Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stacja multimedialna??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję jakiegoś urządzenia z Blue-ray + wbudowany HDD żebym mógł nagrywać filmy z TV no i żeby to urządzenie chodziło w sieci domowej po LAN-ie?

Może ktoś doradzić co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję jakiegoś urządzenia z Blue-ray + wbudowany HDD żebym mógł nagrywać filmy z TV no i żeby to urządzenie chodziło w sieci domowej po LAN-ie?

Może ktoś doradzić co kupić?

Ale te filmy z TV, to chciałbyś nagrywać z DVB-T, analogu, czy może z kablówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy nad tym się nie zastanawiałem ja to ma działać, ale faktycznie może być mały problem. Chyba nagrywanie odpada.

Obecnie mam podłączony tuner cyfrowy (kablówka multimedia) do amplitunera przez HDMI, z amplitunera do TV też po HDMI.

Teraz zamierzałem to urządzenie podłączyć pod amplituner przez hdmi (w amplitunerze mam 4 wejścia i jedno wyjście HDMI).

To żeby coś nagrać to bym musiał z tunera do stacji i ze stacji do amplitunera i dopiero na TV, tylko czy to będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby coś nagrać to bym musiał z tunera do stacji i ze stacji do amplitunera i dopiero na TV, tylko czy to będzie działać?

Nie - takie rzeczy to tylko przez PCta :wink:

Wszystkie urządzenia z BR w normalnych cenach (200-400PLN) to same odtwarzacze z możliwością wpięcia sieci (Internet) oraz wejścia USB. Sam odtwarzacz, dzięki dostępowi do Internetu, potrafi m.in. odtworzyć YouTube, a przez USB całą masę multimediów (m.in. avi, mkv, mp3, jpg).

Pytanie, co tak naprawdę chciałbyś osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie z nagrywania rezygnuję bo to jest trudne technicznie do zrealizowania.

Chciałbym urządzenie które będzie w stanie odtworzyć filmy zdjęcia z sieci wewnętrznej domowej (to sie chyba DLNA nazwya) i żeby miało wbudowanego blu-ray-a (wewntualnie USB ale średnio mi to potrzebne) chciałbym też żeby było najtańsze (ale nie manta czy jakieś inne coś, może jakiś LG, samsung tak w okolicach 300zł, no maks 500zł)

Priorytetem jest duża liczba kodeków żeby odtwarzało możliwie najwięcej formatów, bo bawiłem się PS3 i kodeki są tam bardzo ograniczone, mój 3 letni Samsung odtwarza więcej formatów niż PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...