Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką cyfrową lustrzankę kupić dla początkującego ?


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do obiektywu do dobry wybor. Bardzo wdzieczne szkielko za niewielkie pieniadze. Sam go uzywam i dodam ze to jedyne nie-Canonowe szlo jakie mam. Reszta to szklarnia canona no ale w moim przypadku jakosc musi byc na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dostaliście zwrot z canona :P ??

bo ja wysyłałem i czekam na przelew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dostaliście zwrot z canona :P ??

bo ja wysyłałem i czekam na przelew :)

jesli niedawno wyslales to jeszcze sobie poczekasz... nawet do pol roku... takie realia niestety. chociaz srednio zwroty przychodza po 3-4 miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co to za zwrot ?? na czym to polega ?? trzeba wziąć coś od sprzedawcy ?? czy moze wypełnia się potem jakieś pierdoły i gdzieś wysyła ??

PS. Jutro odbieram aparacik body 450d - 1850zł , obiektyw 1280zł... dobra cena ?? :) oczywiscie jeszcze musze dokupic karte i jakis pokrowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "zwrot" nosi nazwe Canon Cash Back. O ile mnie pamiec nie myli na biezacy rok ta akcja sie juz skonczyla (chyba trwala do 30 czerwca) Polega to na tym, ze za zakup niektorych produktow canon zwraca po czasie okreslona kwote pieniedzy. Wystarczy wyciac kod paskowy z opakowania produktu i wyslac z wypelnionym formularzem do canona. A oni po czasie przesylaja kasiorke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja wysłłem 24 czerwca wkoncu sie zebrąłem dostałem informacje ze 30 list dotarł

i dostałem informacje ze 15 lipca został przelew wykonany na moje konto :)

wiec dzis najpóźniej powninien być :) bo od 3 do 5 dni roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku Samsunga GX-10 i jestem baaaarrrdddzooo zadowolony. Ten Samsung to jest tak naprawdę Pentax, więc osprzęt od Pentaxa pasuje do niego bez problemu. Aparat jest bardzo intensywnie używany, w różnych warunkach i spisuje się naprawdę bardzo dobrze.

Jedyną rzeczą która mnie denerwuje jest włącznik/wyłącznik stabilizacji obrazu OPS (ang. Optical Image Stabilizer ), który jest umieszczony na krawędzi obudowy i czasem przypadkiem można sobie wyłączyć stabilizację:(

Teraz można sobie kupić GX-20, pewnie też jest dobry.

GX-10: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie dzis dostałem zwrot z canona :P 215 zł :) czyli jedna działa ta promocja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja działa nadal dla wszystkich którzy mają paragon/fakturę na zakup do 30 czerwca. Nie musi on być polski. Wystarczy że jakiś europejski. Dlatego przywiezione ze Stanów mogą nie być akceptowane, chyba że zostały sprzedane w Polsce z polskim paragonem/fakturą.

I tak z doświadczenia dodam, że pewnie Canon wkrótce rzuci nową promocją typu Cash Back, bo ta to już była trzecia edycja. Każda z nich jednak miała inne kwoty zwrotu za te same produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już Nikona D80 z tak zwanym spacerowym obiektywem Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED który nie do końca spełnia moje oczekiwania i chcę się go pozbyć :disgust: Planuję w zamian kupić dwa szkiełka i w związku z tym chciałbym Was prosić o opinię na temat konkretnych obiektywów które mam na oku. Chodzi mi o Nikkor'a 17-55mm f/2.8G IF-ED oraz Nikkor'a 70-200mm f/2.8G IF-ED. Z góry dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już Nikona D80 z tak zwanym spacerowym obiektywem Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED który nie do końca spełnia moje oczekiwania i chcę się go pozbyć :disgust: Planuję w zamian kupić dwa szkiełka i w związku z tym chciałbym Was prosić o opinię na temat konkretnych obiektywów które mam na oku. Chodzi mi o Nikkor'a 17-55mm f/2.8G IF-ED oraz Nikkor'a 70-200mm f/2.8G IF-ED. Z góry dziękuję :hi:

Oj kolego w tej materii to nie pogadamy (znaczy jesli o Nikony chodzi). Zajrzyj na forum nikona http://forum.nikon.org.pl/ i tam zapewne znajdziesz mnostwo informacji o wszystkich obietywach do tego systemu. Gdybys jednak zdecydowal sie na zmiane systemu na Canona to wtedy sluze pomoca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys jednak zdecydowal sie na zmiane systemu na Canona to wtedy sluze pomoca:)

Z przyjemnością skorzystam :) właśnie rozważam czy nie lepiej będzie zmienić sprzęt na Canona bo ceny obiektywów Nikona to jedno wielkie nieporozumienie :wallbash: Myślę o 40D i powoli zaczynam szukać kupca mojego Nikona :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie na początek kupiłem Nikosia D40 i bardzo polecam. Dla poczatkujacych ideał. Teraz będę sie chyba przymierzał do D300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...