Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sprężyny i amortyzatory założyć? Tylne


jesper74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie umiem odczytac z kodow jakie mam sprezyny i amortyzatory-tylne.Prosze o pomoc bo mam zamiar zakupic nawe i zalozyc.

Oto wklejka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b3e7696e5efc32e.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie standardowe: 1BA

Kategoria wagowa osi tylnej: 0YJ (od 520kg do 544kg)

Fabryczne sprężyny to: 8E0 511 115 CR (potwierdź sprawdzając kolorki na zwoju: 1x biały + 2x różowy). Cena tej sprężyny w ASO to 360zł.

Amortyzator: 8E0 513 036 AE. Cena amortyzatora w ASO to 515zł.

Jeśli nie znajdziesz kompletu springów na allegro (ja w tej chwili ich nie widzę), to biorąc pod uwagę to, że tylko jeden masz uszkodzony - kup 1szt. w ASO (z rabatem wyjdzie jakieś 306zł).

Jeśli chodzi o amorki to dobrałbym coś z after marketu: Monroe Reflex E1283 (to troszkę lepszy model Monroe dla zawieszenia standardowego). Zestaw zabezpieczeń (odbojniki i osłony) ma symbol PK137.

Drugim wyjściem jest Kayaba Excel-G 341814. Zestaw zabezpieczeń ma symbol 910003.

Amorki u forumowych handlowców powinieneś wyhaczyć za jakieś 170zł (szt).

Nie wiem jak to się ma do 1BA i 1BV ale w przypadku 1BE przednie amorki wyprodukował Monroe a tylne Kayaba (KYB). Podejrzewam, że w pozostałych typach zawieszenia może być tak samo.

HF & GL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorabiasz w jakims serwisie audi...?!Pozdrawia.m i ogromne podziekowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartka wiedza jest tak obszerna, ze to Oni do Niego przychodzą po informacje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz racje...Sam sie przekonalem jak mi po pseudo fachowcach z serwisu sterownik w multi poprawial.Smigam do dzis

---------- Post dopisany 13-05-2012 at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2012 at 12:45 ----------

BARTEK -wszystko sie zgadza 1x bialy,2x rozowy-jak nie znajde to sie zglosze o pomoc w zakupie

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany at 18:56 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...