Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik po odpaleniu nierówno pracuje po czym gaśnie, filmik proszę o pomoc


pstan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś jadąc do Warszawy silnik pracował normalnie natomiast wracając zaczął przerywać i szarpać tak jak by uszkodzone były przewody lub cewka zatrzymałem się na pobliskim parkingu otworzyłem maskę aby sprawdzić co mogło się stać (wtedy auto jeszcze dość równo pracowało na jałowym) i jedynie zauważyłem że przewód gumowy przy listwie paliwowej zachowywał się tak jak dziecko ssące mleko matki (może nie fortunne porównanie ale inaczej nie potrafię tego określić) filmik w linku. Do domu zostało mi raptem 5km więc postanowiłem jechać lecz auto odpalało normalnie natomiast obroty falowały i po chwili gasł i ostatecznie byłem holowany. Na vagu błędów brak. Co może być ewentualną przyczyną za wszelką pomoc z góry dziękuje.

WRZUTA - Video-2012-05-27-15-07-36

http://w107.wrzuta.pl/film/7JEWF1k4kLg/img_0741

Drugi filmik przedstawia jak zachowują się obroty na biegu jałowym.

PS silnik wogole nie odpala.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego dziwne zacznij moim zdaniem od cisnienia paliwa podawanego przez pompe paliwową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Wyczytałem na forum że może to być czujnik G28 od prędkości obrotowej ale moje podejżenia też padaja na pompe paliwa. Auto dopiero w natępnym tyg. trafi do mechanika z powodu natłoku jego pracy i wtedy napiszę co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nasze AVJ nają problem z pompami moja też wyje poprzedni właścieciej zmieniał i powiedział ze od samego początku wyje ja jezdze rok i narazie jezdzę :)

zacznij od paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki nie ma sprawy a jak sprawdziłeś ze to poma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sprawdził mój mechanik bo podstawiłem mu auto w wtorek wieczór.

Wspomniał że duży wpływ na żywotność pompy która jest strasznie droga w naszych autach ma to aby nie jeździć na rezerwie i okresowa wymiana filtra który niestety też kosztuje ok 200zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz gdzie dostane tego manna chętnie kupie. Zazwyczaj zakupy robię w IC i niestety tam nie mają odpowiedniego.

Z tego co widzę to masz napęd na przód i może tu jest problem bo do Quattro chyba filtr jest inny mający dwa wyjścia i dwa wejścia ale mogę się mylić.

https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=7301&ktlg_lang=9&ktlg_01_mrksl=2&ktlg_01_mdrsl=3&ktlg_01_modsl=201&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1 zapewne mówisz o takim filtrze a ja natomiast potrzebuje z jeszcze jednym wyjściem;/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVJ ma filtr z dwoma wlotami i dwoma wylotami i kosztuje dokładnie 110 zł u mnie w mieście więc Twój mechanik albo Cie dyma albo masz chore ceny w mieście :decayed:

Dokładnie taki masz filtr u siebie

Opcjonalnie

Tytuł: clear.gif

89525_x600.jpg

A numer części to 8E0 201 511 J

Jak wymienić filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie już tez znalazłem MANNa który będzie pasować WK720/5 i napisałem do kolegi TOM77. Jeśli chodzi o ceny to ponad 200zł w ASO kosztuje a nie mogłem znaleźć zamiennika dopiero jak napisałeś mi o mannie to się udało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zmien mechanika :)

filtr manna który podaleś kosztuje ok 70 PLN natomiast do naszych frek jest ...... /6 ze 4 oma wyjściami i nie ma znaczenia czy to Q i kosztuje ok 90-100PLN

przerabiałem to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstan ile cie wyniosla pompa? kupiles uzywke, ori, zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa pompa to 800zł w góre ja kupiłem używaną z anglika za 400zł powinna dojść w przyszłym tygodniu.

Colak też już znalazłem ten filtr w tych cenach o których piszesz. Mechanik bierze części z Inter Carsu i tam niestety nie mają pasującego do naszych samochodów więc kupuje na własną ręke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...