Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak powinno się jeździć z włączoną klimatyzacją ?


TOM22

Rekomendowane odpowiedzi

śmieszne ale prawdziwe mianowicie chodzi mi w tym wątku oto jak powinno sie jezdzic na klimie tzn(przykład)

,,jest gorąco ,swieci słonko i włączam klime na np 18*C. I tu pytanie powinienem włączyć obieg wewntrzny czy normalnie z zewnątrz????

czy poprostu jak sie chce?? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg z zewnątrz i 18 stopni troche za malo, obieg wewnętrzny włączasz sobie jak jedziesz za kopcącom cieżarowką, żeby nie wdychac dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg wewnętrzny włączasz generalnie tylko jak jest jakiś smrodek na zewnątrz,a w pozostałych przypadkach włączony obieg zewn. co do temp jaką sobie ustawisz to już towja sprawa,choć zasada jest taka żeby różnica temp.wewnątrz auta a zewnętrzną nie przekraczała ok 5 stopni C.Znaczenie takiej różnicy temp. jest istotne żeby nie zachorować np na gardło lub się nie przeziębić różnicę ustawiasz (ja tak robię)wtedy gdy wiesz kiedy bedziesz wysiadał z auta, mam zamontowany dodatkowy termometr wewnątrz auta i w lecie reguluje klimą tak żeby mieć w kabinie ok 19-22 stopni,(tak lubię)bez wzgledu jaka jest temp zewn.nawet gdy jest np.+30 stopni C ,dopiero kiedy zbliżam sie od celu podróży ustawiam klimę tak żeby różnica była własnie tak jak opisałem ok. 5 stopni C.Praktykuję tak już od lat ,natomiast mój kolega jak kupił auto z klimatronikiem "mroził"się na maksa i po przyjezdziej z Holandii ,praktycznie stracił głos na 2 tygodnie.Teraz stosuje klimę tak jak opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie:

• Parkować w cieniu

• Pozostawić przez chwilę otwarte drzwi przed rozpoczęciem podróży

• Na początku podróży ustawić chłodzenie i dmuchawę na maksimum

• Przez kilka pierwszych minut jechać z otwartymi oknami/szyber-dachem

• Nie dopuszczać do obniżenia temperatury w kabinie poniżej 22 st. C

O ile to możliwe, parkuj swój samochód w słoneczne dni w cieniu. Inaczej temperatura w jego wnętrzu może przekroczyć 60 st. C. Aby się pozbyć zastałego gorącego powietrza z kabiny, pozostaw przez chwilę otwarte drzwi przed rozpoczęciem podróży. Aby we wnętrzu jak najszybciej zrobiło się przyjemnie chłodno, zalecane jest ustawienie klimatyzacji i wentylacji na maksimum. Nawiew nie musi być skierowany bezpośrednio na pasażerów. Krótkie wykorzystanie trybu zamkniętego obiegu powietrza przyspiesza schładzanie. Otwarcie okien i szyberdachu przez pierwszych kilka minut jazdy daje efekt znacznie szybszej wymiany powietrza, a więc i szybszego schłodzenia kabiny. Należy unikać przeciągów. Ze względów zdrowotnych temperatura we wnętrzu pojazdu nie powinna być obniżana poniżej 22 st. C lub o więcej niż 7 st. C w stosunku do temperatury otoczenia.

W zimie:

• Włączyć klimatyzację

• Skierować nawiew na przednią szybę

• Włączyć tryb zamkniętego obiegu powietrza (w niektórych pojazdach jest to niemożliwe wraz z nawiewem na szybę, należy wtedy przejść do kolejnego punktu)

• Nastawić dmuchawę i ogrzewanie na maksimum

Aby samochód się wysuszył i nagrzał, a okna odparował zalecane jest przed rozpoczęciem podróży włączenie klimatyzacji i skierowanie nawiewu na przednią szybę. Aby zapobiec wpadaniu do środka wilgotnego powietrza, od czasu do czas na chwilę można włączać tryb zamkniętego obiegu powietrza Zaleca się ustawienie dmuchawy i ogrzewania na maksimum Tryb zamkniętego obiegu powietrza musi być wyłączony krótkim czasie pracy.

W większości przypadków można przełączyć nastawy na poziom średni, gdy tylko odparują okna. Można wówczas wyłączyć klimatyzację.

Uwaga: samochody niektórych producentów automatyczni odłączają układ klimatyzacji, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej +4 st. C. W niektórych samochodach niemożliwe je jednoczesne włączenie klimatyzacji, nawiewu na przednią szyb i zamkniętego obiegu powietrza.

http://www.alpo.ig.pl/klima.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...