Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompowtryskiwaczy


burito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem autka Audi A4 - 8E [b6] 2000r. Od jakiegoś czasu auto straciło strasznie na mocy a dokładnie do 2000obr. dosłowny muł, powyżej jakby trochę odżywał ale nie za bardzo. Na pewno nie jeździ tak jak powinno bo pod maską ma 116koni a czuje jakbym jeździł jakimś truchłem. Auto odstawiłem do specjalisty i dziś się dowiedziałem że wszystkie 4 pompowtryskiwacze nadają się tylko do wymiany. Koszt nowych + robocizna od sztuki to 1tys czyli za komplet miałbym zapłacić 4tys! Trochę spadłem z krzesła jak to usłyszałem :(

I tu moje pytanie do bardziej obeznanych w temacie kolegów, czy to normalna cena? Sprawdzałem na allegro i koszt takich pompowtryskiwaczy jest strasznie rozstrzelony od 200zł do 1500zł. Ewentualnie jeśli ktoś ma godny polecenia warsztat w trójmieście to poproszę o namiary. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bym pakował używane ale to trzeba znać końcówki numerów pompek aby wiedzieć które podejdą do twojego silnika. lub wymontowujesz swoje i wysyłasz do regeneracji(z tym słyszałem ze tez nie ma rewelacji). chyba ze odrazu zapakować pompki od AWX/AVF, zrobić u tunera zmianę softu(chip tuning) i tez będzie to ładnie a nawet lepiej jeździło.(za tym bym osobiście bardziej obstawał zawsze to taniej niż 4kafle) używki komplet kupisz za 800zł. do tego co twój mechanik ci zaproponował ciekawe czy doliczył jeszcze koszt śrub mocujących pompki do głowicy ,śruby mocujące wałki sterujące i zestawy uszczelnień na pompki.

a po za tym mi to bardziej wyglada jakby przepływka była padnieta a nie pompki. pompka jak pada to wogole nie ma siły jechac ruszyc sie z miejsca a nie ze z dołu nie jedzie a nagle u góry dostaje kopa... ale to tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim mechanik naciągnie cię na koszty zrób logi i będziesz wiedział co nie domaga w aucie :whistling:bo tak jak kolega sotoM mówi może być przepływka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień w wątku kod literowy silnika bo AVJ to benzyna, a Ty piszesz o pompowtryskach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź najpierw na sprawdzenie tych pompek do speców, na forach motoryzacyjnych bardzo polecany Pan Paweł Szustkiewicz

www.diesel-gdansk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...