Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki przy odpalaniu oraz na zakrętach


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu w mojej audi pojawiły się dziwne odgłosy. Przy uruchomieniu silnika słyszę dwa trzy puknięcia. Potem cisza. Nie przy każdym uruchomieniu to jest. tak na 10 razy z dwa razy jest to puknięcie. Inne odgłosy chociaż nie wiem czy to nie ten sam dźwięk co przy uruchamianiu słyszę przy skręcaniu. Obojętnie w lewo czy w prawo. Po prostu podczas jazy po zakrętach lub rondzie albo jak zjeżdżam z głównej w podporządkowanej słychać takie puknięcie. Początkowo myślałem że to wahacze, w sumie wymieniałem całe zawieszenie w październiku ale oddałem auto do mechanika i nic nie znalazł, pojechałem na dwie stacje diagnostyczne i cisza nic nie znaleźli. Oddałem ostatnio do jeszcze jednego mechanika aby sprawdził amory, mocowania amorów, wahacze (całe zawieszenie) Powiedział że prawdopodobnie winą jest poduszka silnika lewa. Kupiłem nówkę bo już miałem dość szukania i myślałem że skoro znalazł coś no to to będzie to. Okazało się że puka dalej, ale na szczęście poduszka była lekko już naderwana więc chociaż kasa nie poszła na marne. Mechanik powiedział że on nie wie co to może być. Sprawdzał też przekładnie kierownicze i wszystko jest na sztywno. Mam więc pytanie co waszym zdaniem jeszcze może być? pukanie przy zakrętach jest za każdym razem jak skręcam. Natomiast przy zapalaniu sporadycznie.

Szukam jakiegokolwiek punktu zaczepienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie straszyć ale,Dwumas do wymiany i któryś przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie straszyć ale,Dwumas do wymiany i któryś przegub

po czym wnosisz, że dwumas :eusathink:

A może potym

(dziwne odgłosy. Przy uruchomieniu silnika słyszę dwa trzy puknięcia)

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

Nie chce cie straszyć ale,Dwumas do wymiany i któryś przegub

po czym wnosisz, że dwumas :eusathink:

A może potym

(dziwne odgłosy. Przy uruchomieniu silnika słyszę dwa trzy puknięcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z mechaników nie stwierdził że to przegub. Nie jest to grzechotanie ani terkotanie tylko głuche puknięcie (jedno przy skręcie). Rozumiem że pukanie przy zapalaniu to dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze tak to możne być dwumas i przegub ale zmień jeszcze mechanika zobaczysz co ci powie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten dwumas mnie tak bardzo by nie martwił jak to pukanie na zakrętach. Byłem u dwóch mechaników i na dwóch stacjach diagnostycznych i nikt nie mówił że przeguby mogą dawać taki dźwięk. Każdy z mechaników niby je sprawdzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam ten sam problem, stuknięcia lub puknięcia podczas odpalania i na poprzecznych nierównościach jezdni, najczęściej pukanie to występuje jak auto trochę się przechyli na jedną ze stron, na rondzie lub ostrzejszym zakręcie, albo wspomnianych wcześniej nierównościach - ale też nie zawsze. Co do dwumasu to u mnie odpada, już go wymieniłem, były to inne objawy.

Mam pytanie jak można sprawdzić przegub wewnętrzny ? - bo tutaj widzę najbardziej prawdopodobne źródło problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te same objawy czy ktoś się ich pozbył?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i okazało sie że to poduszka pod silnikiem ta od strony pasażera. Niby wszyscy mechanicy twierdzili że jest Ok a mimo wszystko była pęknięta dolna śruba poduszki i ona tak telepała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...