Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AutoCAD pomoc przy wymiarze rysunku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hii

Borykam się z następującym problemem, mam rysunek wałka który muszę wykonać w AC, jest na nim wymiar z pasowaniem i tolerancją.

Jest on w postaci takiej:

wym.png

Natomiast w AC jak stworze sam wymiar fi 20, wejde w edycje wymiaru (2xPP myszy), dodam przyrostek k5, przejde do zakładki tolerancje, wybiorę odchyłkę, wpisze wartości to dzieje się coś takiego że k5 wyrzuca mi na sam koniec całego wymiaru.

2222222w.png

Poprzez tworzenie nowego stylu wymiarowania dzieje się tak samo, albo tolerancja nie pokazuje się w ogóle. Pytanie jeszcze jak dodać nawias do wartości tolerancji jak na w/w rysunku?

Dwa certyfikanty i o, taka głupota mnie pokonała :D Czas mnie goni i był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Pozdrawiam

Opublikowano

he :) napisze jutro z ranca do kumpla on studiuje automatyke na uniwercytecie poznanskim i auto cada ma obczajonego:) tagze jak sie cos dowiem dam znac.

Opublikowano

Nie wiem jakiego masz AutoCada ale ja to zrobiłem na AutoCad 2011 Mechanical (w sumie i tak podstawy w wszystkich modułach są te same). Nacisnij na wymiar dwa razy lewym przyciskiem myszy, wpisujesz fi20k5 i wstawiasz tolerancje z górnego menu. Wpisujesz wartosci i wybierasz typ wyświetlania. Przyrostek k5 rozumie ze jest to pasowanie to mozesz to ręcznie wpisać albo użyc funkcji to wpisywania pasowania. Nie pamiętam już dokładnie więc głowy za to nie dam ale chyba się używało albo pasowania albo tolerancji, a nie obu jednocześnie.

AC_tol.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 07:09 ---------- Poprzedni post napisany at 07:09 ----------

Nie wiem jakiego masz AutoCada ale ja to zrobiłem na AutoCad 2011 Mechanical (w sumie i tak podstawy w wszystkich modułach są te same). Nacisnij na wymiar dwa razy lewym przyciskiem myszy, wpisujesz fi20k5 i wstawiasz tolerancje z górnego menu. Wpisujesz wartosci i wybierasz typ wyświetlania. Przyrostek k5 rozumie ze jest to pasowanie to mozesz to ręcznie wpisać albo użyc funkcji to wpisywania pasowania. Nie pamiętam już dokładnie więc głowy za to nie dam ale chyba się używało albo pasowania albo tolerancji, a nie obu jednocześnie.

AC_tol.jpg

<br /><br />

Opublikowano

Ja w AutoCad 2008 robie tak, że pisze wymiar np. fi 200k6(-0,02^-0,03) i sam wskakuje jako ułamek tylko potrzebny jest ten daszek(shift i 6), a jak nie chce to trzeba podświetlić myszką i kliknąć na ikonkę ułamka (a/b) w tej zakładce co wpisujemy tekst.

Opublikowano
Hii

Borykam się z następującym problemem, mam rysunek wałka który muszę wykonać w AC, jest na nim wymiar z pasowaniem i tolerancją.

Jest on w postaci takiej:

http://img850.imageshack.us/img850/2544/wym.png

Albo rybka albo pipka - powyższe wymiarowanie jest błędne - po prostu jest to przewymiarowane - albo podaję się tolerancję wałka k5 albo określa wymiarami -0,011/+0,002, to że podawane jest w nawiasie o niczym nie mówi. Dopuszcza się stosowanie w rogu rysunku tabelkę z tolerancjami gdzie określa się granice odchyłek dla danego wymiaru tolerowanego - defacto jest to przecież w normach czy poradnikach, więc nie jest niezbędne na rysunku.

Co do samego zapisu - kliknij 2x na wymiar by wejść w jego edycję (lub zaznacz go i włącz "Object Properties" i tam możesz też edytować ale mniej przyjaźnie) za nawiasem "<<xx>>" możesz z ręki wpisać cokolwiek (u ciebie k5) a następnie w prawym górnym rogu wybrać tolerancję liczbową - zawuważ że wszytko co wpisywałeś w okienku pojawia się przed oznaczeniem tolerancji i nie ma możliwości zamknięcia nawiasu. Wówczas ratujesz się wejściem w "Object Properties" i dalej w polu "text override" postaw kursor na końcu i zamknij nawias.

Natomiast w AC jak stworze sam wymiar fi 20, wejde w edycje wymiaru (2xPP myszy), dodam przyrostek k5, przejde do zakładki tolerancje, wybiorę odchyłkę, wpisze wartości to dzieje się coś takiego że k5 wyrzuca mi na sam koniec całego wymiaru.

http://img713.imageshack.us/img713/4343/2222222w.png

Poprzez tworzenie nowego stylu wymiarowania dzieje się tak samo, albo tolerancja nie pokazuje się w ogóle. Pytanie jeszcze jak dodać nawias do wartości tolerancji jak na w/w rysunku?

Dwa certyfikanty i o, taka głupota mnie pokonała :D Czas mnie goni i był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Pozdrawiam

Jakby co jeszcze to wal jak w dym... ;)

Opublikowano
  • Autor

Zwykły CAD nie Mechanical, właśnie uprałem sie z problemem - w końcu! Trzeba było po wygenerowaniu wymiaru, wpisać polecenie Wtekst i po prostu ręcznie wpisywać wartości pasowania i odchyłek tolerancji poprzez ułamki właśnie ze znakiem ^ :) Dzięki wielkie za pomoc :)

Opublikowano

daruj sobie tego PL AutoCADa i zapodaj EN :naughty: a najlepiej Mechanical

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.