Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie... Klika sugestii i pytań


Klejk

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie... auto strasznie duzo mi pali... szczeglonie gazu bo na benzynie przy tych cenach to az strach... :)

teraz do sedna... wiem przyczyn moze byc wiele... ale co wy podpowiadacie...??

gdzie na jakims innym forum w podobnym temacie znalazlem takie podpowiedzi...

cytuje :)

czujnik temperatury (na ciepło około 220-250ohm)

rozrząd

zapłon (na biegu jałowym 11-13)

sąda

ciśnien ie sprężania

potencjometr przepustnicy

itd

i teraz po ko0lei

czujnik tem mam wymienione

rozrzad byl robiony... ale juz przed tym bylo to samo..

zapłon.... tego wlasnie nie kumam i jakby ktos cos mogl podpowiedziec..

sąda i wlasnie tego jeszcze nie ruszalem.. ale sprawdzalem sam i z kumplem i mowil ze jest wszystko OK..

cisnienie sprezania... wsumie tego nie robilem... ale wydaje mis sie ze gdyby bylo cos z cisnieneim... to by mocy nie mial badz kopcil by??

potencjometr przepustnicy.... i tu mnie najbardziej meczy... bo juz wymienilem przepustnice na inny i tez czasami pojawia mi sie ten blad...

prosze podpowiedzcie cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi zrób, przepływomierza i sondy - zobacz jakie ma korekcje. Ile ci pali bo nie napisałes? I zmiłuj się nie SĄDA a SONDA :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh z ta SĄDA to poprostu przeklejone z innego forum :))

hmmm gazu nie schodze ponizej 20 litrow w miescie przy spokojnej jezdzie... a przy tych cenach PB to az strach jechac na benzynie zeby sprawdzic ile bierze na niej...

ale z tego co widze to podobnie... bo niby pb mam tylko do odpalania... ale chwila moment i musze znowu dolewac :)

caly czas mnie zastanawia sonda i nie przeplywka a przepustnica...

bo pozwole sobie zapodac linka gdzie jest opisane wlasnie co sie dziueje jak jest jakis problem z potencjometrem przepustnicy :)

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/naped-i-skrzynia-biegow/291986,Jakie-sa-objawy-uszkodzonego-czujnika-otwarcia-przepustnicy-Jak-sprawdzic-czy-dziala-prawidlowo.html

---------- Post dopisany at 09:48 ---------- Poprzedni post napisany at 09:48 ----------

heheh z ta SĄDA to poprostu przeklejone z innego forum :))

hmmm gazu nie schodze ponizej 20 litrow w miescie przy spokojnej jezdzie... a przy tych cenach PB to az strach jechac na benzynie zeby sprawdzic ile bierze na niej...

ale z tego co widze to podobnie... bo niby pb mam tylko do odpalania... ale chwila moment i musze znowu dolewac :)

caly czas mnie zastanawia sonda i nie przeplywka a przepustnica...

bo pozwole sobie zapodac linka gdzie jest opisane wlasnie co sie dziueje jak jest jakis problem z potencjometrem przepustnicy :)

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/naped-i-skrzynia-biegow/291986,Jakie-sa-objawy-uszkodzonego-czujnika-otwarcia-przepustnicy-Jak-sprawdzic-czy-dziala-prawidlowo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj najpierw numer błędu jaki ci wyskakuje na VAGu a potem zrób logi. Oprócz tego że ci dużo pali to jakieś inne objawy ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj podlaczylem i mialem dwa bledy

PODGRZEWANA SONDA LAMBDA 1 , RZAD CYLINDROW 1, NIESPRAWNOSC OBWODU PRADOWEGO

POTENCJOMETR PRZEPUSTNICY USTERKA ZAKRESU / DZIALANIA G-69

hmmm wsumie z innych objawow... hmmm

aaa czasami portafi mi strzelic... tzn kaszlnac... jakby cos z zaplonem bylo nie ta...

logi na jakich grupach bys chcial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gaz regulowałeś?

Świece zapłonowe jaki mają kolor na elektrodach po wykręceniu?

---------- Post dopisany at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

A gaz regulowałeś?

Świece zapłonowe jaki mają kolor na elektrodach po wykręceniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gaz byl regulowany jakies 2 tygodnie temu..

swiece jak wykrece... hmmm jasne... taka jakby kawa z mlekiem... cos w tym stylu

---------- Post dopisany at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:40 ----------

ta gaz byl regulowany jakies 2 tygodnie temu..

swiece jak wykrece... hmmm jasne... taka jakby kawa z mlekiem... cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na vagu jak sonda pracuje i czy w ogóle pracuje - jak padła to masz przyczyne dużego spalania

drugi błąd to raczej jakies falujace obroty byś mial albo to co piszesz ze sie zadławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie na vagu to sprawdzic?? bo co prawda mam Vaga ale jestem troche jeszcze w nim zielony :)

ale jakis czas temu jak kumpel mi sprawdzal to mowil ze pracuje... zreszta nawet jak gaz mialem regulowany to bylo tam widac ze sonda cos pracuje...

co do tego kolejnego błedu,.,

wymienilem juz przepustnicy i nadal potrafi pojawic mi sie ten blad...

ale po wymianie falowanie obrotow spadlo o jakies 90 % bo tez jeszcze czasami potrafi zafalowac...

ale co najwazniejsze auto odzyskalo moc... jest zywsze... itd

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ----------

a gdzie na vagu to sprawdzic?? bo co prawda mam Vaga ale jestem troche jeszcze w nim zielony :)

ale jakis czas temu jak kumpel mi sprawdzal to mowil ze pracuje... zreszta nawet jak gaz mialem regulowany to bylo tam widac ze sonda cos pracuje...

co do tego kolejnego błedu,.,

wymienilem juz przepustnicy i nadal potrafi pojawic mi sie ten blad...

ale po wymianie falowanie obrotow spadlo o jakies 90 % bo tez jeszcze czasami potrafi zafalowac...

ale co najwazniejsze auto odzyskalo moc... jest zywsze... itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda pracuje prawidłowo

w/g mnie to wina przepływki

Daniel, w tygodniu ją zlogujemy, wówczas zobaczymy co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ci Tomek wszystko sprawdzi vagiem co i jak:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujnik od wody wymieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest nawet oba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...