Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] FIS podstawowe informacje


mroova81

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku miałem Brechem lights czy jakoś tak na zmianę z symbolem spalonej żarówki w nawiasach. (nawiasy oznaczają szczęki hamulcowe czyli problem z hamulcami? np (P) albo (!), dobrze kombinuje, że coś z żarówką od hebli?) Po naciśnięciu hebla brechems znikało od razu, a jak był ten drugi symbol to po około 1-2sekundach. Teraz mam już tylko ten drugi symbol i znika jak przytzymam dłużej hamulec. Światła stop dobre mam. Czym się różni to brechems lights (nie wiem czy dobrze piszę, bo niemieckiego kompletnie nie znam), od symbolu spalonej żarówki (w nawiasach oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to światła stopu - komputer sprawdza czy działa światło stopu - gaśnie po naciśnięciu hamulca. Druga rzecz to prawdopodobnie kontrolka zużycia klocków hamulcowych. Sprawdź czy się nie kończą któreś z klocków nie są na ukończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że zadam swoje pytanie w tym temacie... (może z innej beczki ale, nie chce tworzyć nowego tematu - w sumie temat można podciągnąć :wink4: ) Czy FIS był montowany od początku produkcji A4? Czy jest możliwe żeby autko z 1996 roku (początek) miało zamontowane zegary z FISem - dokładnie takim jak autko w na tej aukcji -> http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4986085 Dodatkowo nie ma o tym nic w kodach na wklejce? Czy FIS ma jakiś kod na wklejce? Bardzo mnie zaciekawił ten temat. Pytanie dotyczy podobnego autka co w tej aukcji też 1Z 1,9 TDI 90KM...

Chodzi mi o takie zegary - identyczne...

i121447_fis.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku A4 to raczej nie. Mam kumla, który ma A4 w sedanie z 96 i ma pełen Fis ! A tak na marginesie to ta wersja, którą pokazałeś jest strasznie zaaabiedzona !!! I tu jest pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy w tym roczniku był już Fis ?[br]Dopisany: 01 Maj 2008, 01:22 _________________________________________________No i ten opis Rok produkcji: 1995, 133 000 km, Cosik mi tu nie pasuje :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku A4 to raczej nie. Mam kumla, który ma A4 w sedanie z 96 i ma pełen Fis ! A tak na marginesie to ta wersja, którą pokazałeś jest strasznie zaaabiedzona !!! I tu jest pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy w tym roczniku był już Fis ?

Masz rację ta co pokazałem ma słabe wyposażenie, ale autko o które mi chodzi jest ciut bogatsze... Ma tempomat, fis, szyber elektr., grzane tyłki... Ale o tym nie ma ani słowa w kodach na wklejce :shocked: Wydaje mi się że cokolwiek powinno o tym być :thumbdown: Z tych rzeczy które wymieniłem na wklejce jest tylko elektr. szyber... a tempomat, fis i grzane foteliki to chyba rezane, albo wklejka fałszywa :decayed: Na szczęście to nie moje auto...[br]Dopisany: 01 Maj 2008, 01:27 _________________________________________________

Dopisany: 01 Maj 2008, 01:22 _________________________________________________No i ten opis Rok produkcji: 1995, 133 000 km, Cosik mi tu nie pasuje :chytry:

Ja tylko zupełnie przypadkowo pokazałem to autko :wink4: Mi chodzi o inne - mój znajomy kupił i mnie zdziwiło że ma FIS w autku z początku 1996 roku... i jak wyżej napisałem ani słowa o tym na wklejce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzane tyłki ? Noo może ale tempomat ??? Wszystko zależy od wersji ! Ja sugerowałem się zdjęciami a Ty mówisz, że to nie są zdjęcia tego autka ???? :shocked:

Ja podałem tylko przykład chodziło mi o identyczne zegary jak w autku z tej aukcji nie mam fotek autka o które mi chodzi - tak jak pisałem znajomy kupił i mnie zaciekawił FIS w autku z 1996 roku :) W dodatku 1Z... A do tego niesamowicie ciekawa sprawa że kody wyposażenia na wklejce nic nie wyjaśniają, bo wśród nich nie ma ani jednego kodu na temat tempomatu, FISa, czy grzanych tyłków - jest napisane, że podstawowe fotele... Bardzo dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi gwożdzia zabiliście, bo ja mam FISa w 95r....

A grzanymi tyłkami się tak nie zachwycajcie, spytajcie lekarza pierwszego kontaktu, jaki to ma wpływ, na jajka oraz hemoroidy. Nie wiem czy czasem bezpiecznika nie wywalić od tego ustrojstwa :thumbdown:

Jaki jest kod wyposarzenia na tego FISa? Sprawdzę i napiszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroova81 możesz mi jeszcze pokazać jak wyglądała wklejka w 1995/1996 roku? Bo jakaś ona ciut uboga w porównaniu z moją... Nie ma tych wartości co są na samym dole pod kodami - masa itd. I na górze brak daty prod. :blink: Czyżby kombinowana? :decayed: Możesz zrobić foto - może być bez numeru VIN :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zrobiłem foto telefonem, ale w zasadzie tylko tą dużą część VIN się da odczytać. Będę musiał koło wyjąć i pstryknąć normalnym aparatem. Co do FISa i roczników: narazie jeszcze nikt nie napisał, jakiego kodu szukać na wlepce?!? A moja wyprodukowana w 95r i to chyba nawet na początku, bo wszystkie szyby mam z 94. Ze samochodem dostałem niemiecką instrukcję obsługi dostarczaną razem ze samochodem, wydrukowana ona jest we wrześniu 94roku i jest w niej opis mojego FISa (niestety w obcym bardzo dla mnie języku). Jednocześnie nie znalazłem w internecie wzmianki, jakoby FIS nie był montowany od początku produkcji B5. Poza tym Fis to w zasadzie Auto check/board computer z B4/C4 ubrany we wspólny wyświetlacz. Dlaczego więc dwa lata produkcyjne mieli by tego pozbawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to czy ja dobrze rozumiem czy FISa z tego co czytam wyzej nie ma w autach wyprodukowanych wczesniej niz 1996r ??

Dziwia mnie troche powyzsze wypowiedzi bo FISa i zegary dokladnie takie same jak na zdjeciu wyzej zamieszczonym przez rafalekx mam w sednie [b5] z 1995r. kumpel ma identyczne i tez auto z 95'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to czy ja dobrze rozumiem czy FISa z tego co czytam wyzej nie ma w autach wyprodukowanych wczesniej niz 1996r ??

Dziwia mnie troche powyzsze wypowiedzi bo FISa i zegary dokladnie takie same jak na zdjeciu wyzej zamieszczonym przez rafalekx mam w sednie [b5] z 1995r. kumpel ma identyczne i tez auto z 95'

a nie pomyslales, ze moze, ktos sobie sam fisa wyrezal..... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie pomyslales, ze moze, ktos sobie sam fisa wyrezal...

nie bardzo rozumiem... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie pomyslales, ze moze, ktos sobie sam fisa wyrezal...

nie bardzo rozumiem... ?

.......tzn...ze poprzedni wlasciciel auta.....mogl sobie sam fisa zalozyc.....

dla przykladu powiem, ze wlasnie w moim aucie tak jest, ktos kto mial auto przede mna, mial kaprys i zalozyl pelnego fisa ..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne mi sie to wydaje. Kolega wyzej pisał ze tez ma w 95' Ja mam w aucie z 1995r. moj kumpel takze ma identyczny jak ten u mnie... hmm chyba nie w kazdym przypadku mial ktos "kaprys" ;) inne egzemplarze tez widzialem z pełnym FISem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne mi sie to wydaje. Kolega wyzej pisał ze tez ma w 95' Ja mam w aucie z 1995r. moj kumpel takze ma identyczny jak ten u mnie... hmm chyba nie w kazdym przypadku mial ktos "kaprys" ;) inne egzemplarze tez widzialem z pełnym FISem...

No właśnie podobnie jest też z autkiem mojego znajomego :) Dlatego pytam... Bo na wklejce z kodami wyposażenia nic o tym nie ma - A Ty i Twój kolega macie coś na kodach o tym całym FISie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w pracy i nie mam przy sobie tej fotki z kodami, ale sprawdzałem już na AKP i jeden kod mam niewyjaśniony, w reszcie nie ma nic o fisie. Na tego fisa jaki jest kod i czy wogóle jest jakiś?? Bo np na dodatkowe zegary temp oleju i woltomierz też nic nie mam. Nie mam nic na temat grzanych foteli i innych rzeczy, znaczy się na wlepce mam mniej niż w rzeczywistści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...