Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego ciężej kręci mi się kierą niż u kolegi w Passacie?


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wsiadłem do Passata (2007r.) kolegi żeby go przeparkować i od razu zwróciłem uwagą na pięknie działające wspomaganie. Leciutko jak piórko. Zupełnie inna kultura kręcenia kierownicą niż u mnie. Ja mam samochód z 2004r. i niby też wspomaganie działa dobrze, jednak w tym Pasku to po prostu klasa lepiej. Czy możliwe że Passat z 2007r. jest po prostu nowszym samochodem i dlatego taka wyczuwalna różnica? Czy może u mnie też powinno być tak samo tylko coś jest nie tak a ja po prostu do mojego wspomagania się przyzwyczaiłem? Płynu mi nie ubywa. Wydaje się że mechanicznie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że ja też mam coś takiego. W B6 nie było servotronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że ja też mam coś takiego. W B6 nie było servotronic?

za doplata:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę to jakoś sprawdzić czy to mam? Są dwie opcje: nie mam servotronic albo mam i coś mi nie działa. Przyznam że spodobało mi się takie leciutkie kręcenie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę to jakoś sprawdzić czy to mam? Są dwie opcje: nie mam servotronic albo mam i coś mi nie działa. Przyznam że spodobało mi się takie leciutkie kręcenie :):):)

tu masz wszystko

http://a4-klub.pl/showthread.php?198811-ALL-B6-B7-Aktywny-uk%B3ad-kierowniczy-quot-SERVOTRONIC-quot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kierowaniem to jest bardzo różnie. W A4 B5 bardzo lekko chodziła i u mnie i u kumpla. A u mnie w B6 jest trochę ciężej ale u znajomego w B7 to już jest na prawdę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu kolega ma w passacie wezsze opony niz ty i mniejsza sila tarcia przez to

u mnie 205/55/16 a u niego 205/50/16. Myślę że to przez ten serwotronic. Sprawdziłem i oczywiście nie ma tego moja wersja. On ma to na pewno i dlatego jest taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wymianą magla i jeśli ma to wpłynąć na polepszenie wspomagania to zakładam servotronic tylko może ktoś potwierdzić że faktycznie działa lepiej>> Pewnie Bartek coś powie w tym temacie bo on zakładał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...