Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KLimatyzacja- problem z chłodzeniem, nieszczelność


kamilszym21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, pojechałem do serwisu (szkoda gadać!! Oferta Groupona :/), pracownik podłączył mi 2 wężyki zaraz pod klapą silnika, okolice filtru kabinowego, po podłączeniu i odczekaniu 5 min powiedział mi, że nic z tego nie będzie ponieważ nie chce mu się wytworzyć próżnia i że musi być to duża nieszczelność i odesłał mnie do domu, dlatego mam pytanie gdzie takie nieszczelności mogą się pojawiać? Gdzie mogę znaleźć dobry serwis w okolicach Katowic? Oczywiście czynnika chłodzącego nie ma, po załączeniu klimatyzacji wskazówka obrotomierza nawet się nie ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelności? Gdziekolwiek mogą sie pojawić, na sprężarce, na łączeniach, może być dziurawa chłodnica, parownik i sporo innych. Znajdź kompetentny serwis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to duża nieszczelność, to powinieneś mieć w tym miejscu zielony nalot z oleju używanego w klimatyzacji, ale nie wszędzie zajrzysz. Najlepiej to widać w ultrafiolecie. Poszukaj dobrego serwisu, gdzie będzie się komuś chciał dokładnie obejrzeć i sprawdzić układ, a nie tam gdzie podłączy Ci maszynę i powie, że coś jest nie tak. Przy niedużej nieszczelności automat uważa to za niewielki ubytek i nabija klimę, a po 2 miesiącach nie ma czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym serwisie na test szczelności pakują jakiś tani gaz, a nie środek chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testu stosuje się azot, ponieważ jest suchy i nie absorbuje wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...