Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Analiza problemu przeładowania - prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Rozpocząłem walkę z przeladowaniami w mojej audi A4 1.9 AFN.

Mam regularne przeładowania, standardowe zmniejszenie siły w okolicach 3 tys. obrotów. Postanowiłem w końcu (bo trwa to już z miesiąc) zrobić coś w kierunku poprawy, poza czytaniem forum, oglądaniem powierzchownym tego co pod klapą, sprawdzania węży i wycieków. Generalnie wiosenne "porządki".

Rozpocząłem od odczytu błędów sterownika ECU i wygląda to tak:

"

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 028 906 021 CE

Component and/or Version: 1.9l R4 EDC 00SG 0803

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 00012

2 Faults Found:

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

28-10 - Short to B+ - Intermittent

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

"

Tutaj pierwsze pytanie, jakieś sugestie co do źródła problemu?

Jedziemy dalej:

Logi statyczne:

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78319.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78320.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78321.html

Statyczne Basic mode:

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78322.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78323.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78324.htm

Dynamicznych nie zdążyłem, potrzeba druga osoba i bateria w laptopie;)

Będę wdzięczny za uwagi co do tych powyższych, chciałbym temat rozpocząć...

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi, każda zbliży mnie do rozwiązania problemu.

Opublikowano

Brakuje jednak tych dynamicznych oraz statycznie grupy 010 MB. Raczej w tych wiosennych porządkach nie ominie Cię czyszczenie zmiennej geometrii bo zapisane błędy świadczą, że turbo przeładowuje sporo.

Opublikowano

Bez logów dynamicznych ani rusz...

Opublikowano
  • Autor

dzięki za sugestie:)

Idziemy dalej, dzisiaj wziąłem się za przeczyszczenie zaworu N75, zgodnie z opisem na forum. Wnętrze było zauważalnie (delikatnie), trwale zakurzone/zabrudzone. WD 40 w ruch, przeczyszczenie, przedmuchanie, składanie, montowanie i w drogę na "testy z nadzieją na lepsze jutro..."

efekty:

Auto zauważalnie lepiej przyspiesza, co ważne i najważniejsze NIE wpada już w tryb awaryjny. Niestety nie jest zupełnie różowo, bo w okolicach 3,5 tys obrotów na 3 biegu jest mała, sekundowa zadyszka ale potem znowu ciągnie, potem gdzieś jeszcze ok 4 tys. znowu. Na 4 i 5 biegu podobnie przy "bucie" na wyższych obrotach.

Ale nawet przy chwilowej niedomocy czy nadmocy nie wpada w tryb awaryjny, nawet jak auto zatrzymam (nie wyłączając silnika) i ruszam ostro dociskajac na obrotach to wkręca się ładnie, a przyjamniej dużo lepiej niż wcześniej.

Myślę, że dzisiejsza operacja to spory sukces:)

Zaraz po jeździe próbnej zrobiłem logi statyczne tylko niestety, ale może poprą one moje doświadczenia z testów? Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie:)

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78497.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78498.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78499.html

Statyczne Basic mode:

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78500.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78501.html

http://vaglog.rtnet.pl/michal-jalowski_78502.html

Kolejnymi krokami będzie wymiana węży podciśnieniowych i przemycie przepływki, może będą kolejne (dobre) efekty:)

Z góry dzięki za włączenie się w dyskusje i komentarze.

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

Aaaa...nie zrobiłem logu BS 011, bo nie mam do niego dostępu:/ pewnie mam jakąś okrojoną zabezpieczeniami wersje...

Opublikowano

Poki nie wykonasz logow dynamicznych bedziesz bładził jak dziecko we mgle...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.