Skocz do zawartości
IGNOROWANY

quattro i różne koła..


broker25

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie do was,: zakładam na lato koła 18 cali 225/40, koło zapasowe mam 16 cali 205/55, czy wrazie złapania "gumy" moge założyć to zapasowe 16 cali?? czy to nie zaszkodzi quattro??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zaszkodzi układowi różnicowemu bo z tego co się orientuje to nawet opony powinny być wszystkie równomiernie zużyte, jest bodajże jakaś mała tolerancja ale napewno nie koło o dwa rozmiary mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie złpania gumy nic się nie stanie - śmiało mozesz zakładać 16" - nie będziesz przecież tak jeździł przez tydzień :facepalm:

A koło 205/55/16 jest mniejsze od 225/40/18 o 5mm :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie gumy mozesz.. ja mialem tak ze przebilem opone 17.. i zalozylem jedno kolo 15.. i do nastepnego dnia jezdzilem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ewentualnie myślałem aby kupić jakiś uszczelniacz do przebitych opon np coś takiego: http://moto.allegro.pl/slime-uszczelniacz-opon-w-plynie-473ml-najtaniej-i2175981559.html

ale jak pojade na tej zapasowej 16 to chyba odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie złpania gumy nic się nie stanie - śmiało mozesz zakładać 16" - nie będziesz przecież tak jeździł przez tydzień :facepalm:

A koło 205/55/16 jest mniejsze od 225/40/18 o 5mm :naughty:

5 mm w wysokości to nie 5mm w obwodzie a jak chcesz to sobie tak jeździj to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa, ja osobiście przestrzegam pewnych zasad dotyczących układu różnicowego w napędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego RS3 wkładaja opony rózne szerokości opon na przedniej i tylnej osi.

Tzn. na przodzie jest 235/35/19 a z tyłu 225/35/19 ale w RS3 jest chyba Haldex a to inna sprawa i nie trzeba sie martwic o koła?? ale jesli Torsen tak jak w naszych A4 to wtedy rózne rozmiary opon i róznica milimetrów mozna sobie włozyc między książki skoro audi na to nie zwraca uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS3 jest Haldex - silnik jest ustawiony poprzecznie wiec nie może być Torsen. W takim przypadku nie ma stałego połączenia przodu z tyłem wiec różnice prędkości obrotowej są dopuszczalne.

W Torsenie nie jest to dozwolone.

Do autora wątku: jeśli masz możliwość to wrzuć 195/65R15 na zapas - będzie mniejsza różnica.

Jeśli nie masz takiej możliwości to napompuj 16" na ciśnienie zalecane do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia - opona biedzie się mniej uginać i przez to lepiej będzie trzymała średnicę (niż napompowana do małego obciążenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie mam zadnej 15 cali, ale na tej 16 zapasowej jest nowa opona, a 18 cali mam opony używki ok. 4.5 mm bieżnika. Może jak ją dopompuje na maksa to takiej aż różnicy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...