Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana lamp


byciu

Rekomendowane odpowiedzi

CP - Component protection, blokada zdejmowana tylko przez ASO,

do sprysków dodatkowa pompka i podłączenie do modułu CE09,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak moduł nie obsługuje Bixów to spryskiwaczy też nie można do niego podpiąć?

Reasumując muszę kupić modyfikowane lampy, bo inaczej i tak nie podjadę do ASO zdjąć CP.

---------- Post dopisany 12-06-2013 at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 19:07 ----------

Kupiłem w końcu modyfikowane lampy. Tylko z tego względu, że obecnie nie mam możliwości podjechania do ASO, żeby zdjąć CP - a i podobno nie wszędzie chcą zdejmować.

Dodatkowo modyfikowane mają fabrycznie nowe przetwornice i żarniki a do tego lampy nie są rozbierane do modyfikacji co nie powoduje ryzyka rozszczelnienia/etc. Jedyne ryzyko to spalenie silniczka do regulacji, który obsługuje delikatnie cięższą soczewkę, ale podobno póki co nie było reklamacji na to, więc zaryzykuję.

Dokupiłem zderzak pod xenon, więc pojeżdżę na razie "nielegalnie" a później zamontuje sobie spryski i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak moduł nie obsługuje Bixów to spryskiwaczy też nie można do niego podpiąć?

Reasumując muszę kupić modyfikowane lampy, bo inaczej i tak nie podjadę do ASO zdjąć CP.

---------- Post dopisany 12-06-2013 at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 19:07 ----------

Kupiłem w końcu modyfikowane lampy. Tylko z tego względu, że obecnie nie mam możliwości podjechania do ASO, żeby zdjąć CP - a i podobno nie wszędzie chcą zdejmować.

Dodatkowo modyfikowane mają fabrycznie nowe przetwornice i żarniki a do tego lampy nie są rozbierane do modyfikacji co nie powoduje ryzyka rozszczelnienia/etc. Jedyne ryzyko to spalenie silniczka do regulacji, który obsługuje delikatnie cięższą soczewkę, ale podobno póki co nie było reklamacji na to, więc zaryzykuję.

Dokupiłem zderzak pod xenon, więc pojeżdżę na razie "nielegalnie" a później zamontuje sobie spryski i będzie git.

Lampy brales z montażem czy wysyłka?

Stare oddajesz w rozliczeniu?

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak moduł nie obsługuje Bixów to spryskiwaczy też nie można do niego podpiąć?

Reasumując muszę kupić modyfikowane lampy, bo inaczej i tak nie podjadę do ASO zdjąć CP.

---------- Post dopisany 12-06-2013 at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 19:07 ----------

Kupiłem w końcu modyfikowane lampy. Tylko z tego względu, że obecnie nie mam możliwości podjechania do ASO, żeby zdjąć CP - a i podobno nie wszędzie chcą zdejmować.

Dodatkowo modyfikowane mają fabrycznie nowe przetwornice i żarniki a do tego lampy nie są rozbierane do modyfikacji co nie powoduje ryzyka rozszczelnienia/etc. Jedyne ryzyko to spalenie silniczka do regulacji, który obsługuje delikatnie cięższą soczewkę, ale podobno póki co nie było reklamacji na to, więc zaryzykuję.

Dokupiłem zderzak pod xenon, więc pojeżdżę na razie "nielegalnie" a później zamontuje sobie spryski i będzie git.

Jak mozesz porób foty jak jest to zrobione?

Ja jednak jak sie zdecyduje pojdę droga tą droższą :facepalm: miałem w paru autach oori xenon i jednak w komplecie to jest to :good:

Narazie zaraz za Jarkiem poleciałem na ledy w miejsce dziennych i "OSRAŁEM" lampy zarówkami 5000k :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak i gdzie podłączyć do modułu MCE posiadam z oznaczeniem D pompkę spryskiwacza lampek i jak wygląda procedura kodowania sprysków Wdzięczny bym był za jakieś instrukcje schematy , jaki przewód i bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka ma dwa przewody , jeden to MASA drugi zasilanie do MCE 09 .

1- Masa

2- MCE 09 wtyka T17l PIN 6

MODUŁ CENTRALNEJ ELEKTRYKI :

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 720x550px.

mce091.jpg

mce88881.png

MCE 09 ----> Coding 07 ---> LongCodigHelper ---> BYTE 18 zmian z 0 na 1

80958660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przelecialem wszyskie posty w tym temacie i powiem szczerze glowa mi sie lasuje:facepalm:

mod naprawde jest wart zachodu i biore sie za to z kopyta :naughty:

problem polega na tym ze chodzi mi o pomoc

zakupilem lampy bixenon nieskretne

potrzebuje MCE moj to 8K0 907 063 czyli sie nie nada :kwasny:

znalazlem z koncowka dd albo d cena to mniej wiecej 250-500

ktory wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokładnie sprawdzić w ETCE co obsługuje ten sterownik z końcówką DD .

D będzie obsługiwał na pewno Bixa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem spryskiwacze i w warsztacie zakodowali mi mce według procedury w tym wątku jednakże wywala trzy błędy i komunikat na desce czy można jakoś to inaczej zakodować aby nie dzwoniło inie wyświetlała się ikonka ze światłami? Oto błędyTuesday,20,August,2013,13:52:29:37412

VCDS Version: Beta 11.8.0 (x64)

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8K0-907-063.clb

Control Module Part Number: 8K0 907 063 D HW: 8K0 907 063 D

Component and/or Version: BCM1 1.0 H22 0253

Software Coding: 2608909541749F000001000300001D0D551C070800010101000000

Work Shop Code: WSC 06335 000 00000

VCID: 30656164DD3A

3 Faults Found:

01771 - Control Module for Headlight Range (J431)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 135

Mileage: 101148 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.20

Time: 12:53:00

01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 135

Mileage: 101148 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.20

Time: 12:53:00

03395 - Control Module for High Beam Assistant

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 135

Mileage: 101148 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.20

Time: 12:53:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma być kod poprawny zwykła przednia szyba bez czujników i mam grzane stołki w warsztacie niestety nie świecą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ito wszystko w

MCE 09 ----> Coding 07 ---> LongCodigHelper ---> BYTE --5 oraz BYTE 22 Oraz

W GATEWAY 19 dodatkowo xenon 55 też trzeba jak nie ma samopoziomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze najprosciej ........

moduł centralnej elektryki MCE 09 ----> Coding 07 ---> LongCodigHelper ---> BYTE 5 ---> Bit 6 zmiana z 1 na 0

moduł centralnej elektryki MCE 09 ----> Coding 07 ---> LongCodigHelper ---> BYTE 22 ---> Bit 0 zmiana z 1 na 0

moduł GATEWAY 19 ---> Instalation list ---> 55 xenon ---> nie odznaczamy v i zapisajemy SAVE Coding

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pomimo wykodowania sterownika w gatewayu ten błąd pozostaje w module świateł -

01771 - Control Module for Headlight Range (J431)

004 - No Signal/Communication

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dołożyłem bixy wg Twojej instrukcji,zmieniłem moduł,przekodowałem i wywala błąd od CP i ten od modułu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...