Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania


rafdol9455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Może pokrótce opiszę jaki mam problem. (szukałem na forum w celu niezaśmiecania nowymi wątkami ale niestety nie znalazłem)

W trakcie postoju samochodu, bądź przy spokojnym hamowaniu wyczuwam delikatne drgania - najbardziej odczuwalne na drążku skrzyni biegów oraz pedałach sprzęgła i hamulca. Byłem z tym u znajomego mechanika, który podłączył moje autko do kompa i powiedział, że na tym etapie nie jest w stanie stwierdzić czy wina leży po stronie pompo-wtryskiwaczy czy po stronie koła dwu-masowego.

Drgania nie są duże ale za to strasznie irytujące. Może zna ktoś jakiś sposób na jednoznaczne zweryfikowanie przyczyny tych drgań ???

Aha... jeszcze jedno... zdarza się, że bieg wsteczny, jedynka i dwójka wchodzę z delikatnym oporem (dzieje się to przeważnie przy niskich temperaturach), natomiast z wyższymi biegami nie ma problemu - wchodzą gładko :))). Może ma to jakiś związek z tymi drganiami ???

Z góry dziękuje za ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik?

Najmocniej je czuć na schodzących obrotach tuż przed obrotami jałowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,0... było 140 KM ale zmieniłem program i podobno teraz ma trochę ponad 170 KM...

dzieje się dokładnie tak jak piszesz - najmocniej czuć przy spokojnym hamowaniu np. przed światłami gdy schodzi z obrotów, tuż przed obrotami jałowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że drga nierównomiernie (tzn., przypomina parabolę- najpierw słabo, coraz mocniej i tuż przed jałowymi znowu słabiej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co i mi przychodzi do głowy to dwumas.

ew. uszkodzone uszczelniacze pompowtryskow i przedostający sie do komor spalania lewy ON. jednak to by sie wiazalo z trudnym rozruchem po dluzszym postoju.

profilaktycznie mozna wykonac logi statyczne. 003,004,011,013,018,023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... dzięki wielkie... na razie będę jeździł dopóki nie spier.... się dokumentnie albo do momentu kiedy nie da się jednoznacznie stwierdzić co naprawiać...

piszcie jakby wam coś jeszcze przyszło do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też drży, ale trochę w innych okolicznościach

jak jest goraco, temperatura powyżej 25 stopni C na zewnątrz, włączona klima. Jak wieżdżam do garażu na włączonym xenonie to widzę odbijające się światło od lamp na ścianie, jak drży, w srodku też jest odczuwalne drganie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...