Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy stracę dane?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóz zanim się za to zabiorę potrzebuję fachową opinię.

Sprawa dotyczy partycji na lapku HP z win 7 64bit. Mianowicie mam dysk 500 podzielony na 3 partycję: główna C, recovery D, E jakiś badziew co ma 300MB. Interesuje mnie zrobienie partycji z dysku C i czy po tym jak ogarnę takowy zabieg to stracę wszystko co mam na dysku razem z gwarancją?

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz dysk C podzielić na 2 części? bo nie rozumiem. gwarancji napewno nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na lapku dzielilem programem magic partition czy jakos tak.. i bez utraty danych zrobilem wszystko.. i to nic trudnego.. gdzies na google znajdziesz opis jak to zrobic.. w sumie to sa tylko 4 czy tam 5 klikniec i sie robi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windows 7, w zależności od wersji, może już być zainstalowany odpowiedni program do partycjonowania.

Na początek polecam przeprowadzić defragmentację partycji, którą zamierzamy podzielić. Można to zrobić jakimś zewnętrznym programem, np. Piriform Defraggler lub domyślnie instalowanym narzędziem:

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Defragmentator dysków

W skrócie spowoduje to, że dane zostaną 'ustawione' na początku dysku.

Następnie przechodzimy do partycjonowania:

Start -> Panel Sterowania -> System i Zabezpieczenia -> Narzędzia administracyjne / Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego

W nowym okienku klikasz prawym przyciskiem myszy na partucję (C:) i na opcję zmniejsz wolumin.

Następnie wpisujesz O ILE ma zostać zmniejszona dana partycja w MB - moim zdaniem pozostawienie 50GB (51200MB) systemowi na dysku C w zupełności wystarczy, o ile inne dane typu filmy, muzyka, obrazy, gry będziesz przechowywać na nowopowstałej partycji, a tylko system i programy na C:.

Kolejny krok to stworzenie partycji z nieprzydzielonego miejsca. Klikasz na nieprzydzielone miejsce i tworzysz z niego nowy wolumin (prosty), podajesz jego rozmiar (domyślnie jest maksymalny możliwy), przypisujesz literę partycji. Potem to formatujesz na NTFS, rozmiar alokacji zostawiasz domyślny. Możesz nadać etykietę dla nowej partycji (dane, filmy, cokolwiek), albo zostawić to pole puste (wtedy będzie po prostu "Dysk lokalny (X:)").

No i to wszystko.

Jeżeli jednak w swojej wersji systemu nie posiadasz tego narzędzia, to w programach wymienionych wyżej - Partition Magic, EaseUS, Acronis Disc Director i inne przebiegnie to w podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zadnej systemowej partycji podzielic sie nie da bez utraty danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielom ja jednak jestem innego zdania. Nie raz przeprowadzałem dzielenie partycji systemowej i z danymi nic się nie działo, i nie ma prawa się dziać, chyba że ktoś umyślnie do tego doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest wolne miejsce na partycji systemowej to można z niej zrobić dodatkową partycję. W win7 bez udziału żadnego programu. Prawym klawiszem myszki na "komputer"-> zarządzaj->zarządzanie dyskami->partycja X<-zmniejsz wolumin z nieprzydzielonego miejsca robisz nowe i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc.

Skorzystałem z poradnika SQIZZY'ego. Gra i buczy.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...