Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Sedan - alufelgi+opony?


iceman_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać o wasze doświadczenia z użytkowaniem alufelg 17' w tym modelu Audi A4 B6 sedan 1.9 TDi, 130KM. Mieszkam na Dolnym Śląsku a wiadomo, że tam dziurki w jezdni się zdarzają i dlatego pytanie: Czy 17' i np opona 205x55 będzie odpowiednia? Seryjnie są 15' i czytając wasze wypowiedzi wychodzi na to, że spokojnie 17' można zastosować, chodź na jakiejś stronie z doborem felg wykazało mi, że do tego modelu góra 16'. Na co zwrócić uwagę? w jakie felgi i opony warto zainwestować by nie przekroczyć 2500-2700 zł. Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi najlepiej ORI audi wiec używki a opony jakie chcesz. Rozmiar opony 205/55 to rozm 16 a do 17 najlepsza będzie 225/45. Z takim budżetem raczej cięzko będzie bo felgi wydaje mi się ze w granicach 1200 wzwyż a opony to sam wiesz zależy od firmy a tanie 17 to już nie są. Co do jazdy na 17 to wiadomo trzeba uważać, kto uważa na 16 to i uwazał bedzie na 17. A polecam 18 bo wygląd robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem, że do 17' 205/55 będą ok ... mógłbyś napisać czemu zalecasz 225/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic chyba masz rację, by zastosować 225/45, tylko wydaje mi się że będzie ocierać o ranty nadkola, to naprawdę szeroka opona. Ten niski profil jak się ma do wytrzymałości amortyzatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez opona 215/45 R17 i 215/50 ale musisz przeliczyć jakie do Ciebie pasują, poszukaj przeliczników. Ano troche pewnie szybciej się zużywają ale nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45, tylko wydaje mi się że będzie ocierać o ranty nadkola, to naprawdę szeroka opona.

chłopie nic nie będzie obcierać, nawet przy 235/35-19 a co dopiero na 17stce 225 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, pytam bo jak kolega stwierdził trochę trzeb będzie wyłożyć więc nie chciałbym wywalić kasy w błoto. Chyba zdecyduję się 225/45 tylko na stronie internetowej http://www.24opony.pl/s,0,164/audi-a-4-8e-b6-sedan-1-9-tdi-74-kw-od-2000-do-2004.html pod mój model wskazany rozmiar opcjonalny to 235/45 - nie wiem czemu nie ma 225. Ostatnie pytanie i nie zawracam wam głowy w tym temacie: lepiej kupić oryginalne felgi audi czy jakiejś innej firmy a i czy w tym modelu rozstaw śrub to 5x112?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rozstaw. Ja bym szukał ori audi jest pare świetnych wzorów choć jest tez wiele innych producentów które wyglądaja kox. Jest temat w felgach z galerią felg na autach poprzeglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tego typu felgami (no nie są to ori no bo wiadomo cena :( ) http://allegro.pl/show_item.php?item=2222283875 wymiary 235/45 bo tak zalecili w salonie Audi jakoby producent zaleca ten rozmiar. Opony chyba jednak wybiorę tej marki: http://moto.allegro.pl/letnie-barum-bravuris-2-235-45r17-94w-okazja-i2233932133.html. Nie jest to z mojej strony tzw "harakiri"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, gadałem z ludźmi co mają takie fele i nie ma jakiś tam niesamowitych odchyłów od normy. A Ty gargamel na jakim aucie testowałeś ten zanik mocy ;p

---------- Post added at 06:55 ---------- Previous post was at 06:09 ----------

Dziwi mnie tylko jedna rzecz, że spora liczba osób twierdzi jakoby opona 225/45 była fabrycznie przeznaczona do tego modelu audi a w salonie i na niektórych dokumentach technicznych zalecają 235/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy mocy 170 km czuje spadek mocy po zmianie z 205/55 R16 na 225/40 R18. Auto wolniej wkręca sie na obroty, czuć spadek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za spadki mocy ? do 100 robicie 8sek zamiast 7 ? kto w normalnym, codziennym uzytkowaniu zwraca na to uwagę ? poza tym jeśli jest opona 225/45 będzie o wiele lepiej trzymała na zakrętach i będzie lepsza w czasie hamowania...wiadomo, szerokość opony ma tutaj znaczenie !

co do rodzaju felg...weż na allegro wpisz swoja maksymalną kwotę jaką możesz na nie przeznaczyć i poszukaj czegoś sensownego, tylko pamiętaj, że jeśli chodzi o felgi nowe to allegro jest nimi zawalone, ale łatwo odróżnić chinola od markowej felgi, a chinoli się wystrzegaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to te: http://moto.allegro.pl/345-nowe-felgi-17-5x112-audi-a3-a4-a6-a8-rs4-i2217986478.html raczej oryginalne to nie są no ale niestety mnie nie stać :( może jakoś wytrzymają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił te felgi http://moto.allegro.pl/345-nowe-felgi-17-5x112-audi-a3-a4-a6-a8-rs4-i2217986478.html

przelatał bym na tych oponach jeszcze sezon a na przyszły rok zapodałbym sobie nowe opony np vredestain lub continental.

To sa oryginalne felgi a nie to co podałeś w linku powyżej.

Co do spadków mocy to ja po przesiadce z 235/45/17 (zimówki) na 235/35/19 (letnie) nic nie czuje.

Wszystko zależy jak sie chce, żeby auto wyglądało bo jeśli nie zalezy nikomu na wyglądzie to mozna założyc sobie wąskie koła jak w kolarzówce a wysokość opony jak w traktorze :facepalm:

Ja twierdzę, że najlepszym rozwiązaniem jest opona 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś mi ten sam link co ja wkleiłem. Możesz przesłać jeszcze raz to co chciałeś zaproponować. Kurde ... w tym srebrnym to 19' co nie? Pięknie to wygląda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...