Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrzenie układu,czy konieczna jest maszynka???


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozszczelnieniu układu dziś próbowaliśmy odpowietrzyć i tak po około 1h walki tylne prawe koło nawet nie puściło płyny,tak samo przednie lewe.płyn poleciał z przedniego prawego i tylnego lewego(na krzyż)

Po odkręceniu przewodów od pompy ABS także nic.

Pytanie czy tylko przepuszczenie całego płynu przez maszynkę pomoze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietrze jest w bloku

najpierw przepuśccie płyn maszyną

dlaczego ukłąd sie rozszczelnił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem tarcze,do tego malowanie zacisków(wymiana uszczelek,gumek itd)Przy okazji wymieniłem sparciałe przewody z przodu.

Gdybym wiedział że to tak pokomplikuje to użyłbym zacisku na przewody.

Szkodo tylko płynu.

---------- Post dopisany at 10:20 ---------- Poprzedni post napisany at 10:19 ----------

Dave przepuszczenie przez maszynkę nie przyniosło żadnego efektu,tzn po około 30 minutach od podłączenia najdłuższy przewód tj tylni prawy nie puścił nawet kropelki płynu.

Vag nie pokazuje błędów,możliwe że jakiś zaworek w pompie przyciął się???

A może my zle odpowietrzamy,bo zaczynamy od tylnego prawego koła????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ odpowietrza sie od koła najblizszego ABS

kup w aptece duża strzykawkę 100ml (do karmienia)

załóż na przewód i spróbuj wyssac płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak zrobię. My próbowaliśmy od najdalszego koła, nawet od wężyka podłączyliśmy taką jakby pompkę i też lipa.

Powiedz, a jak to nie pomoże to co robić dalej? bo mechanior chciał już grzebać w pompie.

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 15:39 ----------

Dzięki tak zrobię. My próbowaliśmy od najdalszego koła, nawet od wężyka podłączyliśmy taką jakby pompkę i też lipa.

Powiedz, a jak to nie pomoże to co robić dalej? bo mechanior chciał już grzebać w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co niby tam nagrzebiesz ?

układ powinno sie odpowietrzac vacuumpompą, najpierw robisz w układzie podcisnienie

tak jak w układzie klimatyzacji a potem wpuszczasz płyn i masz wszystko zalane bez bąbli z powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sie nie znam ale z tym mechanikiem juz miałem kilka akcji np uparcie twierdził że do wymiany uszczelki pod nastawnikiem w pompie konieczny jest demontaż pompy,masakra typowe naciąganie.Teraz wiem ze nie dam mu ruszyć bloku ABS-u.

Jak szczykawa nie pomoże to spuścimy płyn i zrobimy tak jak mówisz zrobimy podciśnienie a następnie wpuścimy płyn.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie dot. wymiany tylnich tarcz, klockow itd i odpowietrzania. Wczoraj odebralem samochod od mechanika i mam pytanie czy po wymianie tylnich hamulców tak moze byc ?

Gdy hamuje czuje ze delikatnie hamule i pozniej tak jak by puszcza i musze mocniej wcisnac aby hamowal. Mechanik mowil ze tak narazie musi byc bo klocek musi sie ulozyc do tarczy. Przed wymiana bylo o wiele lepiej nawet bez tylnich hamulcow, w polowie przycisniecia hamulca bylo juz hamowanie. Odpowietrzany uklad byl, ale czy prawidłowo to nie wiem.. Bo jak tocze sie powoli i szybko ale nie do konca wcisne hamulec to bierze juz dobrze i wysoko.. Zapowietrzony czy narazie jezdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieniał tarcze i klocki to nie było potrzeby odpinania węży,po co mechanik odpowietrzał???

a jak jest na postoju z odpalonym silnikiem???

Pedał wpada do końca???

Słyszałem że po zmianie jest trochę gorzej ale to przez pewny czas.

Pamietaj o dotarciu.

---------- Post dopisany 17-05-2012 at 10:37 ---------- Poprzedni post napisany 16-05-2012 at 11:26 ----------

Dzisiaj byłem ponownie,podpinaliśmy autko pod maszyne i lipa,nawet strzykawka nie pomogła tzn troche poszło ale raczej z cylinderka,niz z pompy.

Dałem autko do takiego znajomego niech szuka,ja już załamuje recę.

Tomek masz jakieś pomysły??????

---------- Post dopisany at 23:51 ---------- Poprzedni post napisany at 10:37 ----------

I dalej lipa.

Mechanik nic nie zrobił.niby próbował coś tam przeczyścic ale nie ruszał pompy.jego zdaniem jakiś zawór zablokował sie sta tak sie dzieje i nie chce puścić płynu na jedną sekcję tj lewe koło przednie i prawe tylne.

Ma ktoś jakiś pomysł?????Czy już musze szukać używki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz oznaczenie bloku ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieniał tarcze i klocki to nie było potrzeby odpinania węży,po co mechanik odpowietrzał???

a jak jest na postoju z odpalonym silnikiem???

Pedał wpada do końca???

Słyszałem że po zmianie jest trochę gorzej ale to przez pewny czas.

Pamietaj o dotarciu.

Odpinał wszystko bo zmienialem od razu wszystkie gumki, na prowadnicach itd.

Na postoju depne z 2 razy nawet na odpalonym samochodzie i pedal moze nie beton ale twardy. Moze i troche lepiej juz hamuje ale nadal tak jakos bez polotu, pierwsze wcisnienie i jak by cos lapalo i pozniej puscilo i dalej sie toczy, mowie tu o zwalnianiu bo jak chce stanac to wciskam mocniej i jest ok tylko ze glebiej wchodzi pedal po zmianie tylnich hebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dobrze oczyścił jarzma i czy klocki chodzą bez problemów,a prowadnice poczyścił.

Proponuje dobrze odpowietrzyć pod ciśnieniem.

---------- Post dopisany at 13:21 ---------- Poprzedni post napisany at 13:21 ----------

Zobacz czy dobrze oczyścił jarzma i czy klocki chodzą bez problemów,a prowadnice poczyścił.

Proponuje dobrze odpowietrzyć pod ciśnieniem.

---------- Post dopisany 22-05-2012 at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany 19-05-2012 at 13:21 ----------

Dziś zamówiłem drugą pompę.

Czy są większe problemy z zamontowaniem,czy wystarczy przełożyć odpowietrzyć i śmigać???

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

Dziś zamówiłem drugą pompę.

Czy są większe problemy z zamontowaniem,czy wystarczy przełożyć odpowietrzyć i śmigać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przełożyc

ale bedziesz sie i tak męczył z odpowietrzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę pod ciśnieniem,masz jakiś sposób na zmniejszenie zapowietrzenia w bloku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko vacuum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi prosze mniej wiecej jak to zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez specjalnego urządzenia nici z tego

zasada jest taka jak przy klimie

robisz w układzie podcisnienie a potem wpuszczasz płyn i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem,u kolesia w zakładzie to mają taką maszynkę ale on rzekomo powiedział mi ,ze nie da rady zrobić tego w ten sposób że najpierw robisz podciśnienie a nastepnie wpuszczasz płyn,ale przecież zawsze można wyjąć wąż z butelki z płynem zrobić ciśnienie a następnie włożyć wąż do butelki.

Dobrze to kumam????

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

jak byłem,u kolesia w zakładzie to mają taką maszynkę ale on rzekomo powiedział mi ,ze nie da rady zrobić tego w ten sposób że najpierw robisz podciśnienie a nastepnie wpuszczasz płyn,ale przecież zawsze można wyjąć wąż z butelki z płynem zrobić ciśnienie a następnie włożyć wąż do butelki.

Dobrze to kumam????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardxzo qumam....

czego sie nie da zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...