Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odłączenie akumulatora - jakie problemy


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informacje co należy "ustawić" po wyłączeniu akumulatora?

Dzisiaj odłączyłem zasilanie komputera oczywiście przy odłączonym akumulatorze i pojawiło się kilka problemów.

Pierwszy z nich to świecąca kontrolka ESP. mam nadzieję, że zgaśnie przy pierwszej jeździe (no chyba, że trzeba zrobić jakiś trik jak np. w mercedesach czyli obrócić kierownicę w obie strony w celu zakodowania czujnika skrętu).

Drugi problem pojawił się przy próbie zamknięcia samochodu z pilota. Po prostu nie działał. Pokombinowałem z otwieraniem kluczykiem i zaczęło działać. Poczytałem i okazuje się, ze pilot po prostu należy zakodować poprzez otwarcie/zamknięcie kluczykiem przekręcenie zapłonu i ponowne otwarcie/zamknięcie kluczykiem.

kolejny problem to brak funkcji domykania i otwierania szyb - jest już na forum temat wyjaśniający to zjawisko. Podobnie z otwieraniem/zamykaniem szyb przyciskiem - pomimo dwu pozycyjnego przycisku szyby nie domykają/otwierają się całkowicie w drugiej pozycji.

W związku z tym zastanawiam się co jeszcze mogło się "rozkodować" przy odpinaniu akumulatora. Może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj radio zakodowuję się po odłączeniu aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o radiu nie pisałem, bo to było dla mnie oczywiste. Pozostałe sprawy okazały się zaskoczeniem i całe szczęście, że istnieje proste wytłumaczenie tego stanu, ale chciałbym dowiedzieć się o wszystkich możliwych komplikacjach wynikłych z odłączenia akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odłączeniu aku swieciła się kontrolka esp, która zgasła po krótkiej jeździe, no i radyjko pokazywało safe, reszta ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście wszystko działa. Dzisiaj poustawiałem szyby, kluczyk i zniknął ESP. Mam nadzieję, że to wszystko co się "kasuje" po wypięciu aku.

No chyba, że o czymś jeszcze wiecie to czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znika domykanie szyb z pilota

u mnie domykanie wróciło następnego dnia, może musi się coś samo zaadaptować :wink:

---------- Post dopisany at 17:46 ---------- Poprzedni post napisany at 17:46 ----------

znika domykanie szyb z pilota

u mnie domykanie wróciło następnego dnia, może musi się coś samo zaadaptować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że otworzysz szybę na max i przytrzymasz chwilkę przycisk oraz to samo przy zamykaniu i nie potrzeba następnego dnia oraz adoptowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert rozladowal mi akumulator i tylko esp sie zaswiecilo,a balem sie o asb i wyrzucenie adaptacji,ale obeszlo sie bez klopotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...