Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca pompy paliwa w zbiorniku,katalizator


sewcio1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Mam pytanie odnośnie pompy paliwa w zbiorniku.Czy pompuje ona paliwo cały czas podczas pracy samochodu czy tylko dopompowuje paliwo wstępnie przy rozruchu.Mam też od pewnego czasu problem z dynamiką podczas ruszania.Mianowice przy ruszaniu troszke zamula.Czasami "torpeda" a czasem lekki "loop" tak o sek,2 sek któremu towarzyszy lekki przydźwięk(grzechotanie). Czy możliwe że wina stoi po stronie katalizatora czy też może to być wina zanieczyszczenia pompy wstępnej?.(samochód ma przejechane ok.300tys. realnego przebiegu).Czy uszkodzenie mechaniczne kata(jego zużycie) jest sygnalizowane błędami?.Pompowtryski,przepływke i turbine+osprzęt sprawdzałem na vagu(parametry w normie).Generalnie miałem 0 błędów nie licząc poduszki silnika.

Pozdrawiam i licze na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w zbiorniku nazywa sie pompa spieprzając z tego co pamiętam zaczyna pompować jak jest po niżej 1/4 ropy w zbiorniku. Łatwo sprawdzić czy ona nie domaga wystarczy zmierzyć ciśnienie powinno być około 1/5 bara , albo założyć przezroczysty wężyk przy filtrze i zobaczyć czy powietrze nie zasuwa z ON . Jesli masz vag to zrub pełne logi i wyjdzie co niedomaga bo jesli pompa pada to żadne błędy nie błędy wyskakiwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...