Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning mechaniczny


hadeseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak wiem "gra nie warta swieczki,sprzedaj i kup 1.8 T" nie chce tego robic. Chce zostawic ADP ale chcialbym podniesc troszke osiagi i dzwiek silnika. Wiadomo,wolnossacy ale da sie,wszystko sie da. Na poczatek myslalem o stozku...

Poprosze o jakies sensowne opinie i ewentualna pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek żeby dobrze się sprawdzał musisz go odizolować od temperatury panującej pod maska i zapewnić nadmuch zimnego świeżego powietrza, jest tez tak ze zmniejszając pojemność dolotu pogarszasz dół a poprawiasz deko górę momentu nie wiem jak twój silnik na to zareaguje ale w moim byłym oplu sprawdziło się, musiał byś jeszcze zrobić sobie wydech łącznie z rurowym kolektorem wydechowym reszta pewnie tłumiki przelotowe potem polerowanie kolektora ssącego i powiększenie kanałów ssących i wydechowych w głowicy łącznie z ich polerowaniem może ugrasz parę koników. Tylko że kasę wsadzona w te modyfikacje mógłbyś wykorzystać naprawdę na zmianę auta i wtedy przyrost w mocy będzie duzo większy:) także przemyśl jeszcze raz sprawę zakupu 1.8T:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój, stozek nie da ci przyrostu:whistling:

chcesz cos polepszyć zredukuj wage auta, nic innego tu nie zrobisz:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za odpowiedz:wink: nie chce zmieniac auta,pierwszy samochod mam do niego straszny sentyment,wiem ze niektorzy potrafia to zrozumiec :wink: nie chce jakis duzych przyrostow mocy. W naszym kraju duza moc silnika niestety za bardzo sie nie przyda:thumbdown: po prostu chce zeby Mala byla troche zwawsza i wydawala fajny dzwiek ale nie chce zeby ten dzwiek byl z wydechu jak w trojkach e36 jakby sie cos tam odrywalo. Ma mruczec:wink: tak wiec juby dzieki za rade ale nie skorzystam:D czyli co? Stozek i dolot? Ale jest cos dedykowane pod Audi? Bo to chyba ma znaczenie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma dolot żeby dawał coś więcej niż dźwięk powinien byś policzony/dobrany do konkretnego silnika ważna jest jego pojemność tak jak pisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot mozna samemu zrobic?

---------- Post dopisany at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany at 23:41 ----------

Moze moje pytania sa glupie dla niektorych ale ja jestem "swiezy" w temacie wiec prosze o wyrozumialosc:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tylko trzeba wiedzieć jak ale tego to już ci nie powiem, ja jakbym robił starał bym się nieznacznie zmniejszyć jego pojemność i zobaczył bym jaki będzie efekt a potem można go skracać na próbę lub wydłużać to tak na chłopski rozum:) tylko coś mi się zdaje ze masa twojego auta naprawdę miażdży moc silnika 1.6 i przyrosty tez mogą być przez to mało odczuwalne może jakiś swap motorowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta beda ogromne:facepalm:

bez tego w wolnossaku to będzie ciężko uzyskać odczuwalny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta beda ogromne:facepalm:

bez tego w wolnossaku to będzie ciężko uzyskać odczuwalny efekt

no tak,jasne,zgadzam sie ale kwota kwocie nierowna :wink: po prostu chcialbym wiedziec od czego mam zaczac zbieranie gratów i czy te ewentualne koszta naprawde beda tak duze...?

---------- Post dopisany at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

koszta beda ogromne:facepalm:

bez tego w wolnossaku to będzie ciężko uzyskać odczuwalny efekt

no tak,jasne,zgadzam sie ale kwota kwocie nierowna :wink: po prostu chcialbym wiedziec od czego mam zaczac zbieranie gratów i czy te ewentualne koszta naprawde beda tak duze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej masie samochód i tak nie będzie przyśpieszał tylko się toczył. 1.6 jest dobry do samochodu który waży max 900kg. Władujesz kasę w poniesienie mocy a i tak nic nie odczujesz. Moja rada: sprzedaj to co masz i kup coś z 1.8t vag albo 2.3 kompressor mercedesa. Co do kosztów to będą większe niż kupno któregoś z tych samochodów a efekty gówniane :) sam decytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...