Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] FIS podstawowe informacje


mroova81

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty i Twój kolega macie coś na kodach o tym całym FISie?

Jak nie zapomne to pozniej zobacze :]

Na tego fisa jaki jest kod i czy wogóle jest jakiś?? Bo np na dodatkowe zegary temp oleju i woltomierz też nic nie mam. Nie mam nic na temat grzanych foteli i innych rzeczy, znaczy się na wlepce mam mniej niż w rzeczywistści.

Pewny nie jestem ale chyba wydaje mi sie ze nie ma. Szczerze mowiac nie przygladalem sie nigdy wlepce tzn. nie zwracalem uwagi na same kody ale ja swoja Audine tez mam powiedzmy "dobrze" wyposazona bo grzane tyłki są, klimatronik jest, zegary temp. oleju i woltomierz rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko, bo wlepka mi mówi, że mam 8głośników, a ja mam tylko 6, zxnaczy się tyle naliczyłem (2x2 przednie drzwi - nisko/średnio tonowy na dole i wysoko tonowy koło klameczki), oraz 2x tylnia póła. Brakuje 2, gdzie one niby by miały być? No chyba, że na AKP jest coś źle przetłumaczone i ten kod oznacza 6 spikerów, a nie 8...

PS na temat tempomatu też nic u mnie nie pisze na wlepce, a mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mroova81 ja tez tak mam wlepa mowi o 8 glosnikach, ale to chyba chodzi o to ze tylne sa dwudrozne firmy nokia i do licza jako 4 na tylnej polce. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam wlepa mowi o 8 glosnikach, ale to chyba chodzi o to ze tylne sa dwudrozne firmy nokia i do licza jako 4 na tylnej polce

Nokia ?? hmm z tego co mi wiadomo to seryjnie sa głośniki Bose :] chyba ze cos miales grzebane przy nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gdzies ten glosik i na 100% jest logo audi i nokia na nich. zaraz poszukam. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podczas kupowania autka, dysponowałem takim budżetem, że generalnie patrzałem tylko na roczniki 95 i 96. Wiele z nich miało fisa, czyżby to taka moda panowała w tamtych czasach na rezanie liczników w RFN?? A kto wogóle stwierdził, że nie było fisa od początku produkcji? Może jakiś fakt na poparcie tej tezy?

A co do głośników, to system zaprojektowała firma BOSE, a dostarczycielem przetworników, oraz niektórych innych pierdół była nokia, wszystko się zgadza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mojego znajomego nie ma nic na kodach o: grzanych tyłkach, FISie i tempomacie. Piszecie że u was też to jest a na kodach nic nie ma, czyli jednak wychodziłoby na to że na początku wsadzali te rzeczy i nie zaznaczali tego w kodach. Ale żeby było więcej modeli z '95 czy '96 roku z FISem, tempomatem czy nawet grzanymi tyłkami, niż autek produkowanych później (z tymi bajerami)? A co do tego licznika z FISem to jest bardzo możliwe że był ten FIS od początku, bo te zegary są wyskalowane tak jak w modelach przed I liftem - do 220km/h. Więc wygląda na to że wszystko jest ok :th: I mit o tym że FISa nie było od początku jest fałszywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego licznika z FISem to jest bardzo możliwe że był ten FIS od początku, bo te zegary są wyskalowane tak jak w modelach przed I liftem - do 220km/h. Więc wygląda na to że wszystko jest ok :th: I mit o tym że FISa nie było od początku jest fałszywy.

yyyy ja mam wyskalowany do 260 km. :]

Aż z ciekawości patrzyłem na różne aukcje i takie tam inne... i ADR (wersje z rocznikow 95-96) sa wyskalowane do 260 km. i obrotomierzem do 7< Występuja zarówno wersje z pełnym FISem jaki i nie...

Wiec pytanie: czy jest, a bardziej czy ktos zna (bo jest napewno) jakas zasada odnosnie modeli z jak i bez FISa oraz róznymi zegarami... hmm :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do ilu wyskalowane są budziki zależy od silnika, a nie od roku

Ja to wiem... napisałem tylko dlatego ze kolega wyżej o tym wspomnial...

jednak przegladajac auta po stronach internetowych była A4 1.8 125 KM z roku 95' i miala licznik wyskalowany do 220. Czy istanieje taki silnik o takich danych a majacy inne oznaczenie niz ADR ? (chyba ze to bład przy zamieszczaniu ogłoszenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do ilu wyskalowane są budziki zależy od silnika, a nie od roku!! Od B1 do B12 !!

Ok :) Ale np. w dieslach a przynajmniej w 1,9 i w silnikach 1,6 czy nawet niektórych 1,8 są wyskalowane do 220km/h. Przy mocniejszych silnikach są wyskalowane do 260km/h. A w wersjach poliftowych wszystkie liczniki bez względu na silnik są wyskalowane do 260km/h przynajmniej tak mi się wydaje :mysli: A i jest inna czcionka na tych licznikach przed liftem, znaczy z początku produkcji. Dzięki temu przede wszystkim widać jaki się ma licznik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do ilu wyskalowane są budziki zależy od silnika, a nie od roku!! Od B1 do B12 !!

Ok :) Ale np. w dieslach a przynajmniej w 1,9 i w silnikach 1,6 czy nawet niektórych 1,8 są wyskalowane do 220km/h. Przy mocniejszych silnikach są wyskalowane do 260km/h. A w wersjach poliftowych wszystkie liczniki bez względu na silnik są wyskalowane do 260km/h przynajmniej tak mi się wydaje :mysli: A i jest inna czcionka na tych licznikach przed liftem, znaczy z początku produkcji. Dzięki temu przede wszystkim widać jaki się ma licznik :wink4:

Tak, liczniki po lifcie się różnią, jeszcze zegarkiem, datownikiem, białym częściowo podświetleniem, od strony technicznej jest jeszcze więcej różnic. Ale po lifcie 1.6benz była na serio skalowana do 260km/h?????

Przecież do ilu wyskalowane są budziki zależy od silnika, a nie od roku

Ja to wiem... napisałem tylko dlatego ze kolega wyżej o tym wspomnial...

jednak przegladajac auta po stronach internetowych była A4 1.8 125 KM z roku 95' i miala licznik wyskalowany do 220. Czy istanieje taki silnik o takich danych a majacy inne oznaczenie niz ADR ? (chyba ze to bład przy zamieszczaniu ogłoszenia)

Tak, są jeszcze oznaczenia: APT; ARG; AVV; Wszystkie 1.8L 5V/20V 4cylindry 125PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, liczniki po lifcie się różnią, jeszcze zegarkiem, datownikiem, białym częściowo podświetleniem, od strony technicznej jest jeszcze więcej różnic. Ale po lifcie 1.6benz była na serio skalowana do 260km/h?????

Źle mnie zrozumiałeś... Chodzi mi o liczniki w samochodach do 1997 roku. W '98 już były inne też całe czerwone ale wyskalowane trochę inaczej i czcionka była inna. Taka delikatna różnica. I np. u mnie w AFNie '98 jest do 260 -> http://img201.imageshack.us/img201/9281/dscn0735zmianarozmiaruzw7.jpg (pełny FIS) i bez pelnego FISa -> http://img120.imageshack.us/my.php?image=c50562478cx5.jpg lub http://img293.imageshack.us/my.php?image=3536008026uh0.jpg a u kolegi też w AFNie '97 jest do 220 -> http://upload8.postimage.org/959663/photo_hosting.html

Widać różnice gołym okiem. W autkach po II lifcie zegary były jeszcze inne (białe podświetlenie i zegarek cyfrowy - w porównaniu z tymi po I lifcie) np. http://img84.imageshack.us/my.php?image=c25962245sk9.jpg No i to tyle chyba :hi:[br]Dopisany: 08 Maj 2008, 12:42 _________________________________________________Poliftowe 1,6 też miały do 260km/h wyskalowany licznik :decayed:http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4769172 , albo http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5139788 , http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4815508 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do głośników, to system zaprojektowała firma BOSE, a dostarczycielem przetworników, oraz niektórych innych pierdół była nokia, wszystko się zgadza!

Chyba jednak nie .. Ja mam suba " Nokia" .. 8 głośników i na żadnej maskownicy nie ma symbolu "BOSE" .. jakość dzwięku jest wystarczająca ..ale Bose gra lepiej ...o wiele lepiej :mysli:

Czyli jest system Bose ..i jakaś tańsza wersja z głosnikami Nokia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są jeszcze oznaczenia: APT; ARG; AVV; Wszystkie 1.8L 5V/20V 4cylindry 125PS.

tak tylko te są juz produkowane po 1995r

Ja mam rok 1995 silnik ADR a zegary wyglądają tak:

http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/mkfd687427450g.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, za medyczny OT, ale one po to sa umieszczone na zewnątrz, żeby właśnie miały chłodno :embarrassed:

a mnie ten medyczny OT bardzo zainteresowal.... :polew: Rozwin temat bo o osprzet trzeba dbac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież do ilu wyskalowane są budziki zależy od silnika, a nie od roku!! Od B1 do B12 !!

Ok :) Ale np. w dieslach a przynajmniej w 1,9 i w silnikach 1,6 czy nawet niektórych 1,8 są wyskalowane do 220km/h. Przy mocniejszych silnikach są wyskalowane do 260km/h. A w wersjach poliftowych wszystkie liczniki bez względu na silnik są wyskalowane do 260km/h przynajmniej tak mi się wydaje :mysli: A i jest inna czcionka na tych licznikach przed liftem, znaczy z początku produkcji. Dzięki temu przede wszystkim widać jaki się ma licznik :wink4:

Tak, liczniki po lifcie się różnią, jeszcze zegarkiem, datownikiem, białym częściowo podświetleniem, od strony technicznej jest jeszcze więcej różnic. Ale po lifcie 1.6benz była na serio skalowana do 260km/h?????

Przecież do ilu wyskalowane są budziki zależy od silnika, a nie od roku

Ja to wiem... napisałem tylko dlatego ze kolega wyżej o tym wspomnial...

jednak przegladajac auta po stronach internetowych była A4 1.8 125 KM z roku 95' i miala licznik wyskalowany do 220. Czy istanieje taki silnik o takich danych a majacy inne oznaczenie niz ADR ? (chyba ze to bład przy zamieszczaniu ogłoszenia)

Tak, są jeszcze oznaczenia: APT; ARG; AVV; Wszystkie 1.8L 5V/20V 4cylindry 125PS.

Witam... Mam 1.6 silnik Avant... listopad 97 jest FIS oraz 260km/h..oooo.Kupilem go od starszego pana spod Monachium auto nie grzebane...110.000 przebiegu teraz ma juz 123.000:)))

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja koledzy mam 1Z z 95r i zegary miałem takie

eb756291715ff9e1m.jpg

raczej bida z nędzą ;(

Pewnwgo dnia zawziołem się i wymieniłem to ustrojstwo na inne z A6 2002r, i teraz jest tak :decayed:

d36944213169aa28m.jpg95b64271ef43dfdcm.jpg

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...