Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] FIS podstawowe informacje


mroova81

Rekomendowane odpowiedzi

A ja koledzy mam 1Z z 95r i zegary miałem takie

raczej bida z nędzą ;(

Pewnwgo dnia zawziołem się i wymieniłem to ustrojstwo na inne z A6 2002r, i teraz jest tak :decayed:

pozdro dla wszystkich

ArtJG podaj dokładne koszty takiej wymiany i wypisz ile za co dałeś? A no i czas jaki na to poświęciłeś? :rolleyes: z góry dzięki :notworthy: Bo ja planuję sobie właśnie takie zegareczki sprawić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtJG podaj dokładne koszty takiej wymiany i wypisz ile za co dałeś? A no i czas jaki na to poświęciłeś? :rolleyes: z góry dzięki :notworthy: Bo ja planuję sobie właśnie takie zegareczki sprawić :cool:

Nie pamiętam wszystkich kosztów, ale;

- licznik - 400zł (Allegro)

- manetka - 80zł (Allegro)

- dwie wtyczki z kablami - 50 (szrot)

- jedna nowa wtyczka - 30zł (ASO Skoda)

- używany czujnik poziomu i temperatury oleju - 80zł

- wtyczka do czujnika z pinami i kabelkami - 30zł

- czujnik poziomu paliwa (pływak) od A6,używany - 90zł

- kilka drobiazgów za jakieś - 40zł

RAZEM: 800zł

uff, sporo, szczerze mówiąć to nie liczyłem tego wcześniej :shocked:

Ale jak to mówią, cel uświęca środki :tongue4:

Co do czasu,to trudno powiedzieć ,bo nie liczyłem godzin, ponieważ wszystko od początku do końca robiłem sam. Oczywiście nocy spędzonych na internecie to nawet nie da sie policzyć, żona też już zaczeła dziwnie na mnie patrzeć :disgust:

Najwięcej czasu zeszło mi na zrobieniu "profesjonalnych" przejściówek :). Kiedyś zrobie fotki to wrzucę na forum.

Reasumując kwestje czasu, to mając już zgromadzone te wszystkie części to myślę,że całość zajełaby mi jak jakieś 7 dni, chyba :tongue4:

Pozdrawiam wszystkich rezaczy.

PS

W A4 po 1998r immo jest w liczniku i sprawa troszkę się kąplikuje, ale wszystko da się przeskoczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZEM: 800zł

:shocked: że tak powiem delikatnie jestem w szoku :shocked: No chyba to odłożę na kolejny rok :naughty: Myślałem że w 400 się wyrobię :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam wszystkich kosztów, ale;

- licznik - 400zł (Allegro)

- manetka - 80zł (Allegro)

- dwie wtyczki z kablami - 50 (szrot)

- jedna nowa wtyczka - 30zł (ASO Skoda)

- używany czujnik poziomu i temperatury oleju - 80zł

- wtyczka do czujnika z pinami i kabelkami - 30zł

- czujnik poziomu paliwa (pływak) od A6,używany - 90zł

- kilka drobiazgów za jakieś - 40zł

RAZEM: 800zł

uff, sporo, szczerze mówiąć to nie liczyłem tego wcześniej :shocked:

Ale jak to mówią, cel uświęca środki :tongue4:

Co do czasu,to trudno powiedzieć ,bo nie liczyłem godzin, ponieważ wszystko od początku do końca robiłem sam. Oczywiście nocy spędzonych na internecie to nawet nie da sie policzyć, żona też już zaczeła dziwnie na mnie patrzeć :disgust:

Najwięcej czasu zeszło mi na zrobieniu "profesjonalnych" przejściówek :). Kiedyś zrobie fotki to wrzucę na forum.

Reasumując kwestje czasu, to mając już zgromadzone te wszystkie części to myślę,że całość zajełaby mi jak jakieś 7 dni, chyba :tongue4:

Pozdrawiam wszystkich rezaczy.

PS

W A4 po 1998r immo jest w liczniku i sprawa troszkę się kąplikuje, ale wszystko da się przeskoczyć :decayed:

Chyba zapomniałeś o tych zdjęciach, a myślę że wielu osobom przydało by się - możesz powiedzieć co z czym połaczyłeś?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do FIS i licznika to w poprzednim ADR (1,8 20V) z 95r mialem pelny FIS i zegary do 260 i mam 6 zegarow + FIS. w obecnym AAH (2,8 V6) 95 to mam to samo. co do grzanych siedzen mam w aucie z 95. Jesli chodzi o system bose to w obecnym aucie z kodow we wlepce czytam: DELTA CC (radio) + 8 speaker BOSE sound. Wlaczajac delte na wyswietlaczu pojawia sie "BOSE" a 8 glosnikow to: 2x przod + 2x gwizdki przod + 2xdrzwi tyl + 2x polka. Do tego znak pod lewym glosnikiem w polce i maskownice mam tez bez "BOSE". No i co do kodu na wlepce odnosnie FIS to wlepka pokazuje tylko ogólne info, wszystkie kody lacznie z kodami "bez" np. bez skorzanej tapicerki odczytacie dopiero po rozkodowaniu nr. VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w zasadzie nie wyjaśniona do końca, powiem tak:

kiedyś przepisałem te kody z wlepki do dekodera kodów na AKP i nie było nic na temat FISa, grzanych tyłków oraz tempomatu. Ostatnio załatwiłem sobie rendgen VINa a tam jest w kodach wyposażenia FIS, grzane tyłki, tempomatu nadal nie ma, nie ma też kodu o rodzaju aq (we wlepce był), podobnie też z instalacją audio oraz hamulcami. Wychodzi na to, że trochę bałaganu jest w tych kodach.

PS co do FISa to mam potwierdzony przez VIN. Kod który przetłumaczyłem jako "data dostawy(?)" to 3.II.1995.

Podobny wątek założyłem tu:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=1238096#1238096

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołacze do dyskusji.

Też mam FIS w aucie z 96r + 2 dodatkowe zegary.

Na wlepce tego nie ma, ale gdy sprawdziłem po VINie lista wyposażenia ujawniła że np. mam podgrzewane spryskiwacze.

Z tego co pamiętam to we wlepce nie było tez mowy o tym że w wyposażeniu są siedzenia kubełkowe.

Co do 8 głośników to na tylnej półce liczone są dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...