Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana "pleców" tylnej kanapy na takie pod roletę


shakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem fotele i kanapę do swojego samochodu, ale nie zwróciłem uwagi na to że to są od sedana i brak w oparciu tylnej kanapy uchwytów pod roletę. Podobno da się przełożyć same plecy z kanapy. I moje pytanie brzmi: jak to zrobić ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się przełożyć, ja też to robiłem, bo kupiłem fotele od sedana.

Tu masz trochę obrazków: :wink:

oparcie1.png oparcie2.png oparcie3.png

Zag_wek1.png Zag_wek2.png zamek.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych fotelach z sedana widać miejsca (otwory) do przykręcenia uchwytów?

Kolego, gdyby w plecach z sedana były miejsca na te uchwyty to bym tego tematu nie zakładał ;)

Dzięki za takie informacje, przynajmniej wiem że da się to zrobić, ale myślę, że sam sobie z tym nie poradzę, chyba dlatego że nie chcę zniszczyć skórzanej tapicerki a o to nie trudno. Więc będę musiał kogoś poprosić o pomoc. Szkoda tylko że jutro już wyjeżdzam i nie mam jak tego zrobić. Trzeba będzie jeździć bez rolety ponad miesiąc, chyba że wezmę starą kanapę ze sobą ??!! hmmm pomyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych fotelach z sedana widać miejsca (otwory) do przykręcenia uchwytów?

Kolego, gdyby w plecach z sedana były miejsca na te uchwyty to bym tego tematu nie zakładał ;)

Dzięki za takie informacje, przynajmniej wiem że da się to zrobić, ale myślę, że sam sobie z tym nie poradzę, chyba dlatego że nie chcę zniszczyć skórzanej tapicerki a o to nie trudno. Więc będę musiał kogoś poprosić o pomoc. Szkoda tylko że jutro już wyjeżdzam i nie mam jak tego zrobić. Trzeba będzie jeździć bez rolety ponad miesiąc, chyba że wezmę starą kanapę ze sobą ??!! hmmm pomyślimy ;)

Nic nie zniszczysz ja też przekładałem skórę+alkantara i nic nie zniszczyłem. Najważniejsze to żeby się przy tym nie spieszyć, bo wtedy wiadomo :grin:.

Taka drobna rada ode mnie.

Jak będziesz, później już chciał zakładać tapicerkę na stelaż z gąbką, trzeba ją mocno naciągnąć, żeby wcisnąć plastikowe listwy przyszyte do brzegów tapicerki w brzegi stelaża. Żeby się nie szarpać za mocno z naciąganiem tapicerki kładłem oparcie na podłodze obiciem do dołu i przyciskałem je kolanem, żeby gąbka ugięła się pod moim ciężarem, o wiele łatwiej wciska się te listwy przyszyte do brzegów tapicerki.

Ogólnie robota nie jest tak bardzo trudna jak to wygląda na rysunkach, i na pewno dasz radę :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje, z pewnością się przydadzą. Może zaraz się za to wezmę :P . Jak zmienię to napiszę jak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...