Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócenia od ładowarki


krzysztofquattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem to ewidentne zakłócenia na CB pochodzące prawdopodobnie od ładowarki.

Posiadam takie CB

radiooqp.jpg

oraz taką nawigację

pentagramn.jpg

Niestety radio nie posiada automatycznego ASC i może w tym problem , ale skoro już je mam chciałbym wyeliminować zakłócenia. Szumy zaczynają się ewidentnie po zasileniu nawigacji ładowarką.

Nie dawało mi to spokoju więc zakupiłem coś takiego

adowarkaz.jpg

No i dziś okazało się , że to WIELKA DU...A :-P

Czy macie jeszcze jakieś propozycje? Dodam , że nie ma znaczenia czy zasilam ją z gniazda na tunelu czy to z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten harry II posiada ASC :) Skrec 2 pokretlem max w lewo. Poza tym zasil sobie radio bezposrednio z AKU powinno tez pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja tego nie ma oszczędziłem przy kupnie teraz wychodzi to bokiem :) a zasilanie mam właśnie od samego akumulatora to zupełnie nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Po włączeniu nawigacji pojawiały się okropne zakłócenia w CB kombinowałem rózne filtry przeciwzakłóceniowe, kupiłem nawet porządną przetwornicę napięcia do nawigacji niestety bez efektu. Szumy nadal były. Na próbę ciągnąłem przewód zasilający bezpośrednio od akumulatora i też bez efektu. W końcu zmajstrowałem sobie sam własny zasilacz 5V i zasilone jest to spod gniazda zapalniczki w tunelu środkowym a dlatego spod gniazda bo CB radio mam założone na "stałe" wbudowane w popielniczkę w konsoli środkowej i podobnie wmontowany ten "mój" zasilacz 12V/5V do nawigacji i zakłócenia zniknęły i wszystko działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "zmajstruj" i dla mnie taki :-P Tak poważnie to właśnie czytałem o tych filtrach i innych pierdach i jednemu pomaga innemu nie właściwie to zdecydowanej większości nie pomaga. Możesz mi dać jakiś pomysł na taki zasilacz? Liznąłem trochę z elektroniki może dałbym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup sobie ładowarkę od jakiejś markowej nawigacji np MIO. Ładowarki tanich nawigacji są tak wykonane, że sieją zakłócenia strasznie. U mnie jest podobnie, mam CB Unidena i nawigację NAVIA, po podłączeniu jej do ładowania CB aż wyje. Tak się składa, że takie samo wejście ładowania mają nawigacje MIO, pożyczyłem od ojca jego ładowarkę i nie ma żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę od któregoś ze znajomych tyle , że kupiłem już specjalnie po to ładowarkę na USB nie była najtańsza i jest dość dobrej firmy no , ale może faktycznie to jeszcze nie to czego mi trzeba. Nie ma co gdybać jutro sprawdzę tą opcję.

---------- Post dopisany 09-05-2012 at 15:18 ---------- Poprzedni post napisany 08-05-2012 at 22:05 ----------

Dziś sprawdziłem tą opcję nadal nie rozwiązało problemu. Co prawda nie miałem tej konkretnej ładowarki , ale ładowarkę od Navroad , która w innym aucie działa bez zarzutu. U mnie niestety również zakłóca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof jak kumasz coś z elektroniki to podpowiem ci że ja zmajstrowałem zasilacz na zwykłym stabilizatorze serii 7805 tylko dałem ten mocniejszy o prądzie 2A i elektrolity na wyfiltrowanie oczywiście grzeje się troszkę to zamontowałem na radiatorze a całośc zasilacza zamontowana jest pomiędzy sterownikiem poduszek powietrznych i lewarkiem zmiany biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coś kumam , ale to jest już COŚ :-D no dobra poszukam w necie jakiegoś schematu w każdym razie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo fajnie wstawia się przez imageshack.us zakładasz konto i masz wszystko za darmochę. Jak coś to wal pokieruję Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...