Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Klekotanie przy uruchamianiu na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jak w temacie....od jakiegoś czasu przy zapalaniu na zimnym silniku serce mi sie kraja, silnik slychac jakby przez 2-3 sekundy nie mial oleju i klekocze jak diesel, potem wszystko ok.....sprawdzalem poziom oleju i jest w porzadku, swiece nie byly wymieniane a autem przejechalem 30 tys...nie wiem co robic nie chce sobie czegos uszkodzić prosze o rade pozdro

Opublikowano
  • Autor

no przeczytalem i niby to to niby to co innego.....prosze o konkretną odpowiedz czy ktos mial taki sam przypadek i co wymienil i czy pomoglo ......

Opublikowano

Naj prawdopodobniej popychacze ale trzeba by bylo to sprawdzic.

Opublikowano

w benzynie to na pewno popychacze hydrauliczne zaworów, zanim dostaną oleju klekoczą jak Diesel :th:

PS ile autko ma przejechane ??

Opublikowano
  • Autor

a jaki jest koszt naprawy popychaczy nie mowie o ASO :)....jaka jest ich żywotność ? czy da sie je jakos naprawic czy tez wyrególować[br]Dopisany: 12 Maj 2008, 21:44 _________________________________________________autko ma przejechane 177 tys....ja nim przejechalem 30, a jaki jest przebieg faktyczny to nie jestem pewien[br]Dopisany: 12 Maj 2008, 21:45 _________________________________________________ah i zapomnialem, w jaki sposob sie sprawdza popychacze ?

Opublikowano

to słychać poprzez dzwięk który opisujesz, ja na takich dzwoniących z rana popychaczach zrobiłem Vectrą 100 tyś km i nic się nie stało, ale oczywiście wymienic można jeśli ci to przeszkadza

Opublikowano
  • Autor

tzn jesli to nie jest grozne to tego napewno nie bede wymienial......jeszcze mi powiedz cos jak to zdiagnozowac

Opublikowano

jeśli słychać tylko przez 2 -3 sek rano na zimnym i dochodzi spod dekla zaworów to na pewno popychacze

Opublikowano

moze sa jeszcze do uratowania, po prostu nie dostaja oleju, zacznij od sprawdzenia cisnienia oleju.

Opublikowano
  • Autor

a jak sie sprawdza cisnienie oleju ? wagiem ? czy trzeba miec jakis sprzet do tego

Opublikowano

a jak sie sprawdza cisnienie oleju ? wagiem ? czy trzeba miec jakis sprzet do tego

jak jest złe zapali się kontrolka

Opublikowano

to nie popychacze są do wymiany tylko samo regulatory popychaczy to dotyczy większości silników benzynowych po jakimś przebiegu. w starszych generacjach popychacze były regulowane podkładkami lub kontrowane za pomocą szczelinomierza.można wymienić regulatory ale ja bym to zostawił aż będziesz robił coś większego i zrobił to przy okazji :) gdy dotrze tam olej to jest w porządku i szczelina jest odpowiednia.

Opublikowano
  • Autor

no dokladnie olej dociera po paru sekundach, a co do mierzenia cisnienia to nie pali mi sie żadna kontrolka no chyba ze mam zepsute podświetlenie w liczniku bo światła mijania tez mi sie nie palą jedynie postojówki. A jak mozna sprawdzic te ciśnienie inną metodą niz tablicą kontrolną na liczniku ?

Opublikowano

wystarczy podłączyć pod VAG :)

Opublikowano

jak jest złe zapali się kontrolka

Jak sie pali ta kontrolka to jest juz za puzno na sprawdzanie cisnienia wtedy tylko remoncik.

Opublikowano

jak jest złe zapali się kontrolka

Jak sie pali ta kontrolka to jest juz za puzno na sprawdzanie cisnienia wtedy tylko remoncik.

jak się zapali (wtedy ciśnienie na pewno jest za niskie) trzeba natychmiast zgasić auto, nikt chyba nie ma zamiaru jeździć na zapalonej kontrolce oleju lukaszek13ns :tongue4:

Opublikowano

nigdy nic nie wiadomo, jeden bedzie jezdzil dopuki silnik nie stanie a widzialem takie przypadki, a drugiemu da to cos do myslenia, i podjedzie do fachowca.

Opublikowano
  • Autor

osttanio wyskoczyl mi błąd jest napisane 1 n2 zamiast przebiegu dziennego......nie wiem nigdy czesniej nie widzialem czegos takiego....przypuszczam ze ma to zwiazek z prosbą o podłączenie do Waga

Opublikowano

Nastepnym razem poszukaj za nim napiszesz poszukaj czy przypadkiem na forum nie bylo podobnego watku. I przedewszystkim piszesz nie w tym dziale co trzeba. A teraz poczytaj troche lektury

http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_in1_in2_oil-t4640.0.html;

http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_serwisowej-t3818.0.html;

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.