Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?


michal27

Rekomendowane odpowiedzi

ja już drugi rok jeżdżę bez wymiany świec i nie wiem kiedy mój poprzednik wymieniał i jak narazie pali jak w lato przy temperaturach jak narazie max -7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dobre świece kupić ? Auto stoi pod chmurką czasem i 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem boscha dałem 105 zł za komplet i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą zimę palił lepiej jak szybciej zakręciłem, jak czekałem dłużej to już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jakby nie na wszystkie gary łapie w mrozy i czuć mocno paliwo. Zakopci i pyka. Czy to oznaka padniętych świec ? 3 lata temu wymieniałem.

U mnie przy +3 po nocy lekko zakręcił i zatelepało, wymieniłem świeczki na Beru i jak narazie przy -7 odpalił jak w lato. 3 świece w ogóle nie grzały.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

mój zeszłej jesieni palił bezproblemowo do -10C, ale jak było -12C to już dłużej kręcił, jak okazało sie wszystkie świece spalone

a teraz jak bło -2 do -4C też troche dłużej krecił, ale wczoraj jak juz było -12C zapalił od strzała, tyle że jak było cieplej to czekałem aż spirala zgasnie a czasem i nie, a przy wiekszym mrozie czekam jednak aż pyknie przekaxnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj dzisiaj przy -12.5 pod chmurka zapalil ale chwile go zatrzeslo,swiece sprawdzone ok napięcie tez idzie na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam serdeczna prośbę o pomoc. Dziś po 4 dniach stania postanowiłem odpalić i odśnieżyć moje autko. Wszedłem, zakręciłem, odpalił, zacząłem odśnieżać około 10 minut i nagle słysze jak silnik traci obroty wiec do kabiny w gaz, potrzymałem z 3 sekundy puściłem gaz , no i zgasł. I teraz już nie chce zapalić. Mogło zamarznać paliwo? bo ostatni raz w baku było lane w październiku ,potem tak sie złożyło, że nie było prawie nic jeżdzone. Co teraz mogę zrobić nie mając dostepu do ciepłego garażu? Próbowałem z zewnątrz oblać filtr paliwa wrzątkiem ( ok 3 litry) ale nic nie pomogło. Jak wyjść z tej opresji? Do baku wejdzie max 10 litrów paliwa...

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpowietrzeniu, w sensie pokręceniu troche rozrusznikiem? jaki antyżel proponujecie? filtr właściwie mam nowy jakieś 500km zrobione, ale trudno trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-14 dziś rano, stał ponad dobę,zwykła ropa Shella,od strzała,nawet nie zająknął i nic nie telepał:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam serdeczna prośbę o pomoc. Dziś po 4 dniach stania postanowiłem odpalić i odśnieżyć moje autko. Wszedłem, zakręciłem, odpalił, zacząłem odśnieżać około 10 minut i nagle słysze jak silnik traci obroty wiec do kabiny w gaz, potrzymałem z 3 sekundy puściłem gaz , no i zgasł. I teraz już nie chce zapalić. Mogło zamarznać paliwo? bo ostatni raz w baku było lane w październiku ,potem tak sie złożyło, że nie było prawie nic jeżdzone. Co teraz mogę zrobić nie mając dostepu do ciepłego garażu? Próbowałem z zewnątrz oblać filtr paliwa wrzątkiem ( ok 3 litry) ale nic nie pomogło. Jak wyjść z tej opresji? Do baku wejdzie max 10 litrów paliwa...

Kolego jak wytraciła się parafina z paliwa to żaden żel raczej nie pomoże. Najlepiej poszukać jakiegoś garażu gdzie tem. Jest na plusie i jak auto odmarznie to nalać Świerzego paliwa do filtra i odpalić, a potem spuścić paliwo letnie i zalać zimowe chyba, że jak paliwo w baku odmarznie to wtedy dolać preparat przeciw wytrącaniu parafiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad ranem -11 i pali za pierwszym razem , nawet świece długo się nie podgrzewają .Lepiej pali jak większy mróz niż cieplej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam serdeczna prośbę o pomoc. Dziś po 4 dniach stania postanowiłem odpalić i odśnieżyć moje autko. Wszedłem, zakręciłem, odpalił, zacząłem odśnieżać około 10 minut i nagle słysze jak silnik traci obroty wiec do kabiny w gaz, potrzymałem z 3 sekundy puściłem gaz , no i zgasł. I teraz już nie chce zapalić. Mogło zamarznać paliwo? bo ostatni raz w baku było lane w październiku ,potem tak sie złożyło, że nie było prawie nic jeżdzone. Co teraz mogę zrobić nie mając dostepu do ciepłego garażu? Próbowałem z zewnątrz oblać filtr paliwa wrzątkiem ( ok 3 litry) ale nic nie pomogło. Jak wyjść z tej opresji? Do baku wejdzie max 10 litrów paliwa...

Kolego jak wytraciła się parafina z paliwa to żaden żel raczej nie pomoże. Najlepiej poszukać jakiegoś garażu gdzie tem. Jest na plusie i jak auto odmarznie to nalać Świerzego paliwa do filtra i odpalić, a potem spuścić paliwo letnie i zalać zimowe chyba, że jak paliwo w baku odmarznie to wtedy dolać preparat przeciw wytrącaniu parafiny.

Jakieś 600m od parkingu mam stacje diagnostyczna pójde jutro pogadam, może uda mi się dogadać by na noc tam zostawić autko, to rano powinno wszystko rozmarznać, potem na stację wlać zimowego i doleje odrazu jakiś dodatek do paliwa. Widzę że bez odmarzania nic się nie uda... dzięki w takim razie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tak odpałał w zeszło zime:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tak odpałał w zeszło zime:naughty:

kowi, czekasz też aż przekaźnik rozłączy świece? bo dzisiaj się na ten temat kłóciłem z pewną osobą :P on mówił, że świece przestają grzać jak kontrolka zgaśnie, a ja twierdzę, że przestaje grzać jak przekaźnik je rozłącza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka aż przekaźnik rozłączy świece. Silnik powinno się odpalać zaraz po zgaśnięciu kontrolki, wtedy od razu wystąpiłaby równomierna praca silnika bo komora spalania byłaby cały czas podgrzewana przez świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...