Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie proszkowe


raffael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie malowania proszkowego - słyszałem różne opinie- czy po takim malowaniu felgi będą krzywe, czy pokrzywi je wysoka temperatura , a malowane były by felgi 19 cali, prosze o opinie muszę pomalować a coć wybrać muszę pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie malowania proszkowego - słyszałem różne opinie- czy po takim malowaniu felgi będą krzywe, czy pokrzywi je wysoka temperatura , a malowane były by felgi 19 cali, prosze o opinie muszę pomalować a coć wybrać muszę pozdrawiam.

:facepalm:

Malowanie proszkowe jest najlepszą metodą malowania felg aluminiowych. Temperatura nie jest taka żeby aż felgi wyginało :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po piaskowaniu i malowaniu proszkowym 17-calowek-Efekt pozadany osiagniety jak nowki-polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga co do piaskowani alu

ogolnie nie powinno sie tego robic bo powstają duże pory

lepsza metodą jest szkiełkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że malowałem proszkiem przez 7 lat wypowiem się i ja. Jak piaskować to tylko przez szkiełkowanie, a jak nie masz możliwości to drobniutkim piaskiem. Niektórzy używają metalowych kuleczek lub śrutu, a to pozostawia głębokie pory. Potem pory te, ciężko pokryć. Ważne, żeby usunąć stary lakier i podkład do gołego aluminium. Nie maluj felgi podkładem żadnym, dla pewności przeszlifuj papierem ściernym, dobre odtłuść bo tłuscz to wróg dla każdej powłoki. Niektórzy, myślą że proszkiem łatwo się maluje ale nie może robic tego byle kto bo mozna łatwo zepsuć felgę tym bardziej jak zażyczysz sobie pomalowanie feli półmatem. Na gładkim półmacie widać wszystkie narzuty i przeładowania farby. Na połysku nie powinno być nic widać, a jak juz pomalujesz fele to daj je sobie pomalowac jeszcze lakierem proszkowym, mówie ci efekt jest zabójczy. Tylko jeden warunek, nie może tego robić partacz.

Gwarantuje, ci że takie felgi długo ci wytrzymają, powłoka lakiernicza utwardzana jest w zależności od proszku 150-185 do 190 stopni przez 15-25 minut. Farba naprawdę robi się twarda jak kamień.

W razie pytań służe radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robie to od 25 lat i sie wcale nie chwale...... :polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robie to od 25 lat i sie wcale nie chwale...... :polew::polew::polew::polew:

Chyba pędzlem po kartce bristolu.

---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

a ja robie to od 25 lat i sie wcale nie chwale...... :polew::polew::polew::polew:

Chyba pędzlem po kartce bristolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kladlem 2 razy podklad bo pory byly glebokie i papierek 800-setka na mokro i szlifowanie.Pracochlonne zajecie.Inaczej nie wiedzialem jak to zrobic.A tak 150 zeta za piaskowanie i felga jak nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 100 u Ciebie 100zl? U mnie tyle za stalowki bioro bo mowia ze do alu drobniejszy piasek musza dawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drobny piasek, do alu idzie mniejsze cisnienie na dysze, do metalu wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chcial robic z oponami na feldze,ale poprosilem o zdjecie.A jak jest prawidlowo?Oczywiscie wentylki tez wymienilem bo mialy slady uszkodzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malował Ci felgi z oponami ????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna piaskowac ale bez sensu

pomalujesz i wyjdzie rdza albo alu sie bedzie utleniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie juz sie lekko utlenialo i szlifowanie byloby bardzo pracochlonne,stad decyzja o piaskowani.Jeszcze mam 2 kpl.do zrobienia i powiem ze szlifowanie podkladu mnie przeraza...bardzo dlugo schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...