Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Na ta chwile co zauwazylem (tak dla potomnych) to nie dziala:

- oswietlenie wewnetrzne

- oswietlenie zegarow jest na minimum i brak reakcji na regulacje

---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ----------

Na ta chwile co zauwazylem (tak dla potomnych) to nie dziala:

- oswietlenie wewnetrzne

- oswietlenie zegarow jest na minimum i brak reakcji na regulacje

Opublikowano
  • Autor

Oswietlenie kontrolek wszystkich lacznie z przyciskami od sterowania mmi jest na min., a oswietlenie kabiny - gorne wogole sie nie wlancza

Opublikowano
  • Autor

tak mi sie wydaje halogeny swieca wiec mysle ze bixy tez beda, dam znac o rezultatach:naughty:

Opublikowano

tez sie podepne pod wasz watek o montażu ksenonu do a4 b8, gdyż takową czynność chciałbym przeprowadzić w mojej czarnuli :)jakbyście mogli to napiszcie kotre czesci musze miec najlepiej sybolaqmi audi:) wiadome mi juz jest ze musze mieć

1.komplet lamp z przetwornicami

2. 2* adaptery

3. zderzak z instalacja spryskowa

4. zbiorniczek z dwoma silniczkami( tutaj pytanie jak podłączyc drugi silniczek ?)

5. no i potrzebne sa czujniki poziomowania ( gdzie sie je montuje i jakie maja symbole?? )

jeśli cos pominąłem to mnie poprawcie:)

sprawdziłem swój moduł komfortu ma oznaczenie 8K0 907 064C

Opublikowano

to wymien po koleji jakie muszę mieć pozdespoły zeby było zrobione kompletnie, i czy w ogole mozna zrobic niekompletnie??

i druga sprawa jaka jest roznica cenowa w zrobieniu ksenona a bi ksenona??

Opublikowano

W B8 jest BIxenon lub Bixenon skrętny :wink:

Już kiedyś pisałem jaki jest mniej więcej koszt całego MODA , wszystko zależy za ile kupimy graty :decayed:

Kosztorys samych lamp BIXENON:

- lampy BIXY kompletne z czterema przetwornicami i dwoma zarnikami ( nie skrętne ) koszt uzywek to róznie od 2000-2600 PLN

- przejściówka ADAPTER miedzy lampami plus instalacja 250-300 PLN

Za całośc trzeba liczyć 2500-3000 PLN

Kosztorys spryskiwaczy lamp :

- zderzak uzywka albo standard lub S LINE , S4 ( z zaślepkami ) to roznie ceny są od 150-600 PLN plus malowanie 300 PLN

- spryskiwacze uzywki 2 szt. plus weze ,opaski i inne pierdoły 350-400 PLN

- pompka w zbiorniczku wraz z instalacją 100-150 PLN

Za całośc trzeba liczyć 900-1300 PLN .

Kosztorys układu samopoziomu :

- czujnikI 2 szt. uzywki 300-450 PLN

- wtyczki ,piny instalacja 100-150 PLN

- sterownik swiateł 150-300 PLN

Za całośc trzeba liczyć 700-900 PLN

Opublikowano

dziekuje serdecznie:) dalej mam kolejne pytania, czy lepiej zakladac ksenon czy biksenon :decayed:??

powiedzmy ze wszystko oprocz tych czujnikow samopoziomowania i sterownika swiatel moge w miare zybko zorganizowac, moglbys podac nr fabryczny tych czujnikow oraz tego sterownika swiatel??

Opublikowano

Możesz załozyć Bixenona bez układu samopoziowania i układu sprysów :wink:

- nr sterownika pod bixa nie skrętnego 8K0 907 357 B

- czujnik przód lewy 8K0 941 285 P

- czujnik tył lewy 8K0 941 309 F

Opublikowano

no dzieki:) a powiedz taki duzy jest to problem wszystko zestroic zeby dzialal chociaz zwykly ksenon z samopoziomowaniem i uklad spryskow??

Opublikowano

Pierwsze najważniejsza rzecz to czy twój sterownik obsługuje BIXA i spryski . Musisz odczytać kompem jaki mas numer :wink:

Opublikowano
  • Autor

zatem "MOD" ukonczony.....DUZE PODZIEKOWANIA DLA wrclaguna za wsparcie techniczne.

ale....

nie obylo sie bez problemu ledy swieca prawy bix swieci (drogowe i mijania) natomiast lewy nie po odczycie bledu z 09 - Elec

Tuesday,29,May,2012,20:15:35:46862

VCDS Version: Release 10.6.0

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8K0-907-063.clb

Control Module Part Number: 8K0 907 063 P HW: 8K0 907 063 P

Component and/or Version: BCM1 1.0 H25 0380

Software Coding: 260090B10134A7000001000300001D0D001C220800000101000000

Work Shop Code: WSC 06335 000 00000

VCID: 3C7C36AE4031B1FC

2 Faults Found

00978 - Lamp for Low Beam; Left (M29)

012 - Electrical Fault in Circuit

Freeze Frame

Fault Status: 01101100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 120

Mileage: 143294 km

Time Indication: 0

Date: 2012.05.29

Time: 20:06:00

02095 - Component Protection Active

000 - -

Freeze Frame

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 120

Mileage: 143294 km

Time Indication: 0

Date: 2012.05.29

Time: 20:06:00

Oczywiscie o ochronie komponentu wiem, ale co z tym pierwszym bledem, kodowanie jak widac zmienione czy może to być wina zarówki, połączenie wydaje mi sie dobrze zrobione (zrobilem to bez adaptera), czy moze przetwornica - jakies patenty aby to sprawdzic? W google znalazlem taka dyskusje na jednym z forum 2008 Bi-Xenon Problem tylko czy to sie bedzie mnie tyczyc?

Opublikowano

No to super że MOD się udał :thumbup1:

Czyli kodowanie masz takie :

- BYTE 0 - 26

- BYTE 2 - 90

- BYTE 14 - 1D

--BYTE 15 - 0D

Jezeli chodzi o bład 00978 :

[TABLE]

Możliwe przyczyny:

  • Okablowanie i / lub połączenia wadliwy
  • Lampa (M29) wadliwe

[/TABLE]

[TABLE]

Możliwe rozwiązania:

  • Sprawdź / naprawy przewodów i połączeń
  • Sprawdź (mierzona bloki wartości) / wymienić lampy (M29)

[/TABLE]

Opublikowano
  • Autor

wiec tak przewody są OK, ale mam pytanie odnosnie blokow pomiarowych nie wiem za bradzo o co chodzi i jak to zrobić

8. Światło żarówki reflektorów mijania, lewa-M29 (wyładowczych lamp, lewo-L13)

Stan licznika:

I wiązki świateł mijania w lewo (odczyt 04/09)

Zrobilem cos takiego ale nie wiem czy dobrze?

08blokpomiarowy.png

Opublikowano

Tak zerknąłem na moje ściagi i :wink:

Channel 8. Światło żarówki reflektorów mijania, lewa-M29 (wyładowczych lamp, lewo-L13) Stan licznika:

I wiązki świateł mijania w lewo (odczyt 04/09)

Zamień żarniki z lewej na prawą stronę zobaczymy co padnięte jest .

Opublikowano
  • Autor

żarnik wymieniony i działa, teraz tylko na stacje diagnostyczna ustawic bixy i do ASO usunąc ochrone komponentu

Opublikowano
  • Autor

Czy ktos myślał o uruchomieniu regulacji bixow z kabiny, na ta chwile jest brak reakcji na pokrętło obok kierownicy:kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.