Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłusta szyba przednia


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam mały problem poneważ zauważyłem dziś że przednia szyba od sameo dołu na jakieś 30cm w góre jest tłusta taka korowa jak by ktos olejem wysmarował czy jest to wina nagrzewnicy????? płyn chlodniczy w normie ogrzewania nie używam teraz wiadomo. A zeby sprawdzic nagrzewnice to jak sie do niej dostac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klima dziala? czynnik chlodniczy jest tlusty, ale nawet przy uszkodzonym parowniku zeby go az na szybe wywalilo.... a moze poprostu przypadkowo popsikales jakims plakiem podczas czyszczenia auta? slonce zaswiecilo i zaczelo byc widoczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kurzu też się tak robi, jak masz wszystko ok, jak kolega wyżej napisał to umyj dobrze i zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze sorrki ale nie dpisałem nie mam klimy zaraz zrobie tak jak piszecie dobrze wyczyszcze całą szybe i zobaczymy dzieki chłopaki za odpisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że rozszczelniła Ci się nagrzewnica i nawiew wali glikolem na szybę - sprawdź, czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu przypadkowo popsikales jakims plakiem podczas czyszczenia auta? slonce zaswiecilo i zaczelo byc widoczne...

Ja też obstawiam, że plakował i wiadomo jak chcesz deske przy szybie wyczyścić to leci na szybe. I w słońcu widać że szyba tłusta dlatego ja przerzuciłem się na ściereczki do kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu przypadkowo popsikales jakims plakiem podczas czyszczenia auta? slonce zaswiecilo i zaczelo byc widoczne...

Ja też obstawiam, że plakował i wiadomo jak chcesz deske przy szybie wyczyścić to leci na szybe. I w słońcu widać że szyba tłusta dlatego ja przerzuciłem się na ściereczki do kokpitu.

Ja z kolei u siebie zauważyłem, że nawet nie muszę szyby popsikać plakiem aby była tłusta, wydaje mi się, że on paruje z kokpitu na tą szybę jak trochę cieplej się zrobi. I dokładnie jak kolega napisał, stosując ściereczki ten efekt może nie, że nie występuje, ale na pewno jest znacznie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale napisal ze poziom plynu w normie...

Hmmm... Płynu nie musi ubyć 2l, żeby się coś pojawiło na szybie. Qmplowi w lato zaszła szyba "masłem" i płyn też w normie - wystarczy, że "podcieka" i już będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego litr plynu w b5 to roznica prawie od maxa do min.... dolewale doslownie dwa dni temu..... takze raczej jest to widoczny ubytek.... a to tylko/az 1 litr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...