Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra Panowie mam już vcds-a. wchodzę w moduł, i tu nie wiem co pozmieniać a nie chcę nic spier... Na zrzucie z kodowania początek kodu to 26, a u mnie jest 69, pisze że chodzi o halogeny więc tego bym nie zmieniał. Kolejne kanały to drl-e i tego tez nie widzę sensu zmieniać gdyż nie mam ledowych tylko zwykłe. Myślę o zmianie tylko kanału 14 i 15 ale wolę się podpytać. Testowo zmieniłem 14 i 15 i przyjęło ale nie odpalałem tylko wróciłem do starych ustawień gdyż lampy zdemontowałem.

---------- Post dopisany 17-05-2013 at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 21:10 ----------

Niestety zmiana 14 i 15 nic nie daje, dalej mam błędy, a lampy startują za 4 razem. Co do mrugania to nie jestem w stanie sprawdzić gdyż jest jasno. Po zmianie 14 i 15 mój kod to 690040B1003400010001000000001D0D001C060804000001000000.

Różni się od tego, który jest tu podany tylko dlaczego? Czy po prostu mój moduł nie obsługuje tego, czy może coś jeszcze z kodowaniem kombinować?

Opublikowano

A jak podłaczysz na "krótko" do aku moze problem z żarnikiem lub przetwornicą. Sprawdz miernikiem to mryganie ile masz volt na lampie.

Opublikowano
Dobra Panowie mam już vcds-a. wchodzę w moduł, i tu nie wiem co pozmieniać a nie chcę nic spier... Na zrzucie z kodowania początek kodu to 26, a u mnie jest 69, pisze że chodzi o halogeny więc tego bym nie zmieniał. Kolejne kanały to drl-e i tego tez nie widzę sensu zmieniać gdyż nie mam ledowych tylko zwykłe. Myślę o zmianie tylko kanału 14 i 15 ale wolę się podpytać. Testowo zmieniłem 14 i 15 i przyjęło ale nie odpalałem tylko wróciłem do starych ustawień gdyż lampy zdemontowałem.

---------- Post dopisany 17-05-2013 at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 21:10 ----------

Niestety zmiana 14 i 15 nic nie daje, dalej mam błędy, a lampy startują za 4 razem. Co do mrugania to nie jestem w stanie sprawdzić gdyż jest jasno. Po zmianie 14 i 15 mój kod to 690040B1003400010001000000001D0D001C060804000001000000.

Różni się od tego, który jest tu podany tylko dlaczego? Czy po prostu mój moduł nie obsługuje tego, czy może coś jeszcze z kodowaniem kombinować?

Nic z tego kodowaniem nic nie zrobisz na tym sterowniku co masz .

Opublikowano

Sterownik mam z literką K, nie jest wymieniony na pierwszej stronie. Czyli jeżeli nie obsługuje to pozostaje wrzucenie jakiegoś opornika lub wymiana modułu.

---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ----------

Po tym częściowym kodowaniu, raz łapie błędy a raz nie . NA 5 odpaleń raz złapał błąd i wtedy migały lampy po dodaniu gazu. Teraz nic nie miga, jadę się przejechać i zobaczyć czy się uspopoiło.

Opublikowano

nie da rady zmienić pierwszej wartości, nie przyjmuje kodowania. Niestety po jakimś czasie od włączenia (minuta-5 minut) lampy zaczynają mrugać, z różną częstotliwością, w zależości od rpm silnika, na biegu jałowym się uspokaja. Lampa podłączona na krótko pod 12v z zasilacza stacjonarnego nie miga. Czyba że przetwornice toyoty wymagają jakiegoś filtra?

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Probowałes zmienić polaryzacje? Jakie masz napiecie przy podlaczeniu lamp? W czasie migania i w czasie swiecenia?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dziś nastąpił mały zwrot w sprawie, tzn. byłem u elektryka który założył chińską " cyfrową " przetwornicę, lampa od razu startuje, zero błędów, nie mruga. Jutro mam jechać o założymy obie chińskie przetwornice. Jak wszystko będzie ok to dam znać jakie przetwornice to były

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Panowie, potrzebna szybka rada!

Przekalkulowałem sobie tę modyfikację i wyszło mi, że na oryginalnych lampach wyjdzie mi z 2500pln z akcesoriami. Do tego zabawa z okablowaniem i kodowaniem. Znalazłem aukcję na allegro gdzie gość (z Płocka) zakłada zmodyfikowane (opornikami) lampy na fabrycznym okablowaniu, tak że sterownik widzi je nadal jako H7 i nie trzeba nic kodować. Facet twierdzi, że założył już prawie 100 kompletów ludziom i nie ma reklamacji póki co. W związku z tym pytanie czy warto i czy faktycznie nie ma to wpływu na przetwornice oraz będzie grało w 100% ze sterownikiem?

Cena: 2500 bez żadnych regulacji, 2900 z regulacją 1-3 przy kierownicy.

Samo poziomowanie odpuszczam, bo to już grubsza robota (czujniki na wahaczach) i kasa a 1-3 mi wystarczy (przeważnie i tak na min jeżdżę).

Opublikowano

Te 2500 PLN to cena za lampy a ty musisz oddać swoje zwykłe H7 ? bo kiedys miałem takie info .

Opublikowano

Ciekawi minie jak rozwiązał kwestie ustawiania 1-3?

w bixie jest silnik krokowy który oprócz zasilania potrzebuje dodatkowy kabel z info.

w halogenie jest normalny silnik który dostaje +-

zrobienie lampy za 2500 z normalną wtyką? czyli rozbraja lampy i przekłada wtyki czy je wyłamuje?

Giwerty pewnie u nas na forum zrobił by Ci to taniej, napisz do niego :wink:

Opublikowano

Ja mniej wiecej wiem jak to robi :wink: oczywiscie musi mieć wtyki z lamp zwykłych a ich nie kupi w ASO

Takze wydaje mi sie ze lampy musisz swoje oddac

Opublikowano

Dokładnie tak jak piszecie. Lampy trzeba oddać swoje, żeby miał wtyki na zaminkę do BiXów, ale w moim wypadku dostałby jedną tylko, bo druga jest rozwalona w drobny mak. 3k w sumie bym musiał zapłacić z opcji z regulacją.

Mówił mi, że montuje dodatkowy silnik (krokowy?) w środku lampy (cięższa soczewka w BiX) ale bez dodatkowego kabla. Nie jest on czasem potrzebny tylko do samo-poziomowania? +/- wystarczy, żeby po prostu się ruszało góra/dół tak na logikę.

Kolega Giwerty robi w podobnej "technologii" czy normalnie z tym kodowaniem tak jak w opisie z 1 strony? Mi wszystko jedno jak będzie zrobione - aby działało:) ta 2 opcja wydaje mi się rozsądna, bo odchodzi kodowanie i prowadzenie kabli.

Opublikowano

Pewnie przekłada też silnik do ustawiania lamp z twoich lamp, inaczej się nie da :wink:

2 kable pociągnąć z lamp do MCE to pestka, masz na początku tematu jak to zrobić, może jeszcze się okazać że Twój moduł obsłuży bixy bez wymiany i CP

Jak bym miał budżet 2000, a nawet 2500zł, to bym nawet się nie zastanawiał nad zrobieniem tego jak w oryginale :wink:

Zepsuje Ci się lampa lub będziesz miał odprysk plus nieszczelność, dopiero będziesz płakał :kwasny:

Opublikowano

Jasne. Dlatego pytam jak rozsądniej. Dla mnie nie problem pociągnąć kable jeśli tak będzie bezpieczniej.

W takim razie postaram się dostać do sterownika w weekend i wtedy wrócę z tematem.

Opublikowano

Wg mnie nie ma sensu się bawić w zastępcze rozwiązania. Koszt prawie taki sam. Ja też stoję przed tym modem, na szczescie moduł jest ok :)

Opublikowano

Mam nadzieję, że mój też będzie OK, bo jednak te 250pln robi różnicę a tak na upartego w 2k można się zamknąć.

Takie pytania mi jeszcze wpadły do głowy:

1. Czy w tej modyfikacji z okablowaniem można zastosować skrętne lampy? Czy to już w 100% wiąże się z wymianą sterownika?

2. Czy potrzebny jest jakiś "lepszy" kabel do kodowania lamp? Zadzwoniłem w parę miejsc przed chwilą i nawet 1700pln chcą za kabel z softem!! Na allegro pustki (są kable vag z obsługą do 2004r.) a nie wiem czy mi się chce specjalnie z ebay-a zamawiać. Da się kupić coś w Polsce poniżej 300pln do kodowania lamp i odblokowania MMI?

Opublikowano

250 plus zdjęcie ochrony komponentu w ASO (koszt 150-400zł):wink:

jeżeli masz +- 2000 na lampy to o skrętnych nawet nie śnij. Czujnik na wahaczu do samo-poziomowania, sterowniki... nie wiem czy taśmy położenia kiery nie musiał byś zmieniać. :wink:

Jak nigdy nie robiłeś nic na VAG lub VCDS to sobie odpuść na razie kabel, na pewno ktoś z Wa-wy ustawi Ci za tanią flaszkę ten moduł :wink:

poczytaj tu: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-b7-interfejsy-diagnostyki-aut-szyna-can-np-audi-b7-b8-86717/

Opublikowano

OK. Dzięki za rozwianie marzeń o skrętnych :))) ale spoko - zwykłe i tak są dla mnie cudowne.

VAG/VCDS się nie boję - szybko się podszkolę. Problem polega na tym, że auto mam w swoim warsztacie 60km od Warszawy, więc ktoś by musiał tam ze mną jechać albo pożyczyć mi kabel. Dlatego chciałem kupić swój i tyle ale fakt - na 1 razową akcję szkoda mi 500pln, więc faktycznie wolałbym dobrą łychę komuś kupić:)

Finalnie znalazłem coś takiego za 180pln: VAG 11.11 VCDS 11.11.3

Rozumiem, że nada się do odblokowania MMI i ustawienia lamp?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.