Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka kierunkowskaza przyczepki


AZIK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest podłączona?

Bo u mnie to zawsze działa nawet jak przyczepa wypięta tzn dostaje każdorazowo 1 sygnał po włączeniu kierunków.

[ Dodano: 28-11-2006, 15:36 ]

Jakoś nikt nie podjął polemiki na ten temat.

Ponieważ ktoś kiedyś może tego szukać i objawy będzie miał identyczne, opiszę co udało mi się ustalić:

1. "Hak montowany w niemczech w A4 z tyłu w kufsze po lewej stronie może mieć zamontowane takie ustroistwo odciążające instalacjie fabryczną po lini kierunków. Sprawdz czy u Ciebie nie ma takiego urządzonka. Tomek"

Moja Odp.

Po oględzinach pojazdu nie stwierdziłem takiego urządzenia.

2. "Z awaryjnymi zawsze świeci, a co do migania po włączeniu kierunku, to zobacz czy nie masz gdzieś w kierunkach zamontowanej mocniejszej żarówki niż powninna byc,albo jakichś dokładanych kierunków, jezeli tak to to jest właaśnie przyczyna migania lampki. kolega z AudiKlubPolska"

Moja Odp.

A więc przez weekend sprawdziłem żarówki:

Tył - 21W

Boki - 5W

Przód - 21 W

Takie mam założone, co jest prawidłowe z instrukcją.

Wyjąłem licznik i włącznik awaryjnych.

Do licznika podpięta jest żarówka 1,2W (czyli OK) do niej dwa kabelki:

(-) żarówki - masa zamontowana jest poniżej bezpieczniów - do tej śróbki

(+) czasowy impuls plusowy biegnie z nr 4 (wsówka) na włączniku do awaryjnych [na samej górze po prawej stronie].

Czy takie podłączenie jest prawidłowe?

Chyba to logicznie opisałem.

Co dalej z tą (za każdym razem mrugającą) kontrolką przyczepki. Przypominam że to jest jeden impuls.

No i to tyle. Jakby coś się komuś jeszcze przypomniało zapraszam do rozmowy.

Spróbuję kiedyś podmienić przekażnik z awaryjnych z jakiegoś innego B-5 może wtedy to zagra prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj przekaźników u mnie jest tak samo. Mam oryginalny hak Westfalia i za każdym razem jak włączam kierunek to mam jeden sygnał tej kotrolki.

uzupełnij profil, zauważyłeś że to temat z XI.2006, a mamy już czerwiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja też mam problem z tą kontrolką "jedynka w zielonym kółku". Świeci sie od momentu przekręcenia zapłonu przez cały czas bez mrygania. Jak się tego pozbyć? Można wyjąć jakiś bezpiecznik? Nie używam przyczepki a cała ta sytuacja mnie denerwuje. Lampka gaśnie jak delikatnie przytrzymam przycisk od awaryjnych ale wtedy też gasnie podświetlenie wciskanego włącznika. Prosze o pomoc, w miare szybką jeśli łaska. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...