Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka lokate wybrac?


Kamillo5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W przyszłym roku planuję sporą imprezę weselną. Mam odłożone 30 000zł. Ale to mało. Chciałbym umieścić te pieniądze na jakiejś lokacie, by do czerwca przyszłego roku kilka stówek narosło. Może mi ktoś polecić jakiś Bank? jakąś lokatę? lokata może być max na 12miesięcy.

Na tę chwilę moją uwage zwrócił getin bamk (7% - 12m-cy).

Mogę liczyć na waszą radę? może ktoś zakładał niedawno lokatę, lub ma zamiar. Każda wskazówka bedzie dla mnie cenna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka stów można zarobić z tego co wiem. Nie licze na nie wiadomo jakie kokosy. Po co pieniadze maja lezec na koncie, moga lezec na lokacie i "cos" moze sie z tego urodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w porządku będzie getin jesli o lokaty chodzi bo na tę chwilę lepszych ofert nie ma żeby nie wciskali czegoś dodatkowo. Z tym że na lokacie sie nie zarabia to fakt bo odliczając podatek i inflacje niewiele Ci wyjdzie a w niektórych przypadkach nawet jestes w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wplacajac do getin banku na trzy lokaty po 7% w skali roku... po odciagnieciu podatku bedzie ok 500zl na jednej lokacie, lyczli 1500zl na trzech lokatach. Dobrze licze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady na każdej lokacie coś tam się zarobi

licząc powiedzmy około 3,5%

30 000 x 3,5% = 1050 zł

1050 zł x 19% = 199,50

1050 - 199 = 851 zł

może i szału nie ma ale zawsze trochę jest

oprocentowania waha się w tych granicach bez względu na bank itp.

wiadomo że może sa lepsze i gorsze oferty ale ogólnie różnią się niewiele

często kuszą jaką promocja np. 6 % na 3 miesiące a później przez 9 miesięcy 2 % wiec ogólnie wychodzi jeden h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady na każdej lokacie coś tam się zarobi

licząc powiedzmy około 3,5%

30 000 x 3,5% = 1050 zł

1050 zł x 19% = 199,50

1050 - 199 = 851 zł

może i szału nie ma ale zawsze trochę jest

oprocentowania waha się w tych granicach bez względu na bank itp.

wiadomo że może sa lepsze i gorsze oferty ale ogólnie różnią się niewiele

często kuszą jaką promocja np. 6 % na 3 miesiące a później przez 9 miesięcy 2 % wiec ogólnie wychodzi jeden h...

a gdzie inflacja, która w 2011 wyniosła średnio 4,3%? :whistling: na takiej lokacie jak pokazałeś jesteś w plecy realnie ok. 1,5%...

---------- Post dopisany at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany at 11:39 ----------

Żadną. Na lokatach można powiedzieć, że się nie zarabia :wink4:

a polecisz coś od siebie? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady na każdej lokacie coś tam się zarobi

licząc powiedzmy około 3,5%

30 000 x 3,5% = 1050 zł

1050 zł x 19% = 199,50

1050 - 199 = 851 zł

może i szału nie ma ale zawsze trochę jest

oprocentowania waha się w tych granicach bez względu na bank itp.

wiadomo że może sa lepsze i gorsze oferty ale ogólnie różnią się niewiele

często kuszą jaką promocja np. 6 % na 3 miesiące a później przez 9 miesięcy 2 % wiec ogólnie wychodzi jeden h...

a gdzie inflacja, która w 2011 wyniosła średnio 4,3%? :whistling: na takiej lokacie jak pokazałeś jesteś w plecy realnie ok. 1,5%...

Właśnie o to bał bym się najbardziej, żeby nie wyjść w plecy.

Realny roczny zysk z lokat w 2011 (dwunastomiesięcznych) roku wyniósł średnio 0,09 proc. A prawie w co drugim banku klienci wyszli w plecy. Nawet jak by inflacja w tym roku była na poziomie 2,5 proc realny średni zysk z dwunastomiesięcznych depozytów wyniesie około 1,35 proc (oczywiście jest to średnia więc w niektórych bankach może być więcej a w niektórych mniej).

---------- Post dopisany at 11:53 ---------- Poprzedni post napisany at 11:50 ----------

Żadną. Na lokatach można powiedzieć, że się nie zarabia :wink4:

a polecisz coś od siebie? :naughty:

Ja zdecydowanie szedł bym w oszczędzanie długoterminowe (ale tutaj kolega na to niestety nie ma czasu). Trzeba pamiętać że najbezpieczniejszy okres np grania na giełdzie, który daje pewność zysków to 10 lat.

Jeżeli chodzi o duże kwoty przeznaczone na oszczędności, żeby się z tego naprawdę cieszyć trzeba liczyć okres oszczędzania (pomnażania) 15-20 lat. Wtedy daje to fajne efekty

---------- Post dopisany at 12:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:53 ----------

Dwunastomiesięczne lokaty kończące się w styczniu 2012 roku osiągnęły ŚREDNIO stopę zwrotu na poziomi minus 0,25 proc. Generalnie zarobił co trzeci klient banku. Getin i Idea Bank zarobili około 1,1 proc, Meritum Bank około 0,96 proc.

Realny zarobek lokat rocznych zakładanych w styczniu 2012 roku średnio wyniesie około 0,46 proc ale w dużym stopniu zależy to od inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat,mam 200tys zl,na dzien dzisiejszy i mysle ze przez nastepne kilka lat nie beda w uzytkowaniu.Mysle nad lokata,ktos tu pisze o oszczedzaniu dlugoterminowym i osobiscie w dobie kryzysu nie polecam-moj tata stracil 20tys zl.

Czy jest sens wrzucenie tych pieniedzy w lokate??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat,mam 200tys zl,na dzien dzisiejszy i mysle ze przez nastepne kilka lat nie beda w uzytkowaniu.Mysle nad lokata,ktos tu pisze o oszczedzaniu dlugoterminowym i osobiscie w dobie kryzysu nie polecam-moj tata stracil 20tys zl.

Czy jest sens wrzucenie tych pieniedzy w lokate??

A jakiej formy było to oszczędzanie, że stracił :question:

---------- Post dopisany at 12:18 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ----------

Podlacze sie pod temat,mam 200tys zl,na dzien dzisiejszy i mysle ze przez nastepne kilka lat nie beda w uzytkowaniu.Mysle nad lokata,ktos tu pisze o oszczedzaniu dlugoterminowym i osobiscie w dobie kryzysu nie polecam-moj tata stracil 20tys zl.

Czy jest sens wrzucenie tych pieniedzy w lokate??

A przeczytaj jeszcze raz wątek od początku tylko powoli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem inflacja i te sprawy,mimo wszystko zawsze cos tam z tego jest .Wlasnie leciala reklama getin banku,bez podatku belki 5,75% w skali roku-wrzucilem to w kalkulator

http://www.kalkulatorlokat.com

i wcale nie jest tak zle jak myslalem,prawie 1000zl na miesiac ekstra:)

Co do mojego taty to nie wiem i nie bede klamal ale wiem ze z 10 lat tam kase trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego taty to nie wiem i nie bede klamal ale wiem ze z 10 lat tam kase trzymal.

Przyjmuję, ze była to forma ubezpieczenia na życie a z tego nie da się nic zarobić natomiast na 99% się straci. Tak samo wyciąganie pieniędzy w dobie kryzysu daje pewność straty pieniędzy. Sam kryzys sprzyja inwestowaniu pieniędzy bo w tym czasie można kupić więcej jednostek za te same pieniądze co przekłada się na większe zyski podczas wzrostu gospodarczego. Warto pamiętać aby inwestowanie pieniędzy powierzyć doradcom inwestycyjnym bo jak nie ogarnia się dokładnie systemu takiego inwestowania też można sporo stracić.

---------- Post dopisany at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany at 12:32 ----------

Tak wiem inflacja i te sprawy,mimo wszystko zawsze cos tam z tego jest .Wlasnie leciala reklama getin banku,bez podatku belki 5,75% w skali roku-wrzucilem to w kalkulator

http://www.kalkulatorlokat.com

i wcale nie jest tak zle jak myslalem,prawie 1000zl na miesiac ekstra:)

Pewnie, że jest to spora suma to i niewielki procent daje całkiem fajną kasę. Zależy oczywiście na ile chcesz taką kasę zostawić. Pamiętaj też, że niewielki procent strat da adekwatnie sporą sumę kasy straconej.

---------- Post dopisany at 12:38 ---------- Poprzedni post napisany at 12:36 ----------

1000 zł miesięcznie będzie ciężko uzyskać. Realny przychód takiej lokaty może być w granicach 8000 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracone to beda wtedy gdy bym te pieniadze zaczal powolutku ruszac,a tak dopoki nie ruszam uwazam,ze zadnej straty nie ponosze:)

A powiedzcie mi jeszcze co myslicie o polisolokatach?warte swieczki czy jeden ciul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracone to beda wtedy gdy bym te pieniadze zaczal powolutku ruszac,a tak dopoki nie ruszam uwazam,ze zadnej straty nie ponosze:)

A powiedzcie mi jeszcze co myslicie o polisolokatach?warte swieczki czy jeden ciul?

Chyba, że lokata w rozliczeniu ogólnym wyjdzie Ci na ujemnych procentach :whistling:

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:50 ----------

A powiedzcie mi jeszcze co myslicie o polisolokatach?warte swieczki czy jeden ciul?

Ty czytasz ten wątek czy tylko zadajesz pytania :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie to jeszcze nikt nie poruszyl tutaj tematu polisolokaty,padlo jedno pytanie na temat samej lokaty wiec nie rozumiem Twojego pytania...

---------- Post dopisany at 12:58 ---------- Poprzedni post napisany at 12:56 ----------

Jezeli tak bardzo irytuja Cie zadawane pytania to moze wcale sie nie udzielaj tylko zostaw to komus kto naprawde bedzie chcial na nie odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie to jeszcze nikt nie poruszyl tutaj tematu polisolokaty,padlo jedno pytanie na temat samej lokaty wiec nie rozumiem Twojego pytania...

Na ubezpieczeniach (ubezpieczenie <-> polisa) nie zarobisz nie ważne z czym będzie połączone

---------- Post dopisany at 13:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:58 ----------

Może inaczej. Polisolokata ma Cię tylko uchronić od zapłacenia podatku belki ale jednocześnie diametralnie spada ubezpieczenie twoich pieniędzy bo zamiast BFG przejmuje takie ubezpieczenie UFG. A wiec przy twojej kwocie takie "pomnazanie" pieniedzy może okazać się mało bezpieczne w dobie kryzysu.

---------- Post dopisany at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ----------

Jezeli tak bardzo irytuja Cie zadawane pytania to moze wcale sie nie udzielaj tylko zostaw to komus kto naprawde bedzie chcial na nie odpowiedziec.

Nie denerwują mnie pytania tylko po prostu czytaj wątek a potem pytaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak grubsza kasa jest tzn.powyżej 10tysi polecam wizyte w Open FInance,można też fajnie oszczędzać na "teoretycznie" przyszłą emeryture ale kapitał wybrać wcześniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMBER GOLD ??? :whistling:

W złoto lepiej inwestować w Black Rock a firmę polecam tak jak kolega wyżej Open Finance :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat,mam 200tys zl,na dzien dzisiejszy i mysle ze przez nastepne kilka lat nie beda w uzytkowaniu.Mysle nad lokata,ktos tu pisze o oszczedzaniu dlugoterminowym i osobiscie w dobie kryzysu nie polecam-moj tata stracil 20tys zl.

Czy jest sens wrzucenie tych pieniedzy w lokate??

Kup mieszkanie i przeznacz je pod wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...