Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć głośniki nokia w tylnej półce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Jak podłączyć te głośniki żeby grały? Mam radio pioneer i nie wiem jak podłączyć te tylne głośniki. Przód gra na orginalnej wiązce a tył nie, tylko na kablach które podciągnąłem dodatkowo. W dodatku jest tam jeszcze taka kostka żółto zielona i nie wiem do czego służy ?

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tych modułach pisze że są od 1998 roku i pod subwofer którego nie mam. A czy taki moduł także będzie ?

http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i2372265964.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem. Ten może być.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się pod temat... zmieniłem radio na Sony, kupiłem taki adapter https://car-tronic.pl/adapter-do-systemu-audio-audi-seat-vw-skoda-1998-p285.html i po podłączeniu go, nadal nie gra ani sub (nokia), ani tylne głośniki. Możliwe że ten adapter u mnie nie będzie grał, albo że muszę coś pozmieniać w przewodach? Czy szukać porblemu gdzie indziej? Dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze masz podpiete sterowanie wzmacniacz niebieski przewód z tej kostki podpinanej pod zasilanie?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to nie wiem. Wpiąłem wszystkie wtyczki chyba tak jak powinno być (pasują tylko w jeden sposóB) a do czerwonej z adaptera małą żółtą kostkę. A jak powinno być prawidłowo z tym przewodem niebieskim? I jeszcze pytanie co to przewód zaznaczony na obrazku? Do czego mam go zapiąć?

wtyka.jpg

dzięki że się zainteresowałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wielkie idę próbować :wink: dam znać jaki wynik

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 00:00 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2012 at 23:19 ----------

zrobiłem jak Kolego radziłeś, lecz nadal nic nie ruszyło. Gra tylko przód. Możliwe że gdzieś jeszcze jest jakiś haczyk? Czy teraz muszę sprawdzić połączenie przy subie i tylnych głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności sprawdź miernikiem czy dostaje 12V na niebieski jak jest ok. Przyczyny szukaj w subie. Syn grał wcześniej na ori radiu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wcześniej sub grał tego nie wiem, bo kupiłem auto z nie ori radiem i grał sam przód. Potem kupiłem moje obecne, też grał sam przód i przez długi czas nawet nie interesowałem się czy są jakieś inne głośniki w aucie niż te przednie, ale niedawno przypadkowo znalazłem suba no i tylnie głośniki :grin: 12V na pina z niebieskiego przewodu dostaje, także powinno być ok. Wezmę się dziś bądź jutro za wybebeszenie bagażnika i zobaczymy "co tam subie piszczy" :wink: dzięki za pomoc :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem się do sub'a i sytuacja wygląda tak... jeśli kostka od sub jest odłączona to ani na gnieździe ani na wtyczce nie ma 12V jeśli zepnę je jest zasilanie, nawet słychać takie pyknięcie z okolicy sub'a przy włączaniu radia. Jednak nadal cały tył nie gra... jakieś wskazówki co dalej? Sub poszedł sie "kochać"? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź miernikiem czy na kanałach sygnalowych jest jakieś napięcie. Jak jest to adapter jest dobry. Potem możesz sprawdzić na kanałach do suba. Jak słychać pęknięcie przy włączeniu radia to wzmacniacz sie wzbudza. 100 % pewności dało by podłączenie ori radia albo jakiegoś starszego bluepunkta bo one tez maja takie wyjście.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moim pomiarów: z adapetra na piny kostki wychodzą takie napięcia jak na rysunku (sorki że piny nie ponumerowane, ale za cholerę cyferek nie mogłem odczytać):

kostkad.jpg

z tym że adapter ma 6pinów, a na kostce brakuje dwóch zaznaczonych pinów.

Z kolei sytuacja na kostce podłączonej do sub'a (przy włączonym radiu) wygląda tak:

Piny:

1 - 12V

2 - 000

3 - 000

4 - 000

5 - 10,86V

6 - 3,14V

7 - 3,14V

8 - 3,12V

9 - 000

10 - 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie pierwsze jakiego masz soniacza? moze poprostu wlacz funkcje at i wtedy zacznie grac. dobrze ustawiles balans przod tyl moze masz zalaczony sam przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony CDX-GT350, funkcji "at" u mnie nie ma, a co do balansu to wszystko ustawione na środek. Nie wiem już sam, czegóż nie chce się odezwać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Niebieski kabel od czerwonej kostki musisz połączyć z kablem (często też niebieskim ) REMOTE z soniacza.To jest wzbudzenie niskonapięciowe wzmaka tylnych głośników i suba.

kolega klaczek84 już o tym wspominał. Na pinie 5 w kostce od suba mam już napięcie, a więc wzmacniacz jest pobudzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...