Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie radia


ste1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem zwiazany z zasilaniem radia, mianowicie do poprawnego zailania powinny byc dwa kabelki + czerwony i zolty, jeden z nich powinien miec napiecie dopiero po przekreceniu kluczyka i wlasnie tego kabelka nie mam, jest tylko ten co daje napiecie caly czas, niestety w przypadku mojego nowego radia zmostkowanie tych 2-ch kabli odpada.

Skad wziac napiecie do tego drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podświetlania przycisków na konsoli środkowej, które święcą po włączenu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekreceniu kluczyka swieci podswietlenie od swiatel awaryjnych i wyswietlacz klimatronika, teraz jak sie dostac do przycisku swiatel awaryjnych? :) jak sie go wyciaga?

[ Dodano: 07-11-2006, 20:42 ]

juz mam znalazlem TUTAJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec oslone pod kierownica (tylko nie oslone kolumny kierowniczej tylko cala ta dolna czesc po stronie kierowvy), troche na pedalami jest cala sterta kabli, w tym doisc grube podkrecone pod najiwkesze sruby, sprawdz jakims multimetrem gdzie masz napiecie po wlaczeniu zaplonu i stamtad pociagniaj sobie kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę chileczkę ... zacznijmy od tego po co ci napięcie po przekręceniu kluczyka? I jakie to radio?

Przykładowo będziesz siadział (czekał) w aucie kiedyś i radia jak posluchasz ... podepnij stale zasilanie. Pozatym częśc radi potrzebuje ciągłego zasilania by podtrzymywać pamięć, jeśli będziesz je odcinał za każym zgaszeniem auta będziesz tracił nastawy. Kostka z radia z kostką ISO powinny pasować.

Resumując - żółty przewód jest do podpięcia zasialnia "stałego", Czerwony do połączenie "przez stacyjkę". Jak w kostce masz coś poprzestawiane to to popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz podlaczone zasilanie stale i z kluczyka, radio to niestety byl pionieer deh-6800 teraz mam radyjko IN PHASE na stalym zasilaniu po sciagniecu panela swiecilo to co jest pod panelem :) po podlaczeniu poprawnym jest ok, a pradu pozyczyl mi przelacznik od awaryjnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...