Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?


michal27

Rekomendowane odpowiedzi

U nas jednego dnia o 6 rano było -26 i tez zapaliłem za pierwszym razem :good: ale kręciłem o jakieś 3 sekundy dłuzej niz zawsze ale wogóle mnie to nie zdziwiło, myślałem, ze będzie nawet gorzej ale było ok! :>

Dodam, ze świece grzał mi 8 sekund ze stoperem w ręce :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-24 z rana, krecilem okolo 10 sekund ale odpalil. mam za maly akumulator i za slaby prad rozruchowy, ale koniec koncow dal rade.. dodam ze na pelny bak dolewam litr PB95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pompy, zimno czy ciepło, pali na dotyk. Spalanie - na Święta byłem w Kielcach. W trasie łyknęła 6.5/100 BP Ultimate. W mieście niestety wyszło 10.5 na gorszym paliwku. Teraz będę lać tylko orlenowską Vervę więc myślę, że zejdę z literek w mieście. Pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 11 Styczeń 2009, 01:48_________________________________________________Tak przy okazji, z autopsji, to są 3 podstawowe przyczyny słabego odpalania. 1-wszy - zaworek zwrotny na pompie wtryskowej zaczyna przepuszczać. 2 - słaby akumulator lub nieodpowiedni do danego silnika. Musi być dobrze naładowany i o odpowiednim prądzie rozruchowych - 3 - dokonywująca żywota pompa wtryskowa, która za chiny nie może znieść paliwa niewiadomego pochodzenia. Życzę Wam w Nowym Roku aby Wasze pompy wtryskowe chodziły jak szwajcarskie zegarki ;) ewentualnie ,jak już coś jest nie tak, to przyczyny 1wszej, ewentualnie 2giej. Nie życzę 3ciej, która to bardzo popsuła moje świąteczne plany.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te mrozy największe byłem u rodziców na wschodzie Polski, niedaleko Terespola, we wtorek termometry pokazały -26 i niuńka odpaliła od strzału, świece wymieniałem przed świętami, grzały około 10 sekund. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobry akumulator i świece żarowe.

Przy temp poniżej -15 odpalił za pierwszym razem.... Czas grzania świec - max 10 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój w te mrozy odpalał tak za 3 razem :confused4: dodam ze mam za słaby akumulator 64Ah-620A i wydaje sie mi że to wina akumulatora... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pominąc to ze Raz Zamarzło mi paliwo w przwodach to Maleńka Pali na dotyk nawet jak raz bylo -24 i o 3 w nocy jechalem na niemcy zapalila na dotyk.. 10 sek Swiece Kluczyk w Pozycje Start i Samochód po sekundzie chodzi :a4fan::radocha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera sami farciarze, moja po pierwszym grzaniu świec nie chce palić nawet przy 7, jeżeli przelecę 2-3 cykle grzania odpala, ale po jakichś 3-4 sekundach kręcenia i nie ma znaczenia czy jest -7 czy -17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapete moze nie wszyscy sie wypowiadali :kox: u mnie było ciezko z odpalaniem, poszedłem raz z rana i szok - nie odpalił, zadzwoniłem po kolege z duzym aku (merc E320 - aku pod tylna kanapą :shocked: ) i sie udało... nastepnego dnia odpalił bardzo ciezko, pozniej musiałem zostawic auto na 3 dni i o dziwo odpalił, a nastepnego dnia juz nie. Wyciagnałem aku, dolałem wody, podładowałem i teraz pali jak nalezy, tylko jeszcze termostat mam do wymiany, ale z tym to juz inny temat :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...