Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wachania temperatury, niski poziom płynu, przyczyny i koszta.


Befree4free

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wracając ostatnio z niedalekiego wypadu w ramach testu, zauważyłem że, temperatura cieczy chłodzące zaczęła się dziwnie wahać podczas ostrzejszej jazdy jest w sumie ok prawie 90C samochód w miarę szybko się nagrzewa niestety wystarczy na chwile dać sobie na luz lub zwolnić tempo np do 2k obrotów i temperatura zaraz spada jest tzw poniżej właściwej... stan cieczy w zbiorniczku jest poniżej minimum ale nie ubywa.

Pomyślałem że, może uszczelka pod głowicą ale samochód nie dymi na biało nie czuć płynu w spalinach pod korkiem i na bagnecie też nic nie ma w samym zbiorniczku też brak obecności oleju.

Mam zamiar zakupić i wymienić termostat z czujnikiem temperatury jakie były by koszta w danym silniku ofc z robocizną, czy może to coś innego pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako możesz podepnij vaga możliwe że jest uszkodzony sam czujnik G62 który spokojnie samemu wymienisz do tego potrzebne Ci będzie ok 1 litra płynu bo Ci trochę ucieknie z bloku. Czujnik oryginał 100 zł zamiennik ok 30 zł. Termostat możesz kupić wahlera ale ceny Ci już nie podam bo nie wiem. Najpierw Vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. wymieniłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej ori 100 zł. wymienilem termostat BEHR czy jakos tak (słyszałem ze lepszy od Wahlera ktorego wkładaja do aut marki OPEL) koszt termostatu 69 zł. i wszystko smiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...