Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak reakcji na gaz w trakcie jazdy


maniek09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam ogromny problem z a4 b5 1.8 t quattro w gazie . Podczas jazdy nie zawsze ale co jakiś czas jak silnik dobrze się zagrzeje, nagle traci moc wyhamowuje do 30 - 40 km/h i przestaje reagować na gaz jak szybko pompuję gazem to obroty falują między 500 a 2200. Czasem za chwile wraca do normy a nieraz muszę go zgasić i parę razy odpalić i zaczyna wtedy jechać tylko na początku podczas wciskania sprzęgła obroty szybko wzrastają . Byłem na kompie na trzech różnych programach wskazywał przepustnicę wymieniłem trzy , zrobiłem adaptację, wymieniłem czujnik temperatury powietrza w kolektorze . Przez dwa dni ok potem znowu to samo i żadnych błędów. A jeszcze jedno z rana jak jest zimny podczas odpalania muszę lekko wcisnąć gaz bo od razu gaśnie potem jest ok. mechanicy najchętniej wymienili by wszystko ale to nie oto chodzi bo to kosztuje . Może ktoś miał taką przypadłość i znalazł przyczynę z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik od wody kaputt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię czujników nie napisałeś, czy dzieje się to na obu paliwkach, czy tylko na jednym. Temat braku mocy i gaśnięcia na gazie = koniec membrany mieszalnika. Ale sprawdzenie czujników to słuszna koncepcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzieje się tak na na oby dwóch paliwach .

---------- Post dopisany at 09:43 ---------- Poprzedni post napisany at 09:20 ----------

czemu twierdzisz że czujnik padł ? może masz racje tylko jak go odłączam to samochód nie chce odpalić . Wskaźnik cały czas pokazuje 90 stopni nawet podczas awarii ?

---------- Post dopisany at 09:43 ---------- Poprzedni post napisany at 09:43 ----------

czemu twierdzisz że czujnik padł ? może masz racje tylko jak go odłączam to samochód nie chce odpalić . Wskaźnik cały czas pokazuje 90 stopni nawet podczas awarii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag i jedziesz z koksem bedzie wiedzial przynajmniej 50% co jest nie tak a nie w ciemno wymienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...