Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z checią bym ci pomógł ale wiem ,ze w nowym sterowniku jest całkiem inne kodowanie bixa .

Jak mozesz to wrzuć tu screen z VCDSa z LongCoding i co masz w podpowiedziach :wink:

Opublikowano

W tej chwili nie dam rady, zmieniłem na stary, ale w podpowiedziach w VCDSie nic nowego nie było, próbowałem swoje kodowanie ze starego, ale nie przyjmował, już w bajcie 0 nie przyjmował 26, potrzebowałbym coś na wzór i może jakoś bym dopracował do swojego auta

Opublikowano

Nie chce cie martwić ale pewnie na tym nowym sterowniku nie bardzo to pójdzie :kwasny: w polifcie nie ma juz sterownika xenon 55 wszystko przeniesli własnie do MCE 09

A na starym wszystko chodzi ?

Opublikowano

Wszystko chodzi z wyjątkiem prawidłowego działania ledów, zamiast się ściemniac przy włączonych kierunkach, pozycjach i mijania wyłączają się calkowicie

Opublikowano

no właśnie, przy starym sterowniku nie ma żadnych błędów:facepalm:

Opublikowano

nie, nowe :shock3:a można stare ??? nawet nie wiem czy podejdą

Opublikowano

Tak tylko pytam bo rózne cuda widziałem :wink:

Sproboj jeszcze zamienić je stronami z lewej na prawa i zobaczymy czy efekt bedzie ten sam .

Opublikowano

Z tym może być trochę problem, w nowych reflektorach zamontowane są pod spodem, trzeba niestety zwalać lampy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam!! Taka sprawa- światełka przełożone (dzięki szanownemu forum;) :banan: z elektroniką wszystko spoko, tylko problem ze spryskiwaczami reflektorów- wysuwają się elegancko ale problem z podłączeniem wężyków. Na razie tak pomodziłem, że nawet spryskiwaczy szyby nie mam :naughty: ledwie tryskają stróżką 10cm... muszę wymienić zbiorniczek płynu? Jeśli tak to proszę podpowiedzcie jakiego szukać? Może ktoś posiada nr tej części?? Dzięki za pomoc (z góry;)

Opublikowano
Witam!! Taka sprawa- światełka przełożone (dzięki szanownemu forum;) :banan: z elektroniką wszystko spoko, tylko problem ze spryskiwaczami reflektorów- wysuwają się elegancko ale problem z podłączeniem wężyków. Na razie tak pomodziłem, że nawet spryskiwaczy szyby nie mam :naughty: ledwie tryskają stróżką 10cm... muszę wymienić zbiorniczek płynu? Jeśli tak to proszę podpowiedzcie jakiego szukać? Może ktoś posiada nr tej części?? Dzięki za pomoc (z góry;)

Dawałes dodatkową pompkę w zbiorniczku ? zakodowałeś spryski ?

Opublikowano

No właśnie dodatkowej pompki nie dałem i spryskiwacze nie są zakodowane. Czekałem z zakupem nowego zbiorniczka bo nie byłem pewien jaki mam tam wrzucić. Grzesiek z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że wystarczy dodatkowa pompka w zbiorniku(?) dobrze rozumiem? No i plus kodowanie tryskaczy? Gdybyś znalazł chwilę to bym prosił trochę szczegółów

Jeszcze pytanie do użytkowników- znacie jakiegoś sprytnego elektromechanika wartego polecenia z okolic Koszalina/ewentualnie Szczecina? Bo chciałbym żeby ktoś to profesjonalnie sprawdził i poprawił ewentualnie:decayed:

Opublikowano

Montaz spryskow jest bardzo prosty :wink: od pompki idą tylko dwa przewody do MCE 09 i kodowanie .

Pompke kupisz za 50 PLN .

Kodowanie MCE 09---> Coding09--->Pomocnik Kodowania---> BAJT 18 ---> Bit 0 zmiana z 0 na 1

80958660.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

witam,

fajnie opisales o upgrade xenonow do b8.

mam maly problem i prosbe. kupilem takie lampki, zamontowalem i przekodowalem. aha musialem modul zmienic bo moj z koncowka 63 nie mial pinow. udalo mi sie zalatwic z koncowka 63K. wszystko dziala oprocz oswietlenia wnetrza i oswietlenia kokpitu i kompontentow. zdaje mi sie ze to kwestia przelozenia pinow w szarej wtyczce w module.

posiadasz moze rozpiske pinow tych modulow,abym mogl sobie tego moda dokonczyc.

ps. krotkie pytanie, czy po kazdym zmienionym module musze sciagac ochrone komponentow,jakie sa skutki jezdzenia na ochronie nie sciagnetej.

z gory ci dziekuje

dopiero wkraczam w swiat 8k b8

Opublikowano

Z ktorego roku masz autko ? Jezeli chodzi o OCHRONE KOMPONENTU to własnie nie wszystkie fumkcje beda ci działać

Reszta rozpiski w MCE 09

Złącza (32-pin) Pin 1: Vacant

Pin 2: Vacant

Pin 3: Vacant

Pin 4: Vacant

Pin 5: Vacant

Pin 6: Działki

Pin 7: Vacant

Pin 8: Światła ostrzegawcze button-E229

Pin 9: styk Redundancy, włącznik światła

Pin 10: Vacant

Pin 11: Vacant

Pin 12: Vacant

Pin 13: Usługa parkowania button-E536

Pin 14: tylna roleta switch-E149

Pin 15: Vacant

Pin 16: Vacant

Pin 17: światła na nogi, przód-L151 /-L152

Pin 18: LIN 1 (włącznik światła-E1)

Pin 19: Vacant

Pin 20: Vacant

Pin 21: Vacant

Pin 22: Vacant

Pin 23: Vacant

Pin 24: Vacant

Pin 25: Vacant

Pin 26: Włącz blokada elektryczna kolumny kierownicy

Pin 27: Usługa parkowania ostrzeżenie przycisk lamp-K159

Pin 28: warning light Hazard ostrzegania lampa-K6

Pin 29: Vacant

Pin 30: Vacant

Pin 31: Włącz wyszukiwanie oświetlenie zacisk 58s

Pin 32: Vacant

Złącze B (32-pin)

Pin 1: Włącz wyszukiwanie oświetlenie zacisk 58st

Pin 2: Vacant

Pin 3: kontakt Bonnet switch-F266

Pin 4: Vacant

Pin 5: Czujnik ciśnienia oleju dla zmniejszenia ciśnienia oleju F378

Pin 6: poziom ostrzegawczy płynu hamulcowego contact-F34

Pin 7: Vacant

Pin 8: Vacant

Pin 9: podszewka nadawca Brake wear, przedni lewy-G34

Pin 10: Temperatura otoczenia czujnik G17

Pin 11: Vacant

Pin 12: Vacant

Pin 13: uznanie biegów switch-F208 (do przodu bieg)

Pin 14: Front left temperatura seat sender-G344 (jeśli nie wentylacja foteli zamontowane)

Pin 15: Vacant

Pin 16: Terminal 15

Pin 17: Włącz wyszukiwanie oświetlenie zacisk 58s

Pin 18: Vacant

Pin 19: Front prawy fotel temperatura sender-G345 (jeśli nie wentylacja foteli zamontowane)

Pin 20: Vacant

Pin 21: uznanie biegów switch-F208 (bieg wsteczny)

Pin 22: Vacant

Pin 23: Vacant

Pin 24: Vacant

Pin 25: General ziemia sygnał

Pin 26: Vacant

Pin 27: Wskaźnik niedoboru chłodziwa sender-G32

Pin 28: Poziom płynu spryskiwaczy szyb sender-G33

Pin 29: Horn przekaźnik-J413

Pin 30: Vacant

Pin 31: Vacant

Pin 32: Vacant

Złącze C (16-pin)

Pin 1: Vacant

Pin 2: LIN 1 (motor unit-J400 wycieraczka control, deszczu i czujnik światła - G397 )

Pin 3: Vacant

Pin 4: LIN 2 (przełącznik Charisma module-E592, czujnik jakości powietrza - G238 , ciśnienie czynnika chłodniczego i czujnik temperatury - G395 , drzwi garażowe control unit-J530 otwieracz, przedni lewy control wentylacja foteli unit-J799, przedni prawy wentylacja foteli sterowanie - J800)

Pin 5: Vacant

Pin 6: Opróżniony

Pin 7: Vacant

Pin 8: Vacant

Pin 9: Vacant

Pin 10: Vacant

Pin 11: Vacant

Pin 12: Vacant

Pin 13: Vacant

Pin 14: CAN-Low

Pin 15: CAN-High

Pin 16: Vacant

Złącze D (17-pin)

Pin 1: elektromagnetyczny zawór-N119 Servotronic (aktywacja)

Pin 2: Vacant

Pin 3: Spryskiwacz szyby pompa-V5 (aktywacja 2)

Pin 4: Spryskiwacz szyby pompa-V5 (aktywacja 1)

Pin 5: Vacant

Pin 6: spryskiwacze reflektorów pump-V11

Pin 7: Vacant

Pin 8: AC sprężarki zawór regulacyjny - N280 (aktywacja)

Pin 9: Interior light ściemniania

Pin 10: AC sprężarki zawór regulacyjny - N280 (ziemia)

Pin 11: Vacant

Pin 12: elektromagnetyczny zawór-N119 Servotronic (ziemia)

Pin 13: Vacant

Pin 14: światła na nogi, z tyłu -W45/-W46

Pin 15: Terminal 30 - 2

Pin 16: Terminal 30 - 1

Pin 17: 30g Terminal - zasilanie (wewnętrzne zasilanie światłem)

Opublikowano

Właśnie takie są skutki Ochrony komponentu jak opisałeś, no i oczywiście czerwony napis SAFE na FISie

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich, podpowiedzcie gdzie podłączyć 2 przewód od pompki sprysków, pierwszy idzie do złącza D (17-pin)- Pin 6: spryskiwacze reflektorów pump-V11

Opublikowano
Witam wszystkich, podpowiedzcie gdzie podłączyć 2 przewód od pompki sprysków, pierwszy idzie do złącza D (17-pin)- Pin 6: spryskiwacze reflektorów pump-V11

Drugi idzie do masy :wink: lapiesz gdziekolwiek

Opublikowano

A podałby kto :decayed: nr serwisowy wężyków od zbiorniczka do lampek?? Z góry dzięki :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.