raz drugi z MS-ów na Lemfoerdery.

Teraz przy zmianie opon na letnie zrobię geometrię jeszcze raz, bo kierownicę muszę ustawić. Jest leciutko krzywa i mnie irytuje >:|

Opublikowano
Działo się tak przed czy po wymianie wachaczy?

Po wymianie wahaczy luz ograniczył się do tego co opisałem.

Przed wymianą luz był jeszcze gorszy, bo wyszło, że osłona końcówki drążka kierowniczego była rozerwana.

Po wymianie wszystko było sztywne. Później miałem wrażenie, że zrobił się jakiś luz i wymieniłem końcówki po raz drugi z MS-ów na Lemfoerdery.

Teraz przy zmianie opon na letnie zrobię geometrię jeszcze raz, bo kierownicę muszę ustawić. Jest leciutko krzywa i mnie irytuje >:|

W takim razie przyczyny szukał bym w drążkach. Też wymieniłem całe zawieszenie za wyjątkiem układu kierowniczego i po złożeniu wszystkiego w trakcie jazdy pojawiło się pukanie. Sprawcą okazał się drążek kierowniczy mimo, że ręcznie nie wyczuwałem luzu na jego kulistym sworzniu. Po wymianie obu drążków i końcówek problem ustąpił.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Działo się tak przed czy po wymianie wachaczy?

Po wymianie wahaczy luz ograniczył się do tego co opisałem.

Przed wymianą luz był jeszcze gorszy, bo wyszło, że osłona końcówki drążka kierowniczego była rozerwana.

Po wymianie wszystko było sztywne. Później miałem wrażenie, że zrobił się jakiś luz i wymieniłem końcówki po raz drugi z MS-ów na Lemfoerdery.

Teraz przy zmianie opon na letnie zrobię geometrię jeszcze raz, bo kierownicę muszę ustawić. Jest leciutko krzywa i mnie irytuje >:|

W takim razie przyczyny szukał bym w drążkach. Też wymieniłem całe zawieszenie za wyjątkiem układu kierowniczego i po złożeniu wszystkiego w trakcie jazdy pojawiło się pukanie. Sprawcą okazał się drążek kierowniczy mimo, że ręcznie nie wyczuwałem luzu na jego kulistym sworzniu. Po wymianie obu drążków i końcówek problem ustąpił.

Inaczej, ja je po prostu wymienię. Już zamówiłem Lemfordera.

Dzięki za wskazówki. Dam znać jak będę po wymianie.

---------- Post dopisany 18-04-2012 at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany 28-03-2012 at 12:30 ----------

Drążki wymienione, miód malina.

Śmigam aż miło.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.