Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pasek rozrządu - widać napisy


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W mojej a4 ktora kupilem jakis czas temu nie wiem czy byl wymieniany ale napisy jeszcze widac nie cale ale widac... czy musze sie spieszyc z wymiana?? (tak czy inaczej wymienie tylko chce wiedziec czy to musi byc teraz)

z gory dzieki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka metoda kontroli jak opisałeś jest śmieszna, a jesli napisy będa idealnie widoczne to co ? nie wymienisz rozrządu :shocked: Nie czekaj tylko wymieniaj :mysli: bo w najlepszym przypadku zobaczysz napisy na tłoku albo głowicy. Co potrzebne do wymiany znajdziesz w FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co jest potrzebne do wymiany i chce go wymienic

to wymieniaj jak najszybciej bo skutki zaniedbania mogą być opłakane. Pasek należy wymieniać co ok 60tyś km.

Dokładnie, przeżyłem już coś takiego, ale w ex80-ce B3, tak więc koszty były stosunkowo niewielkie (około 1000zł :wink4:) W nowszych jednostkach może nie być tak "wesoło". Ciekawy jest moment sprawdzania "co się sypnęło/pobiło" :wink4: Ważne jest też sprawdzenie kół zębatych - u mnie wykończyły pasek po 2 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszystko jest jasne, tzn

wiemy ze rozrzad nalezy bezwzglednie wymieniac zaraz po zakupie autka lub po isiagnieciu dopuszczalnego przebiegu.

wiemy jakie elementy nalezy wymieniac, wiec rozumiem ze temat jest wyczerpany.

gdyby ktos mial cos ciekawego do dodania prosimy o PW, otworzymy watek. tymczasem zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...