Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer b5 problem, szukam fachowca z śląska


adam86-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem moją A4 z jednym kluczem, kiedyś mechanik przy okazji wejścia w mój komputer stwierdził iż mam zablokowany immobilizer. Szwankowała mi też centralka to postanowiłem na aledrogo zakupić centralkę z 2 scyzorykami. Centralkę sam sobie założyłem i pięknie chodzi. Dałem też wyfrezować kluczyki i tutaj niespodzianka. Wkładam do stacyjki i zaczyna mi mrugać kontrolka z immobilizera, czyli immobilizer działa. I teraz poszukuję fachowca który mógł by mi coś na to poradzić, co z tym zrobić i w ogóle.

Dodam że jeżdżę na gazie i jak silnik jest rozgrzany to po przekręceniu kluczyka od razu przechodzi na gaz więc immobilizer na nic się zdaje. Rozpatruję parę opcji, odłączyć całkowicie immobilizer, kupić chipy do kluczyka i doprogramować, albo wydłubać chip z oryginalnego kluczyka i przykleić na stałe w pobliżu pętli przy stacyjce. Z tym że z tym może być problem, transponder jest w szklanej rurce i może się stłuc przy próbie wydobycia go.

Na razie byłem tylko u jednego elektromechanika który zażyczył sobie za usunięcie go z komputera 300zł. Moim zdaniem to jest lekka przesada.

Proszę o pomoc w postaci pomysłu co z tym zrobić bądź wskazania mi jakiegoś fachowca z śląska który mógłby się tym zająć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wyciągnąć transponder ze starego i włożyć do scyzoryka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by, ale mam tylko jeden oryginalny kluczyk z transponderem i w razie zgubienia będzie znowu problem, po to dorabiałem drugi żeby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji. Poza tym wydłubać ten transponder to będzie mistrzostwo, on jest zalany jakimś klejem i w dodatku jest szklany. Jak zacznę dłubać i mi pęknie to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by, ale mam tylko jeden oryginalny kluczyk z transponderem i w razie zgubienia będzie znowu problem, po to dorabiałem drugi żeby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji. Poza tym wydłubać ten transponder to będzie mistrzostwo, on jest zalany jakimś klejem i w dodatku jest szklany. Jak zacznę dłubać i mi pęknie to co wtedy?
który to rok auta??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralkę sam sobie założyłem i pięknie chodzi. Dałem też wyfrezować kluczyki i tutaj niespodzianka. Wkładam do stacyjki i zaczyna mi mrugać kontrolka z immobilizera
teraz poszukuję fachowca który mógł by mi coś na to poradzić, co z tym zrobić i w ogóle.

po prostu dokodować nowy kluczyk, bedzie potrzebny pin do zgearów i vag... lub tylko vag tacho :hi: koszt na allegro okolo 50-70zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98' b5
przyjedz do mnie przełożymy ten transponder i zaadoptujemy nowy do drugiego scyzoryka

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

hmm cena ok, ale najpierw muszę rozpoznać jaki tam jest transponder i taki zakupić bo tamte kluczyki są puste w środku
megamos crypto ID 48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt transpondera na allegro 10-13zł szt a zabawy w kodowaniu 10minut :wink:

ps a jak to jest ostatnio rozebralem kluczyk a a obudowa od pestki szklana byla peknieta a immo dziala prawidlowo (drzen nie jest naruszony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt transpondera na allegro 10-13zł szt

nie przesadzaj az tak tanio to nie jest choc rzeczywiscie cena jest do przyjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można wyłączyć Immobilizer b5 rok 1996 ? bo u kolegi po długim postoju działa a później dopiero za piątym razem odpali a tak cały czas mruga , zaczęło u niego to się dziać jak założył gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedz do mnie przełożymy ten transponder i zaadoptujemy nowy do drugiego scyzoryka

No niema sprawy tylko kiedy możemy się umówić, podaj nr tel na PW to się z Tobą skontaktuję.

problem rozwiązany.Kolega przyjechał do mnie i wszystko poszło pięknie,gładko i hula jak należy.:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...