Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic a radio


deltas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padł mi parktronik w takim sensie, że włączając wsteczny nie słyszę sygnału (który był wcześniej). Czujniki także nie reagują na przeszkody (nie ma sygnałów dźwiękowych).

W międzyczasie (po awarii parktronica) wymieniłem radio na niefabryczne (o związku jednego z drugim - niżej).

Po oddaniu auta do mechanika, sprawdził na kompie błędy, jakie wywalał, zmierzył rezystancję czujników (sprawne - pokazują tę samą odległość, przesyłają sygnał), co może również świadczyć o sprawnej wiązce.

I teraz clue mojego zapytania - czy parktronic ma coś wspólnego z fabrycznym radiem (podawanie dźwięków na głośniki?), czy sygnał jest realizowany przez oddzielne urządzenie? Sugestia wzięła się od mechanika, gdyż tak jest np. w Citroenach i wymiana radia na niefabryczne skutkuje "zabraniem" parktronica.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, gdzie poszukiwać awarii w takim przypadku, bo nie chciałbym roztapicerowywać auta ;)

Dzięki z góry

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....a u Ciebie dźwięk jest podawany na głośniki od radia?...bo ja mam ori parktronic przód-tył i do dźwięków ostrzegawczych są osobne głośniczki(koszt jednego w aso ok 72 zł :facepalm:)....możliwe że padł Ci po prostu głośniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje odczytać jakie są błędy w PDC:wink:
dokładnie...u mnie wyskoczyło info-przerwa w obwodzie lub zwarcie do masy przedniego głośnika .....ale z tego co czytam to kolega był u mechanika który czytał błędy :eusathink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odpowiedzi :)

btw: mechanik bardzo dobry, wierzcie mi (może niekoniecznie najlepszy elektryk, jak widać ;) )

Mam sedana, błędy zostały odczytane, rezystancja czujników zmierzona (prawidłowa), dźwięku z głośniczka nie ma, błędów czujników już nie pokazuje (były prawego skrajnego i prawego środkowego - po wykasowaniu nie ma).

Wywołanie "czegoś tam" (nie pamiętam dokładnie, jak to określił mechanik) nie wyrzuciło błędów czujników ponownie, aczkolwiek podejrzewamy coś z wiązką, albo właśnie z uszkodzeniem PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że bezpieczniki sprawdziłeś jako pierwsze ? światła od wstecznego świecą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie pasuje, nie ma błędów i dalej nie działa ? raczej nie w tym przypadku, nawet jak system jest niesprawny a głośniki działają słychać długi dźwięk informujący o niesprawności któregoś czujnika.

---------- Post dopisany at 15:43 ---------- Poprzedni post napisany at 15:41 ----------

wiec jak jest głośnik uszkodzony a prawdopodobnie jest to go wymień i musi być niestety tylko orginał

---------- Post dopisany at 15:43 ---------- Poprzedni post napisany at 15:43 ----------

wiec jak jest głośnik uszkodzony a prawdopodobnie jest to go wymień i musi być niestety tylko orginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że bezpieczniki sprawdziłeś jako pierwsze ? światła od wstecznego świecą ?

Tak, od tego zacząłem. Wsio działa.

coś mi nie pasuje, nie ma błędów i dalej nie działa ? raczej nie w tym przypadku, nawet jak system jest niesprawny a głośniki działają słychać długi dźwięk informujący o niesprawności któregoś czujnika. wiec jak jest głośnik uszkodzony a prawdopodobnie jest to go wymień i musi być niestety tylko orginał

Ok, myślę, że w tym przypadku to jedyna opcja, było by fajnie, gdyby ktoś podpowiedział, gdzie go w aucie szukać :)

...i dzięki Panowie - poinformuję co było nie tak, jak już zrobię...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik w avancie jest w bagażniku po lewej stronie.

a w sedanie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam w tylnej polce i nie jest latwo sie do niego dostac (albo to bylo w A8?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ten sam problem też mi padł głośnik, z tego co znalazłem na forum nie ma znaczenia czy sedan czy avant jest po tej samej stronie, ale poszukaj na forum by potwierdzić i zarezerwuj sobie trochę czasu na demontaż bagażnika bo jest trochę rozkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...