Treść opublikowana przez ocinus
-
[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?
- Od czego te dwa przyciski w boczku drzwi kierowcy w A4 B8?
Koledzy przyciski się nie świecą tak jak wcześniej, gdy je włączałem, a wiem, że nie działa dezaktywacja, bo jak czasami zostawię psa w bagażniku to zaczyna wyć alarm.- Od czego te dwa przyciski w boczku drzwi kierowcy w A4 B8?
Kolego auto mam od 4 lat i wcześniej było ok, a nic nie robiłem przy tapicerce. Potrzebuje dowiedzieć się gdzie na vagu jest kodowanie tego i sprawdzić czy czasem nie jest odłączone.- Napinacz paska alternatora
Kolego zakładaj sprzęgiełko i będzie ok, ponieważ ono ma niwelować te zakłócenia na pasku.- Od czego te dwa przyciski w boczku drzwi kierowcy w A4 B8?
Kolego nie trzeba tego włączać za każdym razem chyba, że np. zostawiasz psa w aucie albo je wieziesz na lawecie to włączenie któregoś z przycisków dezaktywuje alarm. Normalnie się tego nie używa, gdy nie ma potrzeby. Odnośnie tych przycisków czy ktoś wie, co może być, że one nie działają i gdzie szukać tego w gagu, bo od jakiegoś czasu mam z tym problem.- Przeładowanie - turbina czy pompo wtryski
Kolego ja bym wyczyścił turbo, bo to nie jest skąp likowane, a miałem taki przypadek u kumpla w A6 i niby sztanga od gruchy pracowała, a po zdjęciu wyszło, że zacina się w pewnym miejscu. Czyszczenie pomogło rozwiązać problem.- Świszczy przy mocniejszym dodaniu gazu
Może turbo trochę gwiżdże przy dodawaniu gazu.- Drżenie przy przyspieszaniu
Jak kolega wcześniej napisał sprawdz plecionkę, a jak masz kanał to można wejśc pod auto a druga osoba niech gazuje i zobaczysz co się dzieje z wydechem.- Ucieka płyn ze zbiorniczka
Kolego ubytek plynu musi być gdzieś widoczny bo takie są prawa fizyki. Kontroluj stan w zbiorniczku możliwe że się poci gdzieś ale ilości są na tyle małe że jeszcze nie widać tego na zbiorniczku.- Nie trzyma 90 stopni na trasie poniżej 25 stopni na zewnątrz - logi
Potwierdzam że wymiana termostatu pomoże ale musi być ori z aso bo te z A... raczej nie zdają egzaminu.- spalanie 2.0tdi b8 143 po chipie na 180km
Kumpel ma taki silnik i spalanie podobne. Ja mam 1.9 i na krótkich odcinkach spalanie podobne, a u Ciebie jeszcze takie fajne gumy. Prawie 2/3 dystansu zrobiłeś odpalając i za chwilę gasząc silnik co robi swoje nawet jak auto garażowane to i tak pali więcej w taką pogodę niż w lato.- Cieknie pompa wtryskowa
Kolego ja w tamtym roku za komplet uszczelek w znanej firmie co sprzedaje części placiłem niecale 50zł. Co do wycieku to dopuki nie zlokalizujesz gdzie on jest to nie wiadomo czy da się tozrobić bez wyciągania pompy.- Wymiana amortyzatorów - co wymienić jeszcze przy okazji?
Kolego sam odpowiedziałeś na pytanie.( Odboje, osłony ).- Wymiana płynu chłodniczego w B6 ?
Myślę, że jak będziesz zalewać płynem to termostat się zamknie, bo płyn zalewany ma mniejszą tem. Zlać Pym przy chłodnicy i termostacie ( zdjąć termostat) wyssać resztę płynu z Ilinka przez otwór od termostatu. Najlepszą opcją jest wyjęcie pompy wody i wtedy zleci wszystko, ale to wiele zachodu i mija się z celem.- Problem z zapalaniem A4 B6 2,5 tdi
Kolego zapytam czy od 2 dni świece grzeją dłużej niż zwykle bo jest chłodniej czy dogrzewasz je 2 razy, i jaki jest silnik bo pytasz o 2.5 a w opisie jest 1.9 PD.- Cieknie pompa wtryskowa
Poszukaj dokładnie nieszczelności, bo to miejsce gdzie kapie to tylko miejsce gdzie paliwo spływa, a pompa ma kilka miejsc gdzie można ją uszczelnić samemu, ale trzeba znaleźć gdzie jest przeciek. Wyczyść okolice pompy i przykładaj ręcznik papierowy szary, co powinno namierzyć miejsce przecieku.- Cofające się paliwo
Kolego jak auto odpala za pierwszym strzałem to nie cofające się paliwo, a obstawiał bym świece. Przerabiałem problem z układem paliwowym i gdy odpal bez problemów to nie paliwo. Można jeszcze sprawdzić vacum pompę czy jest szczelna. Pozdrawiam.- [B6 AVF] Szum przy gazowaniu.
Problem wałkowany od dawna i chyba nie rozwiązany. Z mojego doświadczenia wiem że po założeniu nowej turbiny było trochę mniej słyszalne ale z przybywaniem kilometrów jest tak samo jak przed wymianą. Ja bym się tym nie przejmował.- Dziwne stuki (chyba dwumnas)
Czy są drgania przechodzące na budę auta i czy jakieś szarpanie podczas ruszania autem bo informacji jest mało.- Dwumas+skrzynia multitronic wizyta u Bartka
Kolego jakie objawy miałeś przy rozgrzanym silniku?- Problem chyba z dwumasem
Kolego z tego, co napisałeś to jak pisz czasz gaz jest uderzenie, co może świadczyć o poduszczę skrzyni, drgania od 140 to jak piszesz koła tylko nic nie piszesz czy drgania są od 140 do 200 czy może przy 160 ustają. Jeśli chodzi o drgania przy dodawaniu gazu czy puszczaniu to przy 140 Dumas nie jest już tak katowany przez Momot obrotowy. Sprawdź czy drgania ustają przy wyższej prędkości albo podmień pewne koła od kogoś i sprawdź, bo wymiana Dumasa do tanich nie należy, a już wiele było przypadków, że koła były problemem.- Dziwny dzwięk ze skrzyni/ sprzęgła
Do sprawdzenia poduszka pod skrzynią. Spróbuj poszarpać trochę autem na hamulcu ręcznym i zobaczysz czy coś będzie się działo.- Dziwne "pykanie" przy ruszaniu....
Kolego sprawdź poduchy silnika i skrzyni czy czasem gdzieś nie są luźne, bo ja przez 1.5 Roku szukałem dziwnego pukania, a okazało się, że prawa poduszka silnika była odkręcona. Klocki w zaciskach też mogą być sprawcą pukania.- Grzechotanie podczas odpalania i dziwne szmery podczas wolnej jazdy
Tego dumasa trzeba by dobrze zdiagnozować bo koszta są spore i czy są jakieś inne objawy świadczące o problemie z dwumasem?- Drżenie przy przyspieszaniu
Witam. Z mojego doświadczenia zimny silnik przy dzisiejszej tem. -2 o 5 rano zanim nie złapie troche tem. to może trochę inaczej pracować niż jak jest ciepło. Napisz czy drżenie jest odczuwalne czy słyszalne. - Od czego te dwa przyciski w boczku drzwi kierowcy w A4 B8?