Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk przy skręcaniu w lewo (łożysko ? )


djbovorta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów .

Od kąt kupiłem mojego Avanta borykam się z dziwnymi dzwiękami przy skręcaniu w lewo ale raczej przy prędkości powyżej 50km/h i np na zjazdach z autostrady gdzie zawijas potrafi być dość długi i mocny.Słychac takie chru chru systematycznie ale wydaje mi sie że nie przyspiesza ilośc i szybkość dzwięków przy większej prędkości (moge sie z tym mylić ale ja nie słyszę zmieny intensywności podczas jazdy szybszej ).Myślałem że wina leży po stronie łożyska gdyż wydaje mi sie że słyszę owe dzwieki z przodu z prawej strony.Więc z okazji wymiany całego zawieszenia kupiłem łożysko i zmieniłem.Standardowo geometria oraz wymiana klocków tarcze nie zmieniałem przetoczyłem i teraz jestem z tego nie zadowolony bo mi bije kierownicą więc jak wróce do pl tarcze zmienie. Po wymianie łożyska i wszystkiego innego nie zauważyłem poprawy nadal słychac to samo choć teraz może i z tyłu ?.Już sam nie wiem zgłupiałem z tym i strasznie mnie to irytuje do tego te telepiące tarcze i mam dość a jestem jakieś 1200km od domu , kupować tu nie myślę tarcz bo wyjdzie 10razy drożej.

Więc , co myślicie na ten temat ? wymienić łożysko tył prawy ? czy może macie na myśli co innego .Może nie daj Boże łożysko na półosi w skrzyni (mam automat) ale czemu tylko przy skręcie hm.Przy obciążeniu bocznym łożysko wydaje takie dzwięki szorowania synchronicznego więc byłem pewnien że to ono a tu lipa.Nie zauważyłem też żadnych elementów które mogły by trzeć o koło czy coś innego kręcącego się elementu.jeżeli mowa a skrzyni to jakieś 1000km temu zmieniałem oleje w skrzyni i w mechanizmie różnicowym przed i po sytuacja chrumkania nie znikła.

Proszę was więc o poradę .

Pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przegub zewnetrzny?? on daje takie objawy sprobuj wymienić kosztuje to grosze o ile pamietam 60 zł wraz z osłoną a i na youtubie jest bardzo ładnie opisane jak to wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegób za 60zl nie założył bym nawet do auta na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kolo do gory i sprobuj wychwycic czy szumi lozysko - mowa tu o przodzie ,natomiast tyl kolo do gory tez pokrec i poszrp za opone zobaczysz czy masz luzy.

jesli chodzi o przegluby to kiera do oporu i w koleczko jezdzimy nie musisz szybko i to samo w druga strone. Bedzie chrobotac sztrzelac to wymieniaj przegluby jesli huczec to lozyska.

lozyska przednie kpl.Vag ok 250zl.

tyl 160 jak dobrze pamietam ruvilla

przeglub sztuka 260 ruvilla

tyle pamietam bo osobiscie zalatwialem u kolegow w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...