Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściąga w lewo.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie kół z zimowych 205/55 R16 na letnie 225/40 R18 zauważyłem ze w dużych jak i malutkich koleinach ściąga auto zawsze na lewo i to dość duzo. W zeszłym roku też już jezdziłem na 18 i nie kojarze żeby tak mnie ściągało. Zmieniając teraz koła pozamieniałem je miejscami LP poszedł na PT i odwrotnie a PP poszedł na LT i odwrotnie. Opony mam asymetryczne. Zbieżność ustawiona dobrze i ciśnienie w oponach sprawdzone.. Wiem, że na szerokich oponach może troche rzucac ale wydaje mi sie to jednak na zbyt duże ściąganie, dlatego co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rok temu też takie koleiny były ?? :decayed: ja też miałem wrażenie że mnie ściąga ale okazało się, że to wina kolein była bo na równej nawierzchni było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny a co innego ja mam 235x40x18 i teżmnie ściąga na skrzyżowaniach

w kolejnach chyba że zbieżność ale wtedy musiałbyś przywalić gdześ kołem np krawężnik.. Jeszcze nierówne ciśnienie w kołach ten sam objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ściąga zawsze w lewo. A żle wywazone koła moga byc? Bo własnie z zeszłego roku nie utkwiło mi w głowie ze tez sciągało. Na zimówka wszytko było ok a tu od zmiany sciąga w koleinach. Odczego jeszcze moge zaczac szukac przyczyny czy wina w koleinach i dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jedziesz na prostej bez kolein to też ściaga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość opony ma też znaczenie dwie z przodu są takie same? umnie na prostej git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prostej nie ściąga, przy hamowaniu też nie ściąga, opony wszystkie takie same. Sciąga tylko w koleinach. Byłem u wulkanizatora, który tez ustawia zbieżność u niego wcześniej ustawiałem i mówił że jeśli dzieje się tylko w koleinach to normalne i wszystko mam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prostej nie ściąga, przy hamowaniu też nie ściąga, opony wszystkie takie same. Sciąga tylko w koleinach. Byłem u wulkanizatora, który tez ustawia zbieżność u niego wcześniej ustawiałem i mówił że jeśli dzieje się tylko w koleinach to normalne i wszystko mam ok.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj potestowałem właśnie w różnych sytuacjach ale włąsnie zdziwony jestem tym ściąganiem bo po zeszłym sezonie nie kojarze tego ściągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś mi się wydaje że jest nie tak. Przy hamowaniu nie ściąga ale jakby lekko ściąga podczas jazdy, nie wiem czy są tam niezauważalne koleiny czy jak. A jeśli to nie wina kolein to żle wywazone koło czy zbieżność? Czy może spróbwać zamienić kołą miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zbieżność Żle wyważone koło przednie przenosi drgania na kierownicę przy większej prędkości, otym nie piszesz .Górne przednie wahacze jak są zużyte lewy lub prawy to zmienia się kąt koła i też może ściągać. Zamiana kół miejscami nic nieda jak są jednakowe.Dobrze jest najpierw sprawdzić układ kierowniczy cz nie ma luzów,dopiero ustawić zbieżność.Jak ma gdześ luzy, ustawienie zbieżności może nic niedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem koła miejscami i już nie czuć tego ściągania. Co to może oznaczać ze co było powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...