Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć zmieniarkę?


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post więc witam wszystkich.

Marek, Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI 140KM, 2005

Przeglądając forum niestety nie trafiłem na mój problem (jeżeli przegapiłem wybaczcie)

Posiadam radio CHOURS, które posiada przycisk CC/CD, na podstawie innych czytanych tematów domyślam się że zmieniarkę można podłączyć do tego radia. I teraz moje pytanie: jak to w praktyce zrobić? W schowku przed pasażerem jest u góry wycięcie wskazujące jakby miejsce na zmieniarkę, czy np w bagażniku w schowku? W bagażniku w schowku jest oryginalny subufer. Czy przewód od radia w miejsce montażu zmieniarki trzeba poprowadzić samemu czy jest gdzieś schowany? Jeżeli trzeba poprowadzić przewód to czy trzeba wymontować radio?

A co do zmieniarek, to na allegro widziałem zmieniarki typu karta pamięci / pendrive, czy możliwe jest podłączenie takiego urządzenia? Najbardziej chciałbym korzystać z formatu MP3, czy radio CHOURS obsługuje jakiś inny konkretny format?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel musisz sam położyć. Musisz przełożyć piny do kostki radia bo ori kostka jest cała. Zamiast zmieniarki możesz zamontować emulator z wejściem usb

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby położyć kabel muszę wyciągnąć radio i do konkretnego wtyku się podłaczyć czy dobrać się do przewodów gdzieć dalej po drodze? Co to jest ta kostka ori? Jeżeli podłącze emulator to będę mógł odtwarzać format MP3? czy to już zależy od konkretnego emulatora? Skoro przewó trzeba połozyć samemu to znaczy miejsce mogę sobie sam wybrać. Są jakieś uchwyty do montażu zmieniarek w schowku lub coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć radio i wpiąć sie do kostki mini iso.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamiast wtykać piny kupić też przejściówkę z ISO na mini ISO . Wtedy będzie miejsce na niebieski wtyk mini ISO w radiu do zmieniarki. Ja akurat przekładałem piny ale na drugi raz wolał bym jednak przejściówkę. Nie jest łatwo wydłubać piny z kabelka zmieniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kostkę 3xmini iso i przełożyłem piny z fabrycznej instalacji do niej a kostkę zmieniarki odpiąłem i zapiąłem z kabla od zmieniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz problem będzie z wymontowaniem radia z konsoli bo nigdy tego nie robiłem :)

Potrzebujesz do tego wyjmaki :wink:

http://moto.allegro.pl/klucze-wyjmaki-do-demontazu-radia-vw-audi-i2171417183.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kombinował ;) a jak już wyjmę radio i podłączę zmieniarke, to jest jakaś droga żeby poprowadzić przewód? Jeżeli chciałbym zamontować w schowku z przodu przed pasażerem bo tam jest miejsce tak jakby na zmieniarkę, to czy są jakieś uchwyty do montażu czy musi być własny patent? I sam muszę wydłubać jakąś dziurę czy jest jakieś wyjście? Albo gdybym chciał w bagażniku w bocznym schowku to gdzie ten kabel poprowadzić żeby nie trzeba było za bardzo rozdłubywać samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zmieniarkę 1din możesz zamontować zmieniarkę w schowku.

Schowek pod zmieniarkę jest specjalnie wyposażony w półkę. Jak nie masz tej pułki to możesz zastosować kieszeń uniwersalna ja tak zrobiłem i jest ok. Kable przeprowadzisz przez oryginalną przelotkę.

Tak to wygląda u mnie

IMAG0387.jpg

IMAG0388.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klaczek84 dzięki za zdjęcia z tą kieszenią na zamocowanie zmieniarki. Ja u siebie zamocowałem to w uniwersalnej kieszeni do radia 1DIN. Ramkę odsunąłem od ścianek przykręcając ją przez nakrętki M8 jako podkładki dystansowe, bo to miało być tymczasowo:decayed: Trzyma się nieźle, z perspektywy pasażera wygląda jak ori, przylega idealnie od lewej strony i od góry. Ale z dołu i z prawej strony:bag: Widać piękną ramkę uniwersalną. Z tą kieszenią wygląda nieźle ale czy dałoby radę dosunąć ją jakoś do lewej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dało by sie ramkę tak zmodyfikować ale akurat nie miałem czasu i tak już została.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała. I w zestawie jest adapter dzięki któremu nie musisz kombinować z kostkami.

Pasowało by żeby wypowiedział się ktoś kto ma taki emulator bo zdarzały się przypadki że niektóre emulatory się wieszały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem nowy,proszę o pomoc,podepnę się pod temat posiadam radyjko chorus 2 i dokupiłem zmieniarkę audi cd changer(chyba Panasonic),dokupiłem też kostkę iso 8pin niebieska do radia i też kostkę 12 pin do zmieniarki,problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleźć schematu połączenia kabli zmieniarki a nie chcę namieszać bo spalę zmieniarkę lub radio,czy ktoś mi może opis podać który kabel z którym będę bardzo wdzięczny GG:10080955 Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie tej zmieniarki. To jest zmieniarka 1din do schowka?

Rozpiska złącza zmieniarki w radiu chorus 2 jest po prawej.

8_1270297916.jpg

Nie wiadomo jaka to jest zmieniarka więc trudno rzucić jakimś schematem resztą wszystkie schematy znajdziesz sam na elektrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka

DSC00510.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 17:26 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

zdjęcie u góry to moja zmieniareczka i kabelki, jak połączyć wtyczkę niebieską z wtyczką od zmieniarki ,pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...